Skocz do zawartości
motorade

Prawie znaleziony telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Drugiego dnia wiosny zgubiłem mojego LG Swift. Miałem na nim zainstalowane findmydroid i nagle dzisiaj pokazało mi nową lokalizację, oczywiście przybliżoną.

Jak zrobić by (kolokwializując) "nie dostać w pysk" i odzyskać telefon?

Edytowane przez motorade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

Wiem, że może to zabrzmieć "kolokwialnie" jak to ładnie ująłeś, ale czy policja tu by nie pomogła? Wiem, że go zgubiłeś, a "on" go nie ukradł, ale w sumie przywłaszczył, więc nie wiem. Podlega to pod sprawę dla policji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zawsze możesz wziąć kolegów i na stos z nim. Ehh dlaczego ludzie nie mają zwyczaju oddawać telefonów... Sam znalazłem kilka i zawsze je oddawałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie jeśli masz lokalizacje to musisz iśćna policje z tym.

Może sie zdażyć tak że ten kto ma ten telefon nie jest tym który go znalazł a już nabywcą!!!

Wtedy to on mógłby zadzwonić po policje zechcesz od niego wyłudzić/ okraść go z telefonu.

Tym bardziej że sam tam nie będziesz tylko grupą tam pójdziecie. Zanimbyście się wytłumaczyli minie dużo czasu.

Ehh dlaczego ludzie nie mają zwyczaju oddawać telefonów...

Ja jak narazie jedna NOKIe oddałem, bo tylko jedną znalazłem. Jedno szczęście żepo podłaczeniu pod ładowarke i włączeniu truby bez karty szło odczytać sms'a w który pisało gdzie mam zadzwonić aby oddać, bo pod numerem domowym nikt nie odpowiadał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MC_

Oczywiście, że jest to przestępstwo przywłaszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co prawda byłem na policji w dniu zaginięcia i usłyszałem, że "policja się takimi sprawami nie zajmuje", znalazłem przepis

§ 3. „W wypadku mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

.

W tym miejscu znajduje się lombard, ale czy lombardy w przeciwieństwie do komisów przyjmują urządzenia bez całego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyjmują. Poza tym mógł dokupić ;) Jak smart jest w lombardzie, to przychodzisz, pokazujesz imei itp, na policje też jeszcze z tym leć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na majówkę wracam, także pierwsze co zrobię po wyjściu z pks-u to udam się by to obczaić. Dodam, że jest to w najmroczniejszej części Wrocławia- w trójkącie. Nie obejdzie się bez obstawy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Motorade, który to lombard we Wro? Pójdę tam zobaczyć dziś czy jutro. Na trójkącie to telefony znikają co chwile :trollface: To ten lombard kolo Skynetu może? No i komisariat masz praktycznie niecałe 5 minut pieszo tam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więckowskiego. Na pw mogę wysłać Ci zdjęcie z findr.

Właśnie w tym komisariacie byłem, bo mieszkałem na Traugutta przez pewien czas.

----------------------------------

Dodam, że zgubiłem go na terenie trójkąta, po 30 minutach się spostrzegłem i począłem dzwonić z telefonu współlokatora, jednak nikt nie odbierał, za drugą i n-tą próbą od razu słyszałem pocztę głosową. Nie sądzę, żeby ten ktoś był paserem, bo komis czy lombard od razu po kupnie by sprawdził go i zrobił wipe lecz nie był wipe-owany skoro findr go teraz znalazł. W najlepszym wypadku będzie w lombardzie a w najgorszym w jakimś prywatnym mieszkaniu. Można tak-o chodzić po mieszkaniach i pytać o zgubiony telefon?

Edytowane przez motorade
    Kilka informacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x