Skocz do zawartości
kemot268

Bateria- doładowywać czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

stark2991

@up Szkoda nawet pisać bo te jego przekonania to też chyba z epoki telefonów z antenką. Który telefon obecnie ładuje się prądem 200mA? Wieki byś czekał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w drugiej kolejności fakt, że to właśnie im mniejszy prąd, tym lepiej dla baterii (wiadomo, w ramach ekonomicznego rozsądku). Przecież ładowarki, które potrafią "odświeżyć" akumulator, robią to poprzez rozładowanie baterii i naładowanie ponowne niskim prądem.

Pozdrawiam, Wycior

GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol

"Ładowarki, które potrafią odświeżyć akumulator"... :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    msq2
    @up Szkoda nawet pisać bo te jego przekonania to też chyba z epoki telefonów z antenką. Który telefon obecnie ładuje się prądem 200mA? Wieki byś czekał.

Czytaj uważnie, prąd ładowania zmniejsza się przy uzyskaniu wyższego stanu naładowania, prawdopodobnie programem elixir na niektórych telefonach dasz radę sprawdzić prąd ładowania, powyżej 80% będzie on znacznie niższy od pierwotnej wartości. zresztą prąd ładowania jest obniżany z względu bezpieczeństwa jak i dla pełnego naładowania akumulatora. zresztą niby czemu telefon wskazuje że jest 100% naładowany (przy okazji na mierniku wykaże 4.2v) a wchodząc w informacje o telefonie musisz jeszcze poczekać z 30minut zanim zmieni się z "Ładowanie AC/USB" na "Pełna".

@ochkarol

musiał bym całą elektrode przeszukać bo dość dawno się na to natknąłem. też miałem na myśli że takie doładowywanie jest mało efektywne, akumulator bardzo szybko spada z wartości 4.2v - 4.0v.

Cd. "Ładowarki, które potrafią odświeżyć akumulator" słyszałem kiedyś o metodzie rozładowywania do 0V i ładowania za pomocą 5v i wysokiego prądu lecz sądzę że mogło by to wyrządzić więcej szkód. i zdaje mi się że to nie były ładowarki do aku tej technologi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol

Przecież rozładowując akumulator LiJon do zera możesz go zniszczyć bezpowrotnie! :E

Więc takie ładowarki to chyba z czasów akumulatorów NiMH, które formowało się wykonując właśnie pełne cykle ładowania i rozładowywania.

Funkcje takową (rozładowywania do zera przed rozpoczęciem ładowania) mają ładowarki do akumulatorków (np. AA, AAA) ale te są niklowo-wodorkowe właśnie a nie litowo-jonowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunek

Witam mam pytanie? jeżeli napisałem w złym temacie to proszę o przeniesienie otóż zauważyłem że moja bateria w moim urządzeniu ostatnimi tygodniami trzyma słabiej ok 1 2 dni począątkowo myślałem że to wina zasobnożernego Facebooka że tak szybko procenty znikają przy aplikacjach Google jakby nie co wolniej znikały jak wchodzę w statystykę baterii to pokazuję że ekran zjada ok 50 procent baterii a zatem czy winą może być wyświetlacz? że tak szybko znikają procenty? czy zasobnożerne aplikację? czy można doładowywać baterię? czy możę to zaszkodzić? bardzo proszę o odpowiedz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja usług Google potrafi zjadać baterie. Zależy od wersji. Facebook zjada baterie bo działa w tle i łączy się z internetem. Do tego nie jest zoptymalizowany. Można spokojnie doładować baterie kiedy zachodzi potrzeba.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z VertisPLUS 01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi