Skocz do zawartości
Moreno-84

Z1 (C6903) soft plusa. Czy będzie działać my wallet w t-mobile?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Posiadam w/w smartfon z softem plusa. Obecnie korzystam (jeszcze) z usług Play, ale chcę przenieść nr do T-mobile ze względu na możliwość płatności poprzez moduł NFC w smartfonie.

Pytanie moje jest nastepujące:

1. Czy po zmianie karty sim na sim nfc, otworzeniu konta (konkretnie w alior banku) i zainstalowaniu odpowiednich aplikacji, będą śmigać płatności NFC? Czy muszę jeszcze wgrać soft T-mobile?

Byłem w punkcie T-mobile i przedstawiciel mi powiedział, że muszę oddać telefon do serwisu T-mobile aby wgrali swój soft i aktualizacje. ...zaznaczając, że usługa jest odpłatna.

Czy oddanie do serwisu to rzeczywiście jedyna droga do umożliwienia płatności poprzez NFC czy po prostu T-mobile chce jeszcze wydziadować "parę groszy" ode mnie?

PS.

Przepraszam jeśli nie we właściwym dziale założyłem temat, ale szukając przez dłuższy czas już sam nie wiedziałem gdzie to powinno się znaleźć. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam soft plusa i płace telefonem z Orange /mBank cash, i mi działa, weź kartę nowa sim włóż, ustaw aplikacje, włącz nfc i sprawdź w sklepie czy pójdzie, po co wysyłać telefon, albo wgraj czysty soft i po kłopocie

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

Nic nie musisz, będzie Ci to działało na każdym sofcie, wystarczy NFC w telefonie i odpowiednia karta SIM. Ja przykładowo mam czysty soft i Orange/mBank Cash.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ok, wielkie dzięki Panowie za info. ;)

Puki co jestem na etapie przenoszenia nr-u. Wniosek już poszedł. Teraz tylko czekać do końca czerwca na zakończenie umowy z play. :)

Notatka od Moderatora: GeoHot
    wykrzyk.png Od dziękowania jest przycisk "Postaw piwo!"
    Edytowane przez sulex
    Dodaje notatkę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mywallet możesz już ustawić na nowy numer tymczasowy, bo karta bankowa jest przypisywana do karty SIM, wszystko będzie działać, po zmianie numeru na właściwy nic nie musisz robić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, eureka... Działa! :)

Dziś byłem w t-mobile i podpisałem wszystkie potrzebne umowy. Dostałem kartę sim NFC z tymczasowym nr-em.

Doradzali mi abym poczekał z tym NFC aż zmienią mi nr na właściwy, ale ja napalony jak arab na kurs pilotażu nie mogłem się powstrzymać :D

Dojrzałem się na t-mobilebankowe.pl, że "Numer w usłudze MasterCard Mobile" można zmienić, więc zainstalowałem aplikację "myWallet" używając nr-u tymczasowego. ...a później to sobie zmienie na mój właściwy nr przeniesiony z play. :)

Dzisiaj wpadłem na małe zakupy do...

Muszę Wam powiedzieć, że niezłe show robi takie zbliżeniowe płacenie telefonem w biedronce. ...tak, w biedronce. ...hihi :)

Gdyby tylko się dało, postawiłbym Wam po drugim piwsku. :)

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Moreno-84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Orientuje się ktoś ile może potrwać zanim do myWallet dodadzą obsługę na najnowszym sofcie?

Mój drugi telefon z nfc,odpowiednia karta Sim od przeszło pół roku a dalej nie mogę korzystać :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Co masz w odpowiedzi na sms S pod 8011?

Jeśli od pół roku nie możesz odpalić MyWallet'a, to albo nie możesz trafić z wersją kompilacji (jesteż aż za bieżąco z aktualizacjami i wciąż masz nowszą kompilację niż dostępna w t-mobile), albo nie masz uruchomionej tej usługi od strony banku.

Spróbuj jeszcze wysłać sms A pod 8011.

Edytowane przez Moreno-84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MyWallet: SIM - zgodny, TELEFON - niezgodny, usluga MyWallet - wlaczona. Korzystanie z uslugi MyWallet niemozliwe.

Wcześniej miałem lumie 820 i nie doczekalem się na udostępnienie tej usługi a teraz problemem jest z kompilacja ( 14.4.A.0.108).

Choć podobno na Z1 compact, na tej wersji działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niepotrzebnie upgradowałeś zetkę do najnowszej kompilacji ;) ...chyba, że zakupiłeś ją z taką kompilacją - wtedy to co innego. :)

Ale myśląc logicznie - do puki t-mobile nie wyda brandowanej 14.4.A.0.108, do puty nie ma co wypytywać o certyfikat dla MyWallet :)

Miejmy nadzieję, że to nie będzie trwać zbyt długo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi