Skocz do zawartości
AndropaX

Android 4.4 dla xperia tablet z - dyskusja/problemy/pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Fafiq

Xperia Update Checker pokazuje, że jest aktualizacja do SGP311 dla wersji europejskich oprócz VMo EU3. Czy dobrze mi się wydaje, że to właśnie jest wersja, która jest dostępna w Polsce? Mam tablet z Media Markt i właśnie mam tu VMo EU3. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dla mojego sgp311 z MM VMo EU3 pojawiło się dziś 10.5.A.0.230

post-257459-14255750363679_thumb.jpg

Edytowane przez Kuba5262

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też już mam. Teraz tylko trzeba baterię naładować :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od czasu aktualizacji do KitKat (już grubo ponad miesiąc), tablet (SGP321) stracił płynność działania. Strony internetowe przewijają się dużo gorzej, tablet ma przycinki przy przewijaniu listy aplikacji czy pulpitów. Wydajność spadła. Spróbuję full wipe i zobaczę czy to coś da, jeżeli nie to rozważam downgrade do bodajże 4.3. Czy wy też zauważyliście gorsze działanie na 4.4?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fafiq

Ja mam zainstalowane z full wipe i tez troszku gorzej to u mnie działa nóż kiedyś

Wysłane z Xperii Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hmisko

U mnie niestety też tablet zamulił :mad: Zrobiłem factory reset ale nie pomogło. Przycina się minimalnie ale zauważalnie przy przewijaniu stronek, rozwijaniu belki systemowej czy wyborze przycisku ostatnio otwartych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przycina się minimalnie ale zauważalnie przy przewijaniu stronek, rozwijaniu belki systemowej czy wyborze przycisku ostatnio otwartych aplikacji.

Włącz "wymuś renderowanie GPU przy grafice 2D" w opcjach programistycznych i zmień skalę animacji okien i reszty z 1x na 0,5x, pomoże na te mikrolagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hmisko
    Włącz "wymuś renderowanie GPU przy grafice 2D" w opcjach programistycznych i zmień skalę animacji okien i reszty z 1x na 0,5x, pomoże na te mikrolagi.

Niestety nie pomogło :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

<przytul> jesteś moim panem, browar leci :)

Włączyłem dopalanie grafiką i tablet przyspieszył do ponaddźwiękowej! Przynajmniej na razie bo jest niedługo po formacie i jeszcze bez aplikacji. Już miałem nagrać filmik, żeby się pożalić jak go muli. Problemem było tylko wejście w opcje programistyczne, które są ukryte - dla potomnych, żeby nie musieli się męczyć - żeby wejść w opcje programistyczne trzeba wejść w ustawienia, zjechać na sam dół, wejść w "Informacje o tablecie" i na samym dole stuknąć kilka razy w "Numer kompilacji", po czym cofnąć się o poziom i powinny się tam pojawić narzędzia programistyczne, tam włączyć wspomniane renderowanie GPU. Nie włączałem skali animacji okien na 0,5x na stałe i w sumie nawet nie wiem do czego to jest bo różnicy między 0,5x a 1x nie widzę. Tak czy siak naprawdę dziękuję za tą poradę saper_wroc :*

EDIT: po zmianie tego ustawienia wymagany jest restart urządzenia (info do hmisko)

Czyżby dopalanie GPU zostało wyłączone, żeby baterię oszczędzać kosztem wydajności?

Edytowane przez acroacro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dziękuję :)

Po prostu komuś się zapomniało ustawić domyślnie włączania tej opcji ( :facepalm: Sony :P ) - efekt zbyt pobieżnych i pośpiesznych prac nad oprogramowaniem :rolleyes:

Ja u siebie mam nawet skalę animacji okien i resztę na x0 ustawione i jakoś sobie śmiga, choć do osiągów 4.3 jeszcze mu trochę brakuje :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi