Skocz do zawartości
Pl00

Czarny ekran przy próbie odblokowania bootloadera

Rekomendowane odpowiedzi

Pl00

Witam!

Ostatnio staram się odblokować w moim P760 bootloadera, jednak za każdym razem (nieważne czy przez komendę "adb reboot oem-unlock" czy przez jakieś programy), gdy staram się to zrobić, telefon zwyczajnie wręcz "ucegla się", tzn. słychać dźwięk odłączania sprzętu w Windows, Ekran telefonu staje się czarny, a sam telefon nie reaguje na przyciski. Z początku bałem się, że "zbrickowałem" mój telefon, jednak za każdym razem jak wyjmę i włożę ponownie baterię, mogę go ponownie uruchomić. Tylko, że wtedy zabawa zatacza koło... Zmieniłem już rom Play'owego (który nawet nie wywoływał "hidden menu" o.O) na v20h Europe-Open, jednak po wgraniu tego softu i próbie odblokowania, telefon za pierwszym razem zwyczajnie się rebootował do pulpitu, a potem znowu się zaczął "uceglać". Nie wiem co robić, bo nigdzie nie mogłem znaleźć podobnego problemu, więc potrzebuję waszej pomocy a;(

A oto moje sterowniki jeśli by ktoś pytał:

post-310386-14255748323384_thumb.png

Adb wykrywa urządzenie:

post-310386-1425574832385_thumb.png

Bardzo mi zależy, by odblokować bootloadera, dlatego proszę was bardzo o pomoc.

Edytowane przez Szynku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy próbowałeś odblokować BL przez polecenie w linii komend? Polecam Terminal Emulator.

@Edit: Tak jak kolega dziamot wspomina niżej, jest też kabelek 910K. Jeśli nie chcesz go kupować, to możesz wpisać się na listę oczekujących na forum, ponieważ jest wysyłany "z rąk do rąk" za friko, jedynie za znaczek płacisz :)

Edytowane przez Aramis93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

a próbowałeś odblokować przez kabel 910k i nowymi metodami opisanymi na forum?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pl00
    Czy próbowałeś odblokować BL przez polecenie w linii komend? Polecam Terminal Emulator.

@Edit: Tak jak kolega dziamot wspomina niżej, jest też kabelek 910K. Jeśli nie chcesz go kupować, to możesz wpisać się na listę oczekujących na forum, ponieważ jest wysyłany "z rąk do rąk" za friko, jedynie za znaczek płacisz :)

Telefon był nawet już rootowany raz i próbowałem wtedy przez Terminal Emulator. Wtedy telefon tylko się restartował, nic więcej :/

A co do kabelka to popatrzeć muszę o co z nim chodzi, bo muszę powiedzieć, że nie słyszałem o nim nic ;o

a próbowałeś odblokować przez kabel 910k i nowymi metodami opisanymi na forum?

Kablem nie. Nie słyszałem o tym. A dałbyś jakiś link do tych metod? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pl00

Ok, udało mi się odblokować bootloadera, ale komenda "fastboot.exe devices" i "fastboot devices" nie wykrywa urządzenia. "Adb devices" działa zaś bez problemu. Nie mam jakiś sterowników, czy co? ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie łatwiej recovery wgrać apką Flashify?

TapatalkPRO 4.6.2/LG L9/4.4.2 RR by Xerdox

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pl00

@up

Starałem się, ale do tego potrzebny jest root.

Edytowane przez Szynku
    Nie cytujemy poprzedniego posta, piszemy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak można mieć odblokowanego BL i nie posiadać ROOTa :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pl00

@up

Nie mam roota, bo nie mogę nic zrobić w fastboocie, gdyż nie wykrywa on wgl komputera :PP

Edytowane przez Pl00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi