Skocz do zawartości
ketsyrk

Ustawienie jasności ekranu w rozwijanym pasku powiadomień

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich,

od niedawna jestem posiadaczem samsunga s2 i jest trochę rzeczy, które, krótko mówiąc, mnie denerwują i nie wiem jak sobie z nimi poradzić. Wcześniej miałem HTC sensation i w tej chwili wydaje mi się, że był lepszy od s2, ale mam nadzieję, że zmienię zdanie.

Najbardziej denerwującą rzeczą jest ustawianie jasności ekranu w rozwijanym pasku powiadomień.

post-307009-14255747586526_thumb.png

Kolejnymi rzeczami, które bardzo mi się przydawały w poprzednim telefonie były widżety, małe przyciski na jednym z pulpitów, które były odpowiedzialne za hotspota, gps, sieć komórkową itp. W S2 mam jedynie kilka takich klawiszy w rozwijanym pasku powiadomień, ale nie mam hotspota, a często z niego korzystam. Czy da się "dorobić" taki włącznik?

Wersja systemu android: 4.1.2

wersja modemu: I9100XXLS8

wersja jądra: 3.0.31-863787, KST 2013

numer wersji: JZ054K.I9100XXMS1

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale nie włożyłem jeszcze karty SIM. Na razie testuję telefon.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez ketsyrk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    VOLFEN
    Najbardziej denerwującą rzeczą jest ustawianie jasności ekranu w rozwijanym pasku powiadomień.

No dobrze, ale co byś chciał z tym zrobić? Niestety nie umiem (jeszcze) czytać w myślach ;)

A propos "widżetów" - próbowałeś tego https://play.google.com/store/apps/details?id=com.painless.pc&hl=pl ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym to stamtąd wywalić. Ustawienia jasności mam w Ustawienia -> Wyświetlacz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś używałem:

https://play.google.com/store/apps/details?id=alei.switchpro

Nie wiem jednak czy jest to godne polecenia rozwiązanie w dniu dzisiejszym.

Przełączników jest kilka więcej na belce S2 - przesuwają się w prawo-lewo (pewnie zauważyłeś).

---EDIT

Bez moda z tego co mi wiadomo nie da się go wywalić. Dla mnie osobiście to była najlepsza rzecz swego czasu w S2 i bardzo mi tego brakuje w CM11...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aplikacja bardzo fajna dlatego jest nowy problem - jak wyłączyć wszystkie przyciski, które są w górnej części paska powiadomień? Chodzi o przyciski GPS, WiFi, Dźwięk, Obrót ekranu itd.

---------- Post dołączono o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Gdzie mogę znaleźć takiego moda? Zgaduję, że na xda :D ale na co zwrócić uwagę? Tylko na model telefonu czy jeszcze na jakieś wersje modemu, kernela czy innych takich rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze zgadujesz, musisz poszukać. Być może najłatwiej wgrać jakiegoś custom rom. Na naszym forum jest ich spis więc coś znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy rom będę mógł zainstalować czy tylko takie z oznaczeniami XXMS1 lub XXLS8?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Proponuję poczytać odpowiednie działy na forum. Pisałem o tzw. custom romie, czyli przygotowanym nie przez Samsunga, a zewnętrznych programistów i pasjonatów. Na ten moment najłatwiej jest przeprowadzić instalację CyanogenMod 10.2 na SGS2 jeśli nie masz pojęcia o wgrywaniu romów. Dzieje się tak, ze względu na udostępniony przez CyanogenMod instalator.

Więcej informacji i prosty tutorial znajdziesz na stronie: <ciach>

Edytowane przez VOLFEN
    usunięcie linku niezgodnego z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    VOLFEN

@kris_IV

Zacytuję z Regulaminu:

3.7. Na forum panuje bezwzględny zakaz podawania adresów oraz reklamowania stron konkurencyjnych o tematyce powiązanej z system Android, Windows Phone, Bada itp. Zakaz ten dotyczy awatarów, sygnatur, nazwy użytkownika, pól profilu, podawanego źródła informacji itd.

Poza tym - wszystkie potrzebne materiały są na forum i są przyklejone dla lepszej widoczności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry - chciałem koledze pokazać wpis, który opisuje łopatologicznie cały ten proces i mogłem go polecić właśnie z tego powodu. U nas na forum nie ma takiego wątku niestety, który by w tak dokładny sposób opisywał wykorzystanie instalatora na PC i Androida od CyanogenMod lub nigdy nie udało mi się na niego wpaść.

Skoro nie mogę podać strony (nie wiem czyjej tak właściwie) to postaram się stworzyć taki wątek wraz z pełną instrukcją w dziale ROM. Mam wrażenie, że to może pomóc bardzo dużej grupie użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi