Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
ThinkPad

Jak zmienić pasmo radiowe GSM/UMTS z USA na EU?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Jestem nowym posiadaczem Nexus 5 zakupionego w polskiej dystrybucji [karta sim z PLUS]. Szukałem aplikacji do szybkiej zmiany preferowanego typu sieci [2/3G - LTE], zainstalowałem dla testów Radio Switcher w ustawieniach wybierz pasmo radiowe przez przypadek kliknąłem USA Band. Niestety nie ma do wyboru europejskiego zakresu.

Po tym nieszczęsnym wyborze nie mam zasięgu na 2G i 3G, jedynie przy wyborze preferowany typ sieci LTE łączy mi się telefon do sieci ale nadal nie mogę z niego dzwonić. Odinstalowanie aplikacji nic nie pomaga.

Proszę o pomoc jak zmienić pasmo na EU abym mógł z powrotem mieć możliwość wyboru preferowanej sieci.

Z góry dziękuję,

Edytowane przez ThinkPad
    Info od moderatora, regulamin pkt 4.3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tical

Próbowałeś *#*#INFO#*#* i Ustawienia telefonu i tam wymusić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Próbowałeś *#*#INFO#*#* i Ustawienia telefonu i tam wymusić?

Po uruchomieniu w/w kodu jestem w ustawieniach "Testowanie" gdzie po wyborze Informacje o telefonie mam to samo menu / ustawienia co w programie Radio Switcher, jest do wyboru tylko USA band.

W pozostałych grupach Informacje o baterii, Statystyki użycia, Wi-Fi information nie ma ustawień których szukam.

Proszę o pomoc, w rozwiązaniu być może dla niektórych błahego problemu.

Jestem nowicjuszem w androidzie, przesiadłem się z 6310i na Nexusa i jedną aplikacją "uszkodziłem" telefon.

Edytowane przez ThinkPad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tical

To ciekawe, bo wszedłem w *#*#INFO#*#* i Informacje o telefonie i klikając Menu (3 kropeczki po prawej u góry) mam w opcji Wybierz pasmo radiowe > też tylko USA Band.

Może to błąd w Androidzie?

Europejska wersja wg mnie powinna mieć także EU Band?

Myślę, że zanim doczekasz się trafnej odpowiedzi, przeinstaluj soft, tak b pewnie będzie szybciej.

---------- Post dołączono o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:30 ----------

Znalazłem podobny temat na XDA, ale bez rozwiązania..

Te ustawienie to chyba standard.

A question for those who have a European Nex… | Google Nexus 5 | xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A moze masz model D820 zamiast D821, sprawdz z tylu na klapce. Jak masz D820 to znaczy ze masz przeznaczony na rynek amerykanski i lte ci nie brdzie smigac, ja wczoraj zorientowalem sir ze zostalem oszukany bo tez mi wcisneli 20 mimo opisu aukcji 21.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A moze masz model D820 zamiast D821, sprawdz z tylu na klapce.

Mam D821, tak jak pisałem w pierwszym poście, kupiony w polskiej dystrybucji.

Problem rozwiązałem poprzez wyłączenie Nexusa, włożyłem inną kartę SIM włączam telefon i o dziwo działa, można dzwonić, zmieniać BAND na 2 / 3 G.

Następnie włożyłem z powrotem moją kartę SIM i wszystko działa. Nie wiem czy to przypadek / zbieg okoliczności ale znowu cieszę się moim Nexusem 5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten sam problem w Lenovo K6 Note - nieopaczny wybór pasma USA we wcześniej dobrze działającym telefonie wyłączyło band europejski i spowodowało utratę możliwości wykonywania połączeń głosowych. Działa tylko LTE, czyli jest net i są SMSy. Żadne cudowanie w postaci powrotu do ustawień fabrycznych, podmian kart SIM, wyłączania, włączania nie pomaga. 2G i 3G na europejskich częstotliwościach brak! Ma ktoś jakiś sensowny pomysł na odkręcenie błędu? Czy spotkał się ktokolwiek u siebie z czymś podobnym i poradził sobie?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek sensowną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artazy

Tylko root i network signal guru.
    Wcześniej testowałem całą masę innych "rozwiązań" i nic poza stratą dwóch dni nie zyskałem.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi