Skocz do zawartości
kubapl66

Zmiana taryfy z Play Lubie To! Na Red Bull Mobile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem w sieci Play z taryfą Lubie To, po zobaczeniu co ma do zaoferowania RBM postanowiłem przejść do tej właśnie taryfy.

I teraz mam kilka pytań.

1. Jak przejść do RBM?

2. Czy takie przejście jest darmowe?

3. Czy w RBM mogę tak jak w PLT mogę korzystać z zasięgu Plus, T-M, OrangePL?

4. Czy darmowe odtwarzanie filmów na YouTube dotyczy też aplikacji YT?

5. Jeśli ktoś ma darmowe rozmowy do Play to do RBM też?

6. Czy w RBM są jakieś haczyki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby przejść do RBM musisz najpierw przenieść numer do innej sieci i później z powrotem do RBM. Nie ma możliwości migracji z Play do RBM o ile dobrze mi wiadomo. Przeniesienie numeru jest bezpłatne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeniesienie numery do innej sieci , a w jaki sposób można dokonać takiej procedury, tylko w salonie sieci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obawiam się, że tak. Musisz mieć też numer zarejestrowany w Play w tym celu potrzebujesz kod PUK i udać się do najbliższego salonu. Po tej operacji idziesz do dowolnego innego operatora przenosisz numer chociażby na jeden dzień (tylko wykorzystaj najpierw środki z konta). Zabawiasz tam z kilka dni i wio z powrotem do RBM, ale jeszcze może dopytaj bo akurat tej informacji nie jestem w 100% pewny.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Leila

Potwierdzam- nie ma możliwości przejścia z Play do RBM. Pozostaje jedynie opisany wyżej "myk".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zabawiasz tam z kilka dni i wio z powrotem do RBM, ale jeszcze może dopytaj bo akurat tej informacji nie jestem w 100% pewny.

Tak.

Powodem dla którego nie możesz od razu przenieść z Play do RBM albo na odwrót jest fakt, że zarówno Play jak i RBM choć są dwiema różnymi sieciami to należą do tego samego operatora - P4.

Przeniesienie numeru może nastąpić tylko między różnymi operatorami, dlatego jest to przeszkodą. A zmiany taryfy nie dokonasz bo dwie różne sieci.

Polecam rozwiązanie Angel_of_Death

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kris

1. Jak napisał kolega wyżej idziesz do jakiegoś centrum handlowego, w którym salony Play/Plus/T-M/Orange są obok siebie. Rejestrujesz numer w Play (dowód osobisty), od razu jest informacja w systemie, że numer należy do Ciebie. Idziesz do innego operatora (+,TM,O), tam zgłaszasz chęć przeniesienia numeru, podpisujesz wydrukowane formularze, dowiadujesz się, kiedy zostanie przeniesiony numer (1-2 dni), dostajesz od nich kartę sim, na której pojawi się Twój numer, gdy stracisz zasięg na karcie sim Play. Gdy obudzisz się rano i okaże się, że Play nie ma zasięgu, to oznacza, że numer jest przeniesiony, możesz włożyć kartę nowego opa, żeby potestować :) ale lepiej od razu wybrać się do salonu Play i poprosić o przeniesienie do RBM na kartę.

Najważniejsza sprawa - dowiedz się telefonicznie, KTÓRY SALON PLAY W TWOJEJ OKOLICY POSIADA W OFERCIE STARTERY RBM MNP (CZYLI TAKIE DO PRZENIESIENIA NUMERU DO RBM), bo często salony w ogóle tego nie mają.

2. Przejście jest darmowe.

3. Tak, Play i RBM to jeden operator - P4, co umożliwia korzystanie z roamingu Plus,TM,Orange w RBM.

4. W teorii YT jest darmowe, w praktyce ludzie mówią, że to w ogóle nie działa.

5. Tak, bo darmowe w Play tak naprawdę są darmowymi do P4 (czyli do Viking, Virgin również).

6. Mały wybór taryf w prepaid, a tak poza tym haczyków nie ma. Ja siedzę w RBM tylko dlatego, że jest darmowe LTE.

ps. dałem się zrobić :E post z maja, a ja odpisałem, bo najświeższa odpowiedź była z sierpnia, LOL.

Edytowane przez Szynku
    ciach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy lte działa w każdej sieci czy tylko w play?

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@InterSharp

tylko w Play

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi