Skocz do zawartości
komandorebombardiero

AppInventor - aplikacja do wymiany danych przez Bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję zbudować zdalnie sterowany pojazd, poprzez telefon z systemem Android wykorzystując Bluetooth. Oprócz zdalnego sterowania chciałbym aby ten pojazd wyposażony był w czujnik (np. prędkości) i żeby mógł przesłać zmierzoną informację na telefon. Planowana aplikacja napisana na Androida wyglądała by mniej więcej tak:

- 4 przyciski odpowiadające za ruch (jazda w przód, w tył, w lewo i w prawo)

- 2 przyciski "od pomiarów" (włącz / wyłącz) pomiar prędkości

- okienko na którym wyświetlana by była przesłana wartość

Chciałbym się zapytać czy program AppInventor wystarczyłby do napisania takiej aplikacji, czy też zmuszony byłbym uczyć się jakiegoś prawdziwego języka programowania (np. Javy albo C#)? Widziałem na Forbocie kurs jak zbudować właśnie taki zdalnie sterowany pojazd (wysyłanie danych), jednak nie widziałem informacji na temat odbierania danych przez Bluetooth i wyświetlania ich. Zależy mi na tym, aby ww. aplikacja była jak najprostsza do napisania (nigdy nie miałem do czynienia z programowaniem Android, a same zaprojektowanie płytki drukowanej, zaprogramowanie mikrokontrolera itp. zajmie mi z pewnością sporo czasu...).

Dziękuję z góry za odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzakus

Wydaje mi się, ze będziesz musiał skorzystać z Javy, ale z App Invention nie korzystalem, ale wiem, ze to jest trudne do zaimplementowania czasamj, a co dopiero w takim bycie.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi