Skocz do zawartości
czarinio

Próba powrotu do WM 6.5 i "ogarnięcia" HD2 - proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, opiszę swój problem w nowym temacie, bo widzę ,że jest szerszy.

Otóż w piątek zakupiłem HTC HD2 z wgranym WM 7. Niestety ten system w ogóle się nie nadawał do korzystania, więc postanowiłem wgrać, a tak właściwie to powrócić do WM 6.5. Znalazłem na forum 2 sposoby poprzez wrzucenie pliku LEOIMG.nbh bezpośrednio na kartę pamięci i drugi sposób poprzez instalację romu przy połączeniu z PC.

Zakupiłem czytnik karty pamięci i sformatowałem kartę. Wrzuciłem pobrany stąd plik: Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites! Nie daje już rady z tym telefonem.... Kartę zamontowałem w telefonie i naciskając tą słuchawkę, która służy do włączania telefonu i przycisk VOL DOWN przeszedłem do jakiegoś trybu. Najpierw był kolorowy ekran z podanymi danymi do HD2, ale po chwili pojawił się biały ekran z napisem "loading..." i nic się nie działo przez godzinę. Być może ten plik nie pasuje do mojego HD2, albo sam już nie wiem.

Drugi sposób wydawał się dla mnie alternatywą i pobrałem ze strony HTC oficjalny ROM podając numer seryjny. Zdziwiło mnie, że był to ROM dla Norwegii. Nie znam dobrze przeszłości telefonu, więc nie wykluczam takiej możliwości, że telefon jest z Norwegii. Pobrałem ROM, pobrałem również ActiveSync. Nie wiem jednak dlaczego po podłączeniu telefonu activesync nie może się z im połączyć. Pisze komunikat "Urządzenie nie zostało wykryte". Chciałem spróbować zainstalować bez tego ActiveSync, ale podczas instalacji wystąpił błąd.

Nie mam już siły, niby robię wszystko ok, a jednak nie mogę za nic usunąć ten WM 7.

Dodatkowo daje numer seryjny, jak ktoś wie jak sprawdzić z jakiej dystrybucji pochodzi będę baaardzo wdzięczny.

S/N: HT9B5NW00537

Za każdą pomoc z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://forum.android.com.pl/f97/howto-przygotowanie-hd2-do-wgrania-androida-sd-and-nand-41621/

Punkt 9 ,wszystko nie powinno trwać dłużej niż 10 min. ,tzn. popobraniu pliku i rozpoczęciu procesu instalacji....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież napisałem, że to robiłem, ale zamiast wgrywania się WM 6.5, to pojawia się biały ekran z napisem "loading..."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak faktycznie ,nie chciało mi się czytać :D .Masz dalej Magldr ,więc ściągnij jakiś rom z androidem wrzuć go na sformatowaną w fat32 kartę pamięci .Do każdego romu masz cwm do wgrania ,wszystko według punktu 8 poradnika Lanca :

http://forum.android.com.pl/f97/howto-przygotowanie-hd2-do-wgrania-androida-sd-and-nand-41621/

Po zainstalowaniu androida możesz wrócić do wm 6.5 za pomocą sposobu z punktu 9.;)

Nie wiem po co Ci wm ,android jest 100% lepszy ,najlepiej wgraj sobie takiego jak ja mam teraz czyli : JW MIUI najnowsze :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłbyś podać link do tego najnowszego Androida.

I mam jeszcze pytanie odnośnie ActiveSync. Czy podczas tego ROM Update musi być włączony i zsynchronizowany telefon ? Bo mi niestety nie wykrywa urządzenia, nie wiem dlaczego i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stary wprowadź telefon w tryb bootladera (vol down + power) wyskoczy ekran z trzema kolorowymi paskami podepniesz podpinasz fona pod USB wyskakuje Ci napis serial po chwili USB i dajesz plik z romem. Co do androida poczytaj wątki masa romów jest androida na SD znajdziesz je tu na forum lub forum XDA nikt za Ciebie odpowiedniego nie wybierze bo nikt nie wie czego oczekujesz :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety wymagany jest ActiveSync zsynchronizowany z moim HD2, ale telefon mi normalnie wykrywa w PC, pisze ze jest prawidlowo polaczony, ale w activesync nie wykrywa urządzenia. Co do sposobu z karta pamięci, to czy może mieć wpływ na to, że nie działa to, że karta jest 16Gb klasy 2 ? Bo gdzieś na XDA napisali, że najlepiej działają karty 2 lub 4 Gb minimum 6 klasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ActiveSync a na telefonie masz WM7 ? stary życzę powodzenia :DDD a może byś tak Zune użył. Jeśli masz na fonie WM7 i chcesz go z synchronizować nie wiem po co to napewno tego ActiveSync nie uczynisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

@up

Naucz się czytać. Napisałeś mu żeby wszedł w bootloadera i podłączył telefon - wtedy się Active Sync włącza właśnie i jest wymagany do aktualizacji przez .exe. A skoro on wcześniej nie miał sterowników (spróbuj znaleźć stery do HD2 pod WM w googlach) to nie dziwne, że telefon nie chce się aktualizować przez RUU.exe z poziomu Windowsa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie znalazłem. Mógłby ktoś zuploadować gdzieś te sterowniki na serwis lub jeśli ktoś posiada już link to go podać. Napisałem na forum XDA, lecz jeszcze się nie doczekałem odpowiedzi żadnych.

---------- Post dołączono o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

Albo chociaż nazwę tych sterowników np. hd2driver.exe czy jak tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x