Skocz do zawartości
maxslawek

Szybko rozładowująca się bateria? Za szybko ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisałem już na tym forum z podobnym problemem ale pomyliłem działy ;> Mam nadzieje, że tu otrzymam informacje.

Kilka dni temu przyjechałem do rodziny w odwiedziny, zauważyłem że moja komórka zaczyna się szybko rozładowywać, BARDZO szybko, działała średnio 2-3 dni przy normalnym użytkowaniu - troche wi-fi [do 30-40min] trochę muzyki 1,5-2h dziennie i spokojnie tyle trzymała, teraz wygląda to tak:

-Podłączam pod ładowarkę

-Ładuje

-Naładowaną na 100% odłączam

-leży sobie, czasem jakiś telefon max 5-10 min dziennie

-Po 10-12h bateria jest ponownie podłączana bo pada ...

Najprawdopodobniej jest to wina zasięgu, ma 5 kresek i nagle na 1 wskakuje , nie wiem gubi zasięg czy co ale na pewno nie jest to wina baterii ponieważ mam teraz włączoną komórkę bez karty SIM [muzyki trochę słucham] i po 24h mam 89% baterii, czyli nie jest to związane z wadą fabryczną.

Jeśli wiecie o co chodzi proszę o informację ;> A najlepiej co i gdzie wyłączyć ;]

p.s Transfer danych w sieci wyłączony, czyli to nie wina aktualizacji aplikacji itp.

Edytowane przez maxslawek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzabcio

Twoje przypuszczenia są słuszne. Słabszy zasięg, czy też ciągłe przełączanie się między stacjami zawsze powoduje większe zużycie baterii. Nie przeskoczysz tego w żaden sposób. Możesz ewentualnie na jakiś czas, gdy nie potrzebujesz połączenia z Siecią właczyć tryb samolotowy, co jest równoznaczne z wyciąganiem karty sim.

Pytanie też czy cały czas włączone wifi? Nie mam na myśli podłączone, ale jeśli jest włączone to komórka może ciągle szukać stacji bazowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do wifi ,mam wyłączone całkowicie, włączam tylko jak potrzebuje, więc to nie to.

No cóż jeśli rzeczywiście nie da rady nic z tym zrobić to dzięki za chęci ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    witol

Na alledrogo za ~200-250 można nabyć tzw. REPEATER/WZMACNIACZ SYGNAŁU GSM (GSM BOOSTER).

Swoją drogą zastanawiam się czy takie coś rzeczywiście "coś" daje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

repeater GSM to bardzo dobra sprawa, ale na dzień dzisiejszy troche droga, chinole nie podrabiają tego sprzętu bo oni wszędzie mają zasięg i nie widzą potrzeby robienia takiego sprzętu :E

ja osobiście zamontowałem taki sprzęt w jednej z piwnic, HTC WF i Nokia E52 nie miały tam w ogóle zasięgu, teraz jest na max przez cały dzień.

Ten sprzęt działa na bardzo prostej zasadzie jak sama nazwa wskazuje. Odbiera on sygnał z miejsca gdzie jest zasięg (za pomocą anteny - montujemy piętro lub 2 piętra wyżej) i przekazuje go dalej. Urządzenie zamontowane jest koło okna w piwnicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    witol

Zasadę działania znam - ale zasady zasadami, a urządzenie robi co innego :D. Tak jak te naklejki co poprawiają zasięg za 5 zł :P

(skorzystam z okazji ze poruszyliśmy temat - sorry za OT)

Ale skoro jest potwierdzenie w twoje osobie to myślę że jest to na rzeczy. Jeszcze tylko doprecyzuj jaki masz sprzęcik :D

Bo wachlarz cenowy na alledrogo jest spory:

WZMACNIACZ GSM 300m2 ST-950 +13dBi YAGI JAK AT-600 (1577433744) - Aukcje internetowe Allegro

Wzmacniacz zasięgu ST-900A NA 100m2 NOWY + ANTENA (1578897134) - Aukcje internetowe Allegro

WZMACNIACZ SYGNAŁU REPEATER GSM BOOSTER + 2 anteny (1575857238) - Aukcje internetowe Allegro

a i za ponad 1k są wersje :P

Kiedyś się nad tym zastanawiałem (jest kilka miejsc gdzie przydało by się coś takiego zamontować) ale cena była zaporowa (kilka tys)...a takie 250 (tak ponarzekam - tez drogo) jeszcze się zdzierży :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

montowałem AT-600, ale on koło 900zł kosztuje kosztował :)

Widzę, że na alledrogo są o wiele tańsze sprzęty, nie wiem, tamten chyba był z wyższej pułki, zresztą kupiony na firmę, koleś się z kasą nie liczył, wolał mieć klientów (często nie można było się do niego dodzwonić)...

musisz poszperać po forach, ewentualnie wygoogluj nazwy tych tańszych, może już ktoś testował :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi