Skocz do zawartości
peter_parker_1987

Vertis Yard - ośmiordzeniowy smartfon od Overmaxa!

Rekomendowane odpowiedzi

dylon

Martwi mnie w antutu wynik środowiska uruchomieniowego. Mam tylko 555 pkt co jest o 20 mniejszym! wynikiem niż mój stary htc evo 3d... Powinno tam być w okolicach 1500. I teraz nie wiem czy ten typ (procesor) tak ma czy wersja andorida w tym fonie tak ma :(

Napiszczie proszę ile macie w swoich egzemplarzach.

Edytowane przez dylon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gag111

myślę, ze nie ma teraz co patrzeć na wyniki testów :) trzeba poczekać na kitkat'a którego overmax zapowiedział dla tego modelu i myślę że powinno być lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dylon

Kolejny fakt: nie ma obsługi glonass (lub mam jakoś wyłączony). Widać tylko satelity <= 31

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gag111

niekoniecznie musi mieć obsługę glonass :) a sam gps jak łapie fixa? pisałeś że około 10 sec. a jak dokładny jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam prośbę mógłby ktoś podłączyć do yarda dobrej jakości słuchawki? chciałbym się dowiedzieć jaki jest dźwięk na nie overmaxowych słuchawkach. Zastanawiam się nad kupnem i zależy mi na dobrej jakości muzyce. Drugie pytanie brzmi czy głośnik tylni jest aż tak kiepski ? Coś jak w aimie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rezok

Właśnie posłuchałem sobie muzykę na yardzie na słuchawkach dokanałowych jakie używam w ipodzie.

Dźwięk taki sobie, bez szału. Dodatkowo słychać lekkie szumy. Jako odtwarzacz muzyki nie polecam. Głośnik tylni słaby faktycznie jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dylon

Kolejne obserwacje:

- bateria pada jak mucha w sytuacji gdy obie karty sim mają słaby sygnał.

- coć dość mocno ciągnie prąd mimo, że w statystykach tego nie widać. Sprawdziłem i także wakelock-i zachują się przyzwoicie - na razie nie mam pomysłu gdzie szukać

- gps czasami zamiast zwyczajowo w ~10s, łapie fixa w ~20 sekund. Mimo to, jestem z niego zadowolony. Co ciekawe lepiej sobie radzi niż gps w htc evo 3d w trudnych warunkach, ale trochę gorzej w dobrych. Dokładność podczas jazdy autem, programy typu gps status, pokazują średni0 2 metry.

- jadąc z południa na północ, fixa mam 10-11 z 13 widocznych satelit, w drugą stronę (na południe ;) ) fix jest 6/7 z 8 widocznych (testy na śląsku).

- nie działa mi wprowadzanie głosowe tekstu (wg google play mam zainstalowane google voice, ale i tak każdy program krzyczy że musi instalować, czego się nie da, do w sklepie nie ma opcji typu otwórz/instaluj/odinstaluj etc.)

- aparat jest przyzwoity jak na smartfon. Robi zdjęcia bardzo szybko i sporadycznie tylko gubi ostrość.

Mam nadzieję, że obiecana aktualizacja do 4.4.x zostanie wydana szybko i poprawi część problemów. Oczywiście nie dotyczy to największego z nich (wg mnie) - kiepskiego głośnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy vertis yard, czy da się instalować aplikacje na kartę pamieci np jak w alcatelu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ...wczoraj robiłem kopie systemu z poziomu CWM ( root, CWM 5.5.0.4) i trwało to ze 30 minut tak ,że nie wystraszcie się czasem ;) kopia się zrobiła i jest ok. Jeżeli chodzi o aplikacje typu XPOSED Framework i Gravitybox to

po instalacji dostałem bootloopa :E ale na szczęście miałem na karcie Xposed-Disabler-Recovery.zip ( można go pobrać na XDA) i po przejściu do CWM (przytrzymać vol+ + power) odinstalowałem XPOSED Framework i wszystko wróciło do normy, na XDA doczytałem, że telefony z 8 rdzeniami mogą mieć problemy z ta aplikacją ze względu na pliki w (system\framework\ ) z rozszerzeniem *.jex , usunąłem je ( oczywiście po zrobieniu ich kopii na karcie) i zainstalowałem XPOSED Framework i zadziałało gravitybox też ruszył alllle aplikacje zaczęły się wykrzaczać t.zn. jedne chodziły ok drugie się zawieszały przy uruchomieniu inne zawieszały fona innymi słowy trzeba poczekać aż zrobią XPOSED Framework pod MTK 6592 chyba że jakiś port zrobią ..reasumując odinstalowałem XPOSED przekopiowałem pliki*.jex do katalogu docelowego i telefon odzyskał pełną sprawność. Aaaaa i wszystko robicie na własną odpowiedzialność

arcadio7 w ustawieniach masz do wyboru docelowa instalację niektóre aplikacje muszą być zainstalowane w pamięci wew telefonu inaczej nie będą działać, są programy do przenoszenia na kartę sd ale i one Ci wyświetla które możesz a których nie możesz przenieść

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

No i mam jednak problem ...mianowicie nie moge się polaczyc przez BT z Blue&Me w moim fiacie wyskakuje mi przy próbie parowania urządzeń "błąd pin lub błędny klucz" mimo podania przez auto numeru pin do sparowania z telefonem to nie mam gdzie wpisac tego pinu i nie wiem czy to kwestja nowszej wersji BT w telefonie czy starej w aucie :niepewny: moze w tym andku 4.4 będzie działać... jakieś sugestje mile widziane :)

Edytowane przez sproket59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rezok

Pisałem do BOK Overmaxa w sprawie aktualizacji do kit kata. W odpowiedzi uzyskałem : "aktualizacja

jest w trakcie opracowania i ukaże się w ciągu najbliższych tygodni. "

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi