Skocz do zawartości
Wojcieszko

Przywrócenie telefonu do stanu fabrycznego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam pewien problem. Otóż muszę oddać telefon na gwarancję, ale sytuacja wygląda tak, że telefon jest z Chin. Firma od której go kupiłem odblokowała bootloader i wgrała CWM. Ja natomiast na własną rękę zrobiłem S-OFF, zmieniłem CID, oraz wgrałem czysty europejski system. Obecnie muszę go przywrócić do takiego stanu z jakim otrzymałem od sklepu.

Wgrałem, więc ponownie Chiński system, wgrałem CWM, zmieniłem CID na prawidłowy i zrobiłem S-OON, niestety pojawiła się flaga "Tampered" w fastboocie. Przypuszczałem, że przez to, że robiłem S-ON, gdy nie było stockowe recovery.

Tak więc ponownie zrobiłem wszystko od nowa. Najpierw S-OFF, następnie wgranie chińskiego systemu ze stockowym recovery, usunięcie flagi tampered i dopiero teraz S-ON. Było ok, czyli S-ON i bootloader Unlocked. Muszę jednak wgrać ponownie CWM i kiedy to zrobię poprzez fastboot to znów wyskakuje mi flaga Tampered.

Czy ktoś wie co robię źle? Sprawa jest bardzo pilna dlatego będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O jakim modelu mówimy? I wydaje mi się, że właśnie od początku miałeś go z flagą tampered skoro było cwm...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HTC ONE Dual Sim 802w.

Telefon otrzymałem z odblokowanym bootloaderem i wgranym CWM, a to z tego co wiem, nie powoduje podbicia flagi. W takim też stanie chciałbym go odesłać, a jak oni załatwiają w Chinach, że im naprawiają telefony, to już nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Flaga tampered "wskoczy" gdy wrzucisz custom recovery mając S-ON.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Guru Bootloader Reset Tool powinien załatwić sprawę. Pewnie tel masz z Tions? Więc naprawa z tego co mi wiadomo będzie u nich...

Btw. może kupiłeś u nich "czarny powystawowy"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Tak w Tions, ale nie z wystawy :) Czyli tampered powinno być jak mam CWM? Bo CWM musi być ;) A naprawa nie wiem gdzie będzie. Twierdzą, że 5 tygodni, bo wysyłają do Chin, a czy są sami w stanie naprawić? Rozbiorą go? Nie wiem i nie bardzo mnie to interesuje hehe ;) A jak ktoś ma z Tions, to prosiłbym o sprawdzenie czy ma tą flagę...

Edytowane przez Wojcieszko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Wiec chcesz wyslac z odblokowanym BL, CWM, S-ON i flaga tempered? Ciekawa kombinacja..ale wygląda na to że w Chinach można wiecej...:). Jesli tak to wgranie CWM wystarczy do uzyskania flagi tampered (wrzucasz CWM przy S-ON i odblokowanym BL)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie... Ale tak... Hehe. Otóż ja telefon zakupiłem w polskim sklepie... Ten sklep kupił go w Chinach i tam go będzie odsyłał. Sklep natomiast, aby wgrać język polski musiał odblokować bootloader i wgrać CWM. I ja właśnie w takim stanie im muszę odesłać telefon, bo w takim otrzymałem, a jak oni to zrobią dalej, że w Chinach im naprawią to mnie nie interesuje. Natomiast muszę mieć 100% pewności, że zawsze po odblokowaniu bootloadera i wgraniu CWM flaga tampered się pojawi, bo to będzie oznaczać, że ja z taką flagą otrzymałem, tylko właśnie nie pamiętam, bo po zrobieniu S-OFF ta flaga znika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Bo przy okazji s-off usuwa flage tempered. I stad nozesz miec nie jasnosc... Jestem niemal pewien 99,9% ze za kazdym razem przy S-ON wgrywajac custom recovery flaga tempered sie pojawi...;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem pewien, że oni wysyłali tel z S-ON, i CWM, ale flagi nie jestem w stanie sobie za nic przypomnieć...

Dziwi mnie tylko fakt, że nie dostałeś od razu europejskiego systemu, ja tak miałem, ale i tak źle wspominam kontakt z tą firmą - wysłali mi tel jako nowy, który jak później sprawdziłem od miesiąca był używany, na dodatek z czyimiś fotkami i wadą fabryczną aparatu...

Zadaj pytanie w tym temacie:

http://forum.android.com.pl/f978/htc-one-model-802w-326274/index13.html

Może ktoś Ci sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi