Skocz do zawartości
Kalasznikow

Potrzebne 3 programy/porady.

Rekomendowane odpowiedzi

1) Czy jest program, który zablokuje zmianę głośności głównego dzwonka klawiszami bocznymi volume bo czasem (przy oczywiście odblokowanym telefonie) mi się włączy dzwonek kiedy chce mieć wyciszony lub odwrotnie? Czy jest do tego program jakiś albo tips?

2)W sumie powiązane z pierwszym- program do zmiany tracków na playliście którą odtwarzamy klawiszami właśnie volume (przez długie przytrzymanie), miałem program bodajże NextTrack ale nie działał wogóle.

3)Kasowanie polskich znaków w sms aby nie nabijało kilku smsów zamiast jednego, to mogło być już gdzieś poruszane (pewnie było) ale nie mogę znaleźć. Tu najlepiej bez zmiany programu do sms bo standardowy dla mnie jest ok, a i piszę z t9 jak to ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
smaky

ad1) Nie da się

ad2) Wątpię

ad3) Wiadomości, ustawienia, tryb wprowadzania, Alfabet GSM

Można pisać z polskimi znakami, a sms i tak wychodzi bez nich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ad 1) Owszem, da się.

https://market.android.com/details?id=com.cb.volumePlus

Programik ma funkcję Lock Volume. U mnie nie do końca działała ona jak należy (albo nie potrafiłem jej ogarnąć), ale komentarze innych osób na forach były bardziej niż pozytywne, a miały dokładnie ten sam problem co Ty.

EDIT: Choć teraz jak czytam Twojego posta, nie jestem pewien czy dobrze Cię zrozumiałem... Zmienia Ci się głośność przy odblokowanym fonie? To nie kontrolujesz co naciskasz? :P Nie jestem pewien czy w/w programik zadziała w takich okolicznościach, ale spróbować nie zaszkodzi (ludzie, którzy pozytywnie oceniali program mówili, że telefon zmieniał poziom głośności lub wyciszał przychodzące połączenia np. przy przypadkowym naciśnięciu przycisków głośności będąc w kieszeni).

ad 2) Również się da.

Niektóre playery mają taką funkcję. Ja korzystam z PlayerPro. Wchodzisz w: Settings -> Lock Screen -> i tu masz opcje "Override volume controls..." i zaznaczasz "Reverse volume button actions".

5-dniowy trial programu masz tutaj: https://market.android.com/details?id=com.tbig.playerprotrial

Myślę że trial ma wszystkie funkcje (z powyższą włącznie). W wersji pełnej (płatnej) taka opcja jest na pewno.

ad 3) Odpowiedź już padła. Daj tylko znać, jeśli coś Ci z tym nie zahula. Znajdzie się rozwiązanie. Jestem niemal w 100% pewien, że jakiś program do wysyłania SMS-ów miał funkcję wywalania polskich znaków (a raczej tak jak napisał mój poprzednik - pisało się normalnie po polsku, ale wysyłało bez ogonków). To było albo w Handcent albo w GoSMS Pro.

Pozdrawiam.

Edytowane przez jacko0o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2)W sumie powiązane z pierwszym- program do zmiany tracków na playliście którą odtwarzamy klawiszami właśnie volume (przez długie przytrzymanie), miałem program bodajże NextTrack ale nie działał wogóle.
W standardowym playerze to dziala. + jak przytrzymasz oba klawisze naraz to ci przeczyta glosem robota tagi z mp3 czyli nazwe zespolu i tytul piosenki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Znajdzie się rozwiązanie. Jestem niemal w 100% pewien, że jakiś program do wysyłania SMS-ów miał funkcję wywalania polskich znaków (a raczej tak jak napisał mój poprzednik - pisało się normalnie po polsku, ale wysyłało bez ogonków). To było albo w Handcent albo w GoSMS Pro.

W obu tych aplikacjach jest taka możliwość.

Jeżeli nie chciałbyś zmieniać aplikacji stock'owej, możesz spróbować poszukać zmodyfikowanej klawiatury. Wiem, że owa istnieje w przypadku klawiatury SWYPE, ale czy taka wersja zwykłej klawiatury z t9 to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jacko0o duże piwo dla ciebie

1) no właśnie mi chodziło, żeby przypadkowe naciśnięcie nie zmieniało głośności dzwonka, mimo, że programu który dałeś nie jest to główne założenie to ma jednak funkcje VolumeLocked (trzeba sobie tam poustawiać) sprawdza się bardzo dobrze

2) używam PlayeraPro od początku używania telefonu ale o tej funkcji nie wiedziałem, dzięki za uświadomienie ;)

a w standardowym playerze mi to nie działa niestety wcale tak jak ktoś pisał wyżej

3) przestawiłem na Alfabet GSM ale sam nie wiem czy działa, ale chyba powinno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przestawienie na alfabet GSM nie da nic poza tym, że odbiora będzie widział "krzaki" zamiast polskich znaków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
smaky

Nie prawda właśnie sprawdziłem i odbiorca nie dostaje żadnych krzaczków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może ktoś napisać jak włączyć te kasowanie polskich znaków w GoSMS Pro?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia -> Opcje wysyłania -> Włącz lokalne wsparcie.

Następnie w wspierane języki wybrać Polski tryb SMS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi