Skocz do zawartości
przemas2468

TWRP v2.7.1.0 do Lenovo A3000-H

Rekomendowane odpowiedzi

FlpFM1N.jpg

Słowem wstępu:

Jest to rozbudowane, dotykowe recovery pod nasze tablety. Najnowsza wersja jest skompilowana przez użytkownika XDA Olivier'a. Nie odpowiadam za uszkodzenie tabletu, robicie na własne ryzyko!

Wymagania (do wersji 2.7.1.0):

- Firmware "A3000_A422_011_022_140127_WW_CALL_FUSE" (LINK)

Bugi:

- Problem z zamontowaniem wewnętrznej karty pamięci (bo nie może znaleźć właściwego urządzenia w postaci mmcblkXpY) [wszystkie wersje z FUSE],

- USB Mass Storage [v2.7.1.0].

Instrukcja:

Do wersji 2.7.1.0:

1. Pobierz i rozpakuj recovery (jest na dole tego wątku),

2. Pobierz i zainstaluj sterowniki (LINK):

[Wejdź do Menedżera urządzeń, podłącz wyłączony tablet i gdy pojawi się urządzenie "MT65xx Preloader" - szybko kliknij prawym przyciskiem, wybierz "Aktualizuj oprogramowanie sterownika..." i postąp według kreatora (Pamiętaj, żebyś wskazał folder główny sterowników "SP_Drivers_v1.6"). Po zainstalowaniu odłącz.]

...oraz ściągnij i wypakuj program SP Flash Tool (LINK),

3. Uruchom go i kliknij w "Scatter-loading" (Nie zaznaczaj "DA DL All With Check Sum", gdyż nie ma zaimplementowanych sum kontrolnych),

KIwsBM1.jpg

4. Wybierz plik "MT6589_Android_scatter_emmc" z rozpakowanego archiwum,

RiEhujI.jpg

5. Zaznacz przy pozycji "RECOVERY" i kliknij na niego,

X54yRc5.jpg

6. Wybierz plik "recovery.img",

27H5PZP.jpg

7. Pojawi się okno z informacją o przekroczonym zakresie adresu, bo plik recovery jest za duży i będzie pokrywać dalszą część innych danych. Nie trzeba się tym przejmować, można kliknąć "OK",

NjRC27b.jpg

8. Kliknij w "Download",

Vt5yADS.jpg

9. Gdy pojawi się komunikat, że nie wszystkie elementy zostały załadowane i czy wgrać mimo to, kliknij na "Tak",

gypNYMF.jpg

10. Gdy pojawi się na pasku statusu napis "Searching",

KR4zsj4.jpg

...wyłącz tablet lub wciśnij przycisk RESET (jest po wyjęciu klapki z tyłu obudowy) i podłącz do komputera (jeśli nie zainstalowałeś jeszcze sterowników, to kliknij przycisk "Stop" i przejdź do punktu 2. Po zrobieniu powróć do 8. punktu),

11. Gdy wszystko poszło poprawnie i pojawi się okno z zielonym kółkiem,

UeBkW9m.jpg

...odłącz kabel i wyłącz program,

12. Uruchom tablet, przytrzymując jednocześnie przyciski Power+Vol Up i wybierz tryb Recovery, naciskając Vol Down,

0IGINtu.jpg

13. Gratulacje! Wgrałeś właśnie recovery TWRP!

4mtq270.jpg

Do starszej wersji 2.5.0.0 (na przykładzie z FUSE):

1. Pobierz i rozpakuj recovery dla właściwej wersji firmware (jest na dole tego wątku),

2. Pobierz i zainstaluj sterowniki (LINK):

[Wejdź do Menedżera urządzeń, podłącz wyłączony tablet i gdy pojawi się urządzenie "MT65xx Preloader" - szybko kliknij prawym przyciskiem, wybierz "Aktualizuj oprogramowanie sterownika..." i postąp według kreatora (Pamiętaj, żebyś wskazał folder główny sterowników "SP_Drivers_v1.6"). Po zainstalowaniu odłącz.]

...oraz ściągnij i wypakuj program SP Flash Tool (LINK),

3. Uruchom go i kliknij w "Scatter-loading" (Nie zaznaczaj "DA DL All With Check Sum", akurat w tych wersjach ma zaimplementowane sumy kontrolne, ale dla pewności najlepiej nie robić tego, gdyż wgrywa się tylko recovery, a nie całe firmware),

KIwsBM1.jpg

4. Wybierz plik "MT6589_Android_scatter_emmc" z rozpakowanego archiwum,

qCgRPcm.jpg

5. Kliknij w "Download",

drg5Mcn.jpg

6. Gdy pojawi się komunikat, że nie wszystkie elementy zostały załadowane i czy wgrać mimo to, kliknij na "Tak",

gypNYMF.jpg

7. Gdy pojawi się na pasku statusu napis "Searching",

yvVwUpW.jpg

...wyłącz tablet lub wciśnij przycisk RESET (jest po wyjęciu klapki z tyłu obudowy) i podłącz do komputera (jeśli nie zainstalowałeś jeszcze sterowników, to kliknij przycisk "Stop" i przejdź do punktu 2. Po zrobieniu powróć do 5. punktu),

8. Gdy wszystko poszło poprawnie i pojawi się okno z zielonym kółkiem,

UeBkW9m.jpg

...odłącz kabel i wyłącz program,

9. Uruchom tablet, przytrzymując jednocześnie przyciski Power+Vol Up i wybierz tryb Recovery, naciskając Vol Down,

0IGINtu.jpg

10. Gratulacje! Wgrałeś właśnie recovery TWRP!

1VOYnR8.jpg

POBIERZ:

TWRP v2.7.1.0 (najnowsza) - LINK

TWRP v2.5.0.0 (starsza):

Dla firmware CN - LINK

Dla firmware ROW (bez partycjonowania FUSE) - LINK

Dla firmware FUSE - LINK

Źródło: XDA

Mam nadzieję, że niektórym pomogłem :D. Jeśli by się skradł błąd, proszę zgłaszać :)

Edytowane przez przemas2468
    Dodatk. inf. dot. bugów
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki za tłumaczenie

pomogło

translator google gubi się nieco przy ruskich stronach a i nie tłumaczy wszystkiego szczególnie jak jest konieczność logowania/rejestracji czy ukryte treści występują

i potwierdzam wszem i wobec TWRP to tutaj działa POPRAWNIE !!!

sprawdzone - zarówno backup jak i restore - miodnie chodzi

(na romie a422_009_131112)

i nie ma problemu z montowanymi grami - przywraca wszystko

TWRP rocks względem CWM które u nas niestety szankuje (u mnie napewno lapało zwiechy w trakcie restore i powrót do factory reset)

polecam TWRP - raz że dotykowe i więcej funkcji a dwa działa poprawnie i co wazne logicznie

dzieki jeszcze raz za tłumaczonko

p.s. ruskie to jednak łebskie są

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie wgrywa się ok , uruchamiam przyciskami i niestety mam TWRP ale nie działa dotyk>:( muszę resetować pod klapką

mam A3000_A422_011_022_140127_WW_CALL_FUSE

Edytowane przez piotrekbb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na jakim romie kolega jedzie?

--------------------------------

u mnie działa pięknie po prostu - kilkanaście razy wypróbowane i zero błędów

radzi sobie nawet z montowanymi grami przez foldermount tzn. mam kilka kopii-obrazów i jak mam wiekszą grę to myk do gołego romu i instaluje przez foldermount dużą grę ....potem myk do mojego romu i Titanium Backup załatwia sprawę ...przywracam foldermount podmieniam i wsio gra

piekne po prostu ....tak zainstalowałem większe gry bez konieczności odinstal. 80% apek przez TiB i przywracania - TWRP tutaj działa na mojej kompilacji (jw) perfekcyjnie....lepiej niż sobie wyobrażałem

trzeba jedynie zmieniać każdorazowo czas na ......militarny i ustawiać strefe czasową ale nie ma konieczności mimo to jak tak wolę bo backupy są czytelniejsze

Edytowane przez redhead

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest nowa wersja TWRP 2.7.1.0. Jestem poza kompem, więc umieszczam link do XDA, a później w miarę możliwości umieszczę w wątku i przerobię do łatwego wgrania.

LINK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaktualizowałem już wątek, można pobierać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2.7 jest jedno dla kazdej wersji? Niezależnie czy FUSE ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko dla najnowszej wersji firmware z partycjonowaniem FUSE. Możesz próbować wgrać do starszej wersji, ale chyba powinien też ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety u mnie coś nie dział już w fazie SP Flash Tool ,robię wszystko jak zawsze ale nie mam zaznaczonego RECOVERY , po próbie załadowania obrazu nadal nie idzie.

post-324011-14255749617687_thumb.jpg

Edytowane przez piotrekbb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi