Skocz do zawartości
borkson

nieprawidłowości w działaniu Handcent SMS po zmianie ROMu

Rekomendowane odpowiedzi

borkson

Witam,

ostatnio dokonałem zmiany ROMu z 2.1 na 2.2 JS8. Od początku używałem Handcent SMS jako klienta SMSów. Na ROMie 2.1 Handcent był głównym klientem, tzn po przyjściu wiadomości (przesunięciu puzla w wolny obszar) od razu wiadomość otwierała się w Handcent SMS. Analogicznie po kliknięciu w dolnej belce na Wiadomości i wyborze dowolnego wątku z listy otwierał się on w Handcent SMS. Obecnie dzieje się inaczej. Obie aplikacje "żyją" osobno. Tzn. przeciągając puzel otwiera się standardowy klient wiadomości. Podobnie po kliknięciu w dolną belkę. Czy u Was jest podobnie? Czy po zmianie ROMu wszystko działa prawidłowo?

Robiłem już chyba wszytsko tzn, usuwałem aplikacje, przywracałem ją na nowo, przywracałem dane za pomocą Titanium Backup ale za każdym razem jest tak samo. Nie ukrywam, że to dość uciążliwe...

Edytowane przez borkson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie pomogę sorki :)

ale skorzystam z okazji:

tez uzywam handcent sms i nie umiem wylaczyc tego, abym nie mial podwojnego klienta sms, bo otwiera mi sie handcent wiec okej, ale tez mam na belce informacje o domyslnym programie do sms, jak to usunac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli domyślnie uruchamia się aplikacja której sobie nie życzymy wystarczy wejść w USTAWIENIA następnie APLIKACJE potem ZARZĄDZAJ APLIKACJAMI i znaleźć aplikację (w tym wypadku WIADOMOŚCI) i po kliknięciu w nią należy uaktywnić opcję WYCZYŚĆ USTAWIENIA DOMYŚLNE. Po następnym kliknięciu np. ikony na dolnej belce system spyta której aplikacji użyć, wówczas możemy zaznaczyć np. HANDCENT i zahaczyć pole ZAPAMIĘTAJ. To powinno załatwić sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

zrobiłem tak i działa, dzięki ci masz piwko :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    borkson

Niestety w przypadku aplikacji 'wiadomości' nie mogę wyczyścić ustawień domyślnych z tego względu, ze takowych nie ma. Ta opcja jest w tym przypadku niedostępna. Oczywiście nim napisałem powyższy post spróbowałem już wszystkich kombinacji ale mimo wszystko dziękuję za radę.

A tak z ciekawości u Was jest tak samo czy jednak Handcent 'nadpisał' się nad aplikacja wiadomości? Pytanie bardziej do użytkowników ROMu JS8.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mufaso

No ja właśnie nie wiem, jak w tym telefonie ustawia się domyślne aplikacje :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    asd asd asdas[/warnt]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Flan

borkson to może spróbuj tak. Znajdź na liście Handcent sms i z niego wyczyść ustawienia domyślne. A następnie jak naciśniesz na dolnej belce na wiadomość to powinno Ci wyskoczyć menu z której aplikacji telefon ma skorzystać. Dajesz ptaszka i klikasz w Handcenta. Głowy nie dam ale może pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi