Skocz do zawartości
horloge

Szpiegowanie użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po zrootowaniu telefonu z Androidem należy bezwzględnie wywalić z systemu jakieś procesy, programy, sterowniki, które mogą zbierać dane na nas?

Tak mi przyszło do głowy po przeczytaniu tego:

Consolidated.db - mały donosiciel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

Przeniosłem temat - jeżeli przeoczyłem jakiś związek z programowaniem daj mi znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przeniosłem temat - jeżeli przeoczyłem jakiś związek z programowaniem daj mi znać.

Właściwie powinno być w dziale z maksymalną odwiedzalnością :-) I jak ktoś napisze coś konstruktywnego to go przykleić :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Na androida jest coś podobnego

a tu jest aplikacja żeby to wywalić (potrzebny dostęp do ROOTa):

Android Market

https://market.android.com/details?i...cationcachemap

Tak ale jak już nazbierało do cache to może być za późno, dane mogły być już wysłane netem. Trzeba by wyedytować binarkę jakiegoś procesu systemowego żeby tego w ogóle nie robił.

Co odpowiada za to szpiegowanie? Jaki proces?

Po pierwsze trzeba ustalić czy android to wysyła lub jest gotowy to wysłać na zapytanie z sieci?

Co zrobić żeby google nie mogło sobie odinstalowywać zdalnie aplikacji? Co za ten mechanizm odpowiada? jaki proces?

Czy ktoś prowadzi badania antyszpiegowskie? Zancie jakieś stronki z takimi informacjami?

Jeszcze jest druga sprawa. Kasowanie plików z flesza ich nie kasuje. Więc jak telefon wpadnie w niepowołane ręce to i tak te dane wydobędzie. Taki mechanizm jest chociażby ze wzgledu na zużywanie sie pamięci flash i przeciwdziałanie jej uszkodzeniu. Takie kasowanie danych to kasowanie dla naiwnych.

A co ze zwykłą przeglądarką internetową? Czy ona tak jak chrome posiada dane identyfikujące ? Co można z tym zrobić?

Edytowane przez horloge

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ustawienia-lokalizacje- odznacz użyj sieci. dane się skasują i nie będą zapisywać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ustawienia-lokalizacje- odznacz użyj sieci. dane się skasują i nie będą zapisywać

To żadne zabezpieczenie. Pewnie mogą sobie to włączyć zdalnie. Telefon czy tablet trzeba unieszkodliwić solidniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rex

Piracisz że boisz się o tablet? To są stare czasy. Teraz Google jest trochę fair i daje opcje typu "Wolność wyboru! Chcesz wysłać czy nie?" Jeżeli się tak dygasz zainstaluj droidwall zablokuj wszystko, a jak boisz się o swoje dane to wyjmij karte sim wyłącz wi-fi i tablet do pudełka. Nie oszukujmy się. Wszyscy nas infiltrują. Google Boty przeszukują internet i kropka. Co google może zrobić masz w umowie użytkownika końcowego którą warto przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Weź sie wypowiadaj merytorycznie. Ja programuję na Androida i na wiele innych platform w wielu jezykach. Skupmy się na temacie, a nie na opiniach bez pokrycia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rex

Jesteś programistą? Przecież o ile pamiętam kernel "zazwyczaj" ma wbudowane iptables. Ułóż sobie reguły i masz spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi