Skocz do zawartości
radzim

Kabel magnetyczny czy będzie pasować i jaki wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ładna to lipa no ja się też nie spotkałem z oryginalnym kablem np na stronie Sony czy w salonie. Ale na allegro widziałem w niby oryginalnym pudelku od Sony taki kabel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stuwa

Też byłem przekonany, że istnieje oryginalny kabel Sony, dopóki nie zagłębiłem się w temat. Ja kupiłem na allegro kabel za chyba 25 zł i jest ok, tzn. szybkość ładowania ma porównywalną do ładowania poprzez kabel USB. Więc i wśród chińczyków można znaleźć kabel który będzie OK, choć to loteria... Ładowanie oczywiście tylko i wyłącznie z oryginalnej ładowarki, nie z portu USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie no wiadomo ze ładowanie tylko z oryginalnej ładowarki. mozesz podac linka gdzie kupiles?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też kupiłem 2 kable USB i raz ładuje ok, a drugi raz na godzinę 15%. Teraz ładuję przez port USB w fonie i zawsze jest dobrze, szkoda tylko, że Soniawka tak długo się ładuje... Także czekam na info od Was na sprawdzonego sprzedawce/kable;-)

Przy okazji kupiłem ostatnio ładowarkę samochodową od tego gościa i ładuje naprawdę szybko Samochodowa ładowarka magnetyczna SONY Z Z1 Z2 USB (4466927945) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to dziwne ze raz ładuje taka a raz tak ? jestem ciekaw na czym to wszystko juz polega

a teraz zobaczcie co znalazłem :D

http://allegro.pl/magnetyczny-kabel-usb-sony-xperia-z1-z2-z1mini-i4453050684.html

---------- Post dołączono o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

xad czekamy na twoja wypowiedz ??? :P bo ja nie wiem czy to wina klabla czy wszystkie tak do /CIACH/ laduja.

Edytowane przez m1chal92
    nie używamy wulgaryzmów na forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@stuwa pisał właśnie o takich kablach, na eBay jest tego pełno - wysyłka z Honk Kongu. A w salonie Sony powiedzą Ci, że u nich jeszcze nie było kabla magnetycznego na USB. Myślę, że to trochę loteria, trafić na dobrze wykonany kabel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alraku
    KABEL USB MAGNETYCZNY SONY XPERIA ZA Z2 Z ULTRA (4392572697) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. kupiłem taki. Kabel dobrej jakości, pasuje idealnie i trzyma mocno. Ładuje tak samo jak przez wtyczkę.

Kupiłem ten kabelek, definitywnie odradzam. W 40 min naładowało mi zaledwie 7% baterii, więc wychodzi na to że 10% na 1 godzinę. :E

Zastanawiam się czy kupić stąd Magnetyczny Kabel Magnes USB Sony Xperia Tablet Z2 (4432829373) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. bo podobno ten może działać w końcu dobrze, czy zainwestować o wiele więcej i kupić po prostu normalną stacje dokującą..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już to szukaj tych wyglądających jak oryginalne kable. Sam taki posiadam i ładuje identycznie jak przez USB. Fajną opcją jest jeszcze etui Sony WCR12 + płytka ładująca WCH10 lub inna kompatybilna ze standardem Qi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alraku

Tylko po czym rozróżnić oryginalny od tego nie? To tylko zdjęcia i trudno po nich wywnioskować. Nie chcę przerąbać kolejnych pieniędzy i czasu na kolejny błąd w zakupie bo to juz denerwujące, większość mówi że tanie stacje się opłacają bo robią to co powinny, ale kabelek który wysłałem jest za podobną cenę a wygląda to jakoś lepiej.

This is what we live for, Z2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi