Skocz do zawartości
tomuuu

MMSy - Orange - problem z odbiorem

Rekomendowane odpowiedzi

tomuuu

Analogicznie jak w http://forum.android.com.pl/f192/problem-z-odbiorem-sms-a-w-55236/ (tu problem z I9000).

Nie tyle chodzi o wysyłanie (z tym bywa różnie, dzisiaj szły - choć czasami jest zonk w stylu: wysyłam, i na dole, w opisie wiadomości mam "wysyłanie..." i tak stoi; normalnie powinno od razu pójść, a zamiast tego - pojawić się data i godzina wysłania) - ale odbiór. Mam ustawione wszystko, APNDroid skonfigurowany, aby MMSy przepuszczał - i co? Przychodzi MMS, button Pobieranie, i nic. Po czym, po kilku minutach, automatyczna wiadomość, że mogę sobie przeczytać na stronce Orange.

Widzę topik http://forum.android.com.pl/f20/orange-ustawienia-internet-i-mms-392/index11.html - ale tam też nie każdemu działa...

Ma ktoś jakiś pomysł?

---------- Post dołączono o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A możesz wrzucić tutaj jak masz ustawione APN sieci? Identycznie jak jest podawane na stronie Orange? Bo to raz działa, raz nie, w sumie dziwna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Dokładnie tak. Te same, z Ustaw swój telefon Zresztą - do przedwczoraj też takie miałem. I działały. A od 2 dni - nic.

Co ciekawsze - żona ma Samsunga Avilę, czyli żaden Android (żeby na niego zwalić), i to samo - od 2 dni MMSy nie dochodzą na fona, tylko przychodzą powiadomienia, że na Orange Online można sobie poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    scwz

podłacze się pod temat dalej jest problem z odbiorem mms ktoś może już wie na ten temat coś;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fido

Mam TC Desire z Orange i też od kilku dni zauważyłem problemy z odbieraniem i wysyłaniem MMS'ow jest tak zwana loteria bardzo mnie to denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Keiji_

Jeżeli problem pojawia się na różnych modelach telefonów (baz względu na system o czym było wspomniane wyżej) wina leży prawdopodobnie po stronie operatora. Możliwe że są jakieś problemy techniczne i należałoby się zgłosić z tym do salonu Orange.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Oczywiście, że po stronie operatora.

Co więcej - jestem tego pewny, bo ten sam problem miała w tym samym czasie moja żonka - Samsung Avila ze zwykłym systemem producenckim (żaden Android). Obydwoje korzystamy z MMSów, obydwojgu działało, i obydwoje w tym samym czasie - nie dotykając ustawień - zaczęli mieć z tym problemy.

U mnie o tyle lepiej, że ze 2 dni temu się uspokoiło - i znowu działa.

G...iany Orange.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wam powiem tak... wchodziłam na stronę operatora (Orange) i próbowałam uaktywnić te mmsy... nie szło... tam ogólnie trochę inne opcje były niż u mnie w telefonie... wiec poszukałam gdzie indziej i działa, a mianowicie:

orange.

Internet

Name : Internet GPRS

APN: internet

Username: internet

Password: internet

Server: 194.009.223.079

MCC: 260

MNC: 03

APN type: default

MMS

Name: MMS Orange

APN: mms

Username: mms

Password: mms

MMSC: http://mms.orange.pl

MMS proxy: 192.168.006.104

MMS port: 8080

MCC: 260

MNC: 03

APN type: mms

Źródło: samfirmware

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    . Po czym, po kilku minutach, automatyczna wiadomość, że mogę sobie przeczytać na stronce Orange.
    to znany problem Orange - znajoma walczy z tym - wyglada to tak ze co jakis czas np 2 tygodnie siec gubi ustawienia uzytkownika albo autoryzacje i nie pamieta ze mms sa wlaczone tj odbior i wysylanie. Pomaga telefon do obslugi orange , prosba o wlaczenie mms (poraz enty) i krotki o*******. Do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu
    Ja wam powiem tak... wchodziłam na stronę operatora (Orange) i próbowałam uaktywnić te mmsy... nie szło... tam ogólnie trochę inne opcje były niż u mnie w telefonie... wiec poszukałam gdzie indziej i działa, a mianowicie:
    Wydaje mi się, że tutaj na forum znalazłem także te ustawienia i je próbowałem u siebie - bez efektu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi