Skocz do zawartości
AndropaX

Android 4.4 dla xperia tablet z - dyskusja/problemy/pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może nie bezpośrednio do 4.4.2, ale z tym związane - dziś w Centrum Aktualizacji pojawiła mi się do ściągnięcia aplikacja Szkic (ta znana z Xperii Z1 i Z2) - na zwykłą Z-etkę zainstalowała się bezproblemowo, natomiast na Tablecie Z, mimo że ją pokazuje i ściąga, nie można jej zainstalować - wywala błąd instalacji. Czy komuś ta sztuka się udała, czy może Sony wypuściło niedostosowaną do tabletów apkę i jest zadowolone? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm a myślisz że mogę próbować na gwarancji? że niby samo się tak stało podczas prawidłowej aktualizacji? Serwis Sony na Polskę jest we Wrocławiu a ja jestem akurat z Wro już kiedyś nawet u nich byłem, nie są jakoś specjalnie mili. Sprzęt przyjmują przez okienko, trzeba dzwonić żeby ktoś w ogóle podszedł bo tak to stoisz w korytarzu 3x3m. Jak się o coś spytasz to i tak nikt nic nie odpowie. Dlatego nie wiem czy ściemniać czy powiedzieć o co cho, ile to może kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AndropaX

Ściemniaj że albo aktualizowałeś przez pc companion i po aktualizacji masz takie oto coś lub po prostu "tablet się nie chce włączyć" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filpio

Zauważyliście różnice w czasie działania na baterii po aktualizacji na 4.4? Mnie się wydaje, że działa trochę krócej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy nikt tu nie ma problemu po aktualizacji z trybem stamina? Odkąd mam 4.4 nie mogę korzystać z tego trybu. Tablet zalicza restarty co parę minut. Wyłączenie trybu załatwia temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaudii

u mnie nie ma tego problemu, proponuje ponownie zainsatalowac system i najlepiej zrobic factory reset

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam wersję tabletu z LTE i po aktualizacji mi przestało działać, dane komórkowe działają do H+ ponieważ są dwie ikonki do obsługi oddzielne gdy wcisne ikonkę z lte to przy zasięgu mam czerwony x jakby wcale nie było dostępne, myślałem ze to w moim mieście tak ze coś się stało ale bylem w Krakowie i nie dość że problem się powtórzył to jeszcze w samym rynku działało mi max 3G. Wie ktoś o co chodzi? Może ktoś miał lub ma podobnie? Jeżeli nie da się tego poprawić to wrócę do 4.3. Jeszcze jeden aspekt w lewej belce widnieje mi ciągle ikonka z konfiguracja plusa wyczyść nic nie daje, nawet jeśli zainstaluje to przychodzi ponownie i nie znika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś już androida 4.4 na wersji wifi (SGP311) ? Od 2 miesięcy krążą wiadomości o jego wydaniu dla całej rodziny Xperii Z a ja jakoś ciągle nie widzę go u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tablet z wifi nie z sieci. Właśnie zrobiłem aktualizację o której krzyczał już długi czas. Zrobiłem wszystko jak w PC Companion było napisane. Po aktualizacji PC (cokolwiek to było) jeszcze o coś zapytało i po jakimś czasie wyskoczyło okienko o jakimś błędzie z opcją ponowienia próby. Nic to nie dało więc powiedziało, że mogę spróbować po restarcie kompa. Problem w tym, że tablet umarł. Nie da się go włączyć, czasem podczas wciskania włącznika świeci dioda na biało. Restart kompa nic oczywiście nie pomógł bo komp i tak nie znajduje martwego urządzenia. Jakieś rady jak to ustrojstwo włączyć nawet niezaktualizowane?

Jak ja mam jutro pójść do roboty... -_-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaudii

pobierz z netu obraz systemu i wgraj flashtoolem, tablet trzeba będzie wprowadzić w flashmode ( przycisk vol - przytrzymać i wsunąć złącze kabla USB do gniazda)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi