Skocz do zawartości
Existy123

Nieoryginalna ładowarka

Rekomendowane odpowiedzi

Siema;) kupilem nieoryginalna ladowarke i zauwazylem, ze dotyk w telefonie wariuje. czy to moze miec pozniej wplyw na wyswietlacz, jakies uszkodzenie go itp? albo sama ladowarka na uwalenie portu mini usb?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm wiesz co moj kolega mial podobny problem ale nie chcial sobie phona zepsuć i kupil oryginalna pochodz po komisach kupisz juz za 35zlotych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawelll

Na czym ma polegać nieoryginalność/oryginalność?

Musi być złącze mikroUSB i napięcie 5V.

Wydajność prądowa ładowarki ma istotne znaczenie tylko z punktu widzenia czasu ładowania.

I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dawdoo
    Na czym ma polegać nieoryginalność/oryginalność?

chociażby na tym: [ame=http://www.youtube.com/watch?v=RQjudHKh-bI&playnext=1&list=PLDA5D4E95295F0C7B]YouTube - Lithium Polymer Battery Explosion 2[/ame]

jest wiele przypadków wybuchu bateri, często dzieje się to gdy rozmawiamy przez telefon "na kablu" - mam na myśli ładowarke w gniazdku i połączenie.

Przykład? : Eksplozja telefonu przyczyną śmierci 22-latka - TECH - WP.PL

no i w miejscowej gazecie u mnie też było.

Dlatego radze kupować oryginalne baterie/ładowarki - a najlepiej nie kupować wgl. podróbek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawelll
    Napisano (edytowane)

Nie rób ludziom wody z mózgu. Albo ładowarka ma wymagane parametry techniczne i jest zrobiona zgodnie z zasadami wiedzy technicznej albo nie. Oczywiście jeśli ktoś kupi chłam zrobiony metodą np. diody i rezystora (a takie widziałem :) ) to ma problem. Ale kupując dowolną ładowarkę wyprodukowaną przez dowolnego producenta działającego legalnie i ze znaczkiem CE nic się nie stanie.

PS. A poza tym przeczytaj uważnie ten "artykuł". Wyraźnie jest tam napisane, że prawdopodobną przyczyną była wysoka temperatura otoczenia, a nie telefon.

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znaczki CE tez podrabiaja... chociazby o lekkie skrocenie srodkowej kreski w E, i jest strasznie duzo ladowwarek na zasadzie ktora podales (chinczycy i koreance sie nie bawia w normy, wazne zeby dzialalo i bylo tanie), jezeli ma sie szczescie to przy zmeczeniu elementow podczas rozmowy moze lekko pokopac, a jezeli nie grozi wlasnie wybuchem :P

Tak wiec moim zdaniem poprostu trzeba poczytac przed kupnem o producencie, a nie ufac tylko znaczkom jakosci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wlasnie kupilem ladowarke 15 zlotych dam linka i wlasnie tez dotyk wariuje ale jak laduje nia lg bali to wszystko jest ok wiec nie wiem panowie poki :D co laduje oby sie nic nie stalo:d pozdrawiam:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dotyk wariuje ale jak laduje nia lg bali to wszystko jest ok

...taki urok tego naszego "smart"fona ze pod ladowarka "dotyk" lubi sprawiac problemy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam taki problem z ładowarką.

Przy podłączeniu do ładowarki NOKII - funkcjonuje normalnie - chociaż nie jest to SAMSUNG.

Przy podróbie nie działa dotyk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meler

No niestety, ja mam ladowarke od omnii hd, oraz ladowarke od aparatu i oczywiscie dotyk wariuje

Wysyłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi