Skocz do zawartości
Eddy.END

Problem z kartą Kingston 8GB SDHC na CM7, w jednym telefonie działa a w drugim nie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Swifta i brat też ma takiego samego. :D

Ja mam swifciaka już od grudnia i jestem z niego zadowolony :P . Niedawno brat również kupił swifta i z jego modelem nie jest już tak fajnie ;/ .

Dodam, że oba telefony zostały zakupione jako nowe na Allegro.

Na początku nie zauważyłem żadnych wad ale z czasem zacząłem dostrzegać kilka nieprawidłowości :( .

1. Między panelem dotykowym a wyświetlaczem są drobinki kurzu! :mad:

2. Tak jakby wgniecenie na górnej części wyświetlacza. :eek:

3. Problemy z wysunięciem paska powiadomień :| (trzeba niżej klikać podczas kalibracji, wtedy jest już OK)

Jako, że u siebie mam CM7 i sobie chwalę :mrgreen: (brak jakichkolwiek problemów i błędów w działaniu) to bratu również wrzuciłem. Znów pojawił się problem z wysuwaniem paska, bo jak wiadomo w CM nie działa kalibracja :( . Brat uznał, że jakoś da radę i tak zostało. Wszystko pięknie ładnie ale...

4. Wczoraj brat kupił kartę SCHC 8GB Kingstona Klasy 4 (ja posiadam 16GB Kingstona Klasy 4 i brak problemów!). Wsadziłem do telefonu i od razu chciałem sformatować kartę pod telefonem żeby wszystko było cacy. Po sformatowaniu telefon nie może zamontować karty, wywala komunikat że "karta jest pusta" lub "karta uszkodzona" :mad: . Myślę sobie WTF, wkładam do swojego fona i ku mojemu zdziwieniu kartę zamontował :) , format karty w moim swifcie przebiegł bez problemu no to wkładam z powrotem do tela brata. Jest ok, kartę zamontował :P , no to próbuję znów sformatować i znów to samo "karta jest pusta" lub karta "uszkodzona" :mad: . Teraz to już się wku***łem na maxa. Kilka razy formatowałem kartę to pod windowsem, to w moim fonie i zawsze na końcu w telu brata komunikat "karta jest pusta" lub "karta uszkodzona" :mad: .

Myślę sobie "ch*j z tym jak zamontuje to nie będę formatował, może jakoś będzie" xD . Wrzuciłem pliki na kartę pod windowsem (apk'i, mp3'ki). Karta w telefonie, no to instalujemy aplikacje, odpalam apk'a a tu "błąd podczas parsowania pakietu" ;/ . Ponowny format karty, na nowo wrzucone apk'i i to samo :( .

Szukałem podobnych problemów na forach i znalazłem że niektórych klas kart CM nie uznaje, ale do cholery u mnie wszystko działa :mad: .

Oryginalną kartę telefon formatuje i montuje bez zająknięcia ;/ .

Dzisiaj wrzuciłem andka 2.1 z brandingiem Plusa (taki branding był jak go dostał) i o dziwo karta która na CM7 i CM6(też próbowałem :() stawiała opór działa bez problemu!!

Nie ogarniam tego ;/ .

Jest ktoś kto mógł by mi to wytłumaczyć, bo według mnie to jest jedna z tych rzeczy która się fizjologom nie śniła xD

Nie no śmieje, na moje wygląda to na jakoś uszkodzony czytnik karty lub płyta główna :(

Zastanawiam się nad wysłaniem tela na gwarancję ale jak na 2.1 karta działa to nic to nie da, nie udowodnię im ;/

Pozdro.

Edytowane przez Eddy.END

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1,2,3 - sprawy mechaniczne więc chyba nie oczekujesz pomocy w tych sprawach. (Dla górnej belki w różnych launcherach można ustawiać sobie gesty)

4. CM7 ma problemy z kilkoma kartami 8gb, niby zostało to naprawione, ale co jakiś czas pojawia sie ktoś z kartą, która nie działa i zawsze są to karty 8gb. Wgraj też ponownie CM7 na drugim telefonie.

5.

wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.

Przydatne linki:

Pierwsze kroki na forum

Zmiana tytułu wątku

Jak poprawnie nazwać temat

Problem z kartą SDHC i inne[/warnt]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dla 1, 2, 3 chciałem się dowiedzieć czy jest sens wysyłać to na gwarancję

Wgraj też ponownie CM7 na drugim telefonie.

na tym fonie co nie działa wrzucałem już 2 razy CM7 oraz CM6 i nie pomogło nic ;/

temat poprawiłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karty Kingstona w większości przypadków nie lubią się totalnie z CM7. Sam też mam Kingstona i na CM7 mam identyczny problem. Dlatego też wymieniam ją na Sandiska. Widać ze swoją kartą miałeś farta :E Wśród polecanych kart do CM7 są m.in. Sandisk i Adata.

Ale to jest pełnowymiarowa SD :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi