Skocz do zawartości
horloge

Szpiegowanie użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
    Nie zmienia to jednak faktu, że nie mam zamiaru martwić się o to, co mój telefon obecnie po cichu wysyła. Cenię swoją prywatność, ale nie aż tak wysoko :)

Ale ja się martwię o ciebie i w moim programie, skoro ty o to nie dbasz.

1. Możesz zamknąć program w taki sposób, że usuniesz go z pamięci bez ubijacza, task killera i przy tym staram się nadpisać zwalniany RAM i zawartości zmiennych, haseł i nie uruchamiam programu bez twojej wiedzy z plików startowych ani cyklicznie żeby "coś sprawdzić".

2. Gwarantuję ci, że nie zaimplementowałem procedur, które w jakikolwiek sposób łączą się z siecią poza celem tego programu

3. Nie wyświetlam ci reklam

4. Nie sprawdzam aktualizacji programu, bo to są niechciane pakiety wysyłane w świat. Możesz sobie nie życzyć aby osoby trzecie wiedziały kiedy odpalasz program, a tak się włąśnie zachowuje sprawdzanie aktualizacji.

5. Nie mam zaszytego unikatowego numeru, który odróżnia poszczególnych użytkowników

Pozostałe uprawnienia programu są wyłącznie do celów jego podstawowej funkcji lub informacji o systemie.

I właśnie to jest moim celem i celem tej dyskusji :-) Ale widzę, że większość programów jest napisana w arogancki sposób w stosunku do użytkowników. Nie mozna wyłączyć zapisywania historii, a samo jej kasowanie niczego nie kasuje.

Edytowane przez horloge

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Nie wydaje mi się żeby po tym zabiegu zachował swoją pełną funkcjonalność.

2. Ty mi gwarantujesz. Podobnie jak google. Zgadnij komu zaufam :) Ponadto "nie zaimplementowałem procedur, które w jakikolwiek sposób łączą się z siecią poza celem tego programu"- jak każda aplikacja. Z zasady łączy się z siecią w związku ze swoją funkcjonalnością (Opieramy się na zaufaniu)

3. To już Twoja wola. Uważam że twórca aplikacji ma prawo wyświetlać reklamy, jeśli udostępnia program za darmochę. Bo dlaczego nie? Nie płacę za program, dam mu zarobić oglądając reklamy. Dlaczego własność intelektualna jest w Polsce uważana za nic?

4. Dla mnie aktualizacja to nie są niechciane pakiety wysyłane w świat. Wymagam wygody i jestem na tyle leniwy, że nie chce mi się sprawdzać aktualizacji ręcznie. Z dekady na dekadę programiści próbują ułatwić użytkownikowi życie. Kto nie chce bluescreenów i ciągłych aktualizacji na przykład w Windzie, może pozostać przy DOSie. W dodatku będzie miał pełen wpływ na to co startuje z systemem.

Średnio mi również przeszkadza, że ktoś wie że odpaliłem przeglądarkę. Powiem więcej, mam to gdzieś.

5. No i? Ale ten kod identyfikuje mnie jako 663215#3233123, a nie jako Grzegorz Brzęczyszczykiewicz z Zadupiowa nad Odrą.

Większość programów jest napisana nie w "arogancki sposób w stosunku do użytkowników". Większość aplikacji dba o wygodę użytkowników. Ty natomiast proponujesz bym potwierdzał i zgadzał się (lub nie) na wszystko, żeby mieć pewność że NWO mnie nie namierza. Dzięki ja wolę wygodę. Większość użytkowników również.

Natomiast chemtrailsom mówię stanowcze nie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

To mi tylko zdadź tajemnicę czemu nie wystepujesz pod swoim kontem moderatora czy użytkownika ???? Tylko ukrywasz się pod innym nickiem ? :-)

Coś mi ten styl pisania przypomina ale posiadanie wielu kont na tym forum jest niezgodne z regulaminem :-) Panowie admini ?

Mimo to powód ukrycia się pod innym nickiem miałeś. To niewielka różnica między szpiegującymi programami i systemem, a zmianą konta na forum :-)

Zależało ci żebyś nie został rozpoznany - bez względu na powody jakie tobą kierowały. Zachciałeś sie odciąć od swojej tożsamości. Ja też czasem chcę i wilelu z nas też chce.

Po to ta dyskusja.

Edytowane przez horloge

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego, zastanów się co piszesz...

To mi tylko zdadź tajemnicę czemu nie wystepujesz pod swoim kontem moderatora czy użytkownika ???? Tylko ukrywasz się pod innym nickiem ? :-)

Występuję pod swoim i tylko swoim. Świat nie kończy się na Tobie. Nikt na Ciebie nie czyha, a użytkownicy nie zmieniają loginów by Cię pognębić. Jeśli kogoś przypominam stylem pisania, to pewnie dlatego, że ten ktoś pisze dobrze stylistycznie ;)

Ja lubię swoją tożsamość.

Proszę administrację o potwierdzenie braku multi w moim przypadku.

Przepraszam za OT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi