Skocz do zawartości
effenberg

Kilka pytań nowego użytkownika G2

Rekomendowane odpowiedzi

effenberg

Witam,

Od kilku dni jestem użytkownikiem telefonu LG G2.

Zastanawiają mnie dwie rzeczy.

1. Czy jest taka opcja, żeby wszystkie dane z G2 archiwizowały się w chmurze (tak jak to wygląda w przypadku iPhone/iPad na iCloud) ? Z tego co zauważyłem, to telefon aktualizuje się tylko na pamięci telefonu, a jak wiemy to ta jest bardzo mała tylko 16gb.

2. chciałbym się zapytac, czy istnieje oprogramowanie do LG G2, coś na podstawie Applowskiego iTunes? Jak dokładnie wygląda aktualizowanie oprogramowania Android przez PC? Pod jakim programem to robicie? Mam wgrany LG PC Suite, czy na nim zrobię aktualizację? Np kiedy wyjdzie nowy Android Kit Kat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KriX

1. Do archiwizacji danych polecam G Cloud Backup bardzo wiele możliwości konfiguracji synchronizacji, a zarazem wszystko możesz (Smsy, połączenia, dokumenty, filmy, muzyka, dane aplikacji itd) synchronizować z chmurą.

2. W G2 możesz podłączyć się przez przeglądarkę internetową (a najlepiej zainstalować sobie na tel AirDroid, gdzie na odpowiedniej stronie będziesz miał dostęp do całego telefonu, np będziesz mógł pisać Smsy przez komputer) . Tak przez LG PC Suite jest możliwość aktualizacji, ale możesz to również zrobić przez OTA

Tapnięte z mojego LG G2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    effenberg

Dziękuję za odpowiedź.

Zainstalowałem sobie G Cloud Backup, z tego co widzę to posiada tylko 1GB, jak się chce 16GB to trzeba zapłacić.

Czyli teraz tak, po zrobieniu restore telefonu to podczas kreatora instalacji telefonu pojawi się opcja wgrania danych z G Cloud? Czy trzeba będzie najpierw zainstalować aplikacje i wgrać dane z chmury? Jak to dokładnie wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KriX

Najpierw będziesz musiał zainstalować aplikację uruchomić przywracanie i wszystko się pojawi co miałeś na innym telefonie/przed czyszczeniem. Co do rozszerzenia pamięci łatwo możesz to zrobić poprzez założenie 40 kont z kodem polecającym (8Gb otrzymasz) . Kolejne gb możesz uzyskać poprzez lajkowanie profili aplikacji, zaś aby synchronizywały się dane aplikacji będziesz musiał wykupić klucz za bodajże 17 zł i otrzymasz kolejne 4Gb. Osobiście na moim koncie jest już 13Gb.

Tapnięte z mojego LG G2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    effenberg

OK, dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś rano zakupiłem G2 ;).

Trochę nad tym siedziałem i nasunęło mi się kilka pytań.

1.Ile ramu wam zostaje do użytku przy włączonym wifi i sieci 3g? Mi około 700 i nie wiem czy tak powinno być, bo zdaje mi się że kolega na OG miał 1gb ramu zawsze wolnego praktycznie.

2. Gdzie włączyć można funkcję "Knock Code"?

3. Mam w ustawieniach Ogólne--->Chmura--->Dropbox napisane: Aplikacje wykorzystujące chmurę: Galeria, Muzyka, Wideo, Polaris Office. To znaczy, że każde zdjęcie, wideo itp zajmie miejsce w Dropboxie, a nie na telefonie, czy się mylę?

4. Czy mogę w Dropboxie przechowywać np grę z telefonu, tak aby ona normalnie działała? To samo z muzyką? Mogę słuchać muzyki zapisanej na Dropboxie?

Wiem że niektóre pytania są śmieszne, ale w ogóle się nie orientuję... Czekam na pomoc i dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szynku

@up

1. Mam około 800 wolnego

2.Wchodzisz w ustawienia>wyświetlacz>ekran blokady>wybierz blokadę ekranu>Knock Code

3.Tak, jeśli masz włączone automatyczne przesyłanie.

4.Możesz przechowywać grę czy tam muzykę na dropbox-ie, jeśli będziesz chciał posłuchać to musisz ściągnąć na telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

A gdzie mogę sprawdzić, czy mam włączone automatyczne przesyłanie?

W tych ustawieniach także nie ma Knock Code...

Mam do wyboru:

-przesunięcie

-odblokowywanie za pomocą twarzy

-wzór

-kod pin

-hasło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szynku

@up

Wejdź w aplikacje Dropbox>ustawienia>przesyłanie z aparatu.

A co do Knock Code to jaki system posiadasz?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Kupiłem telefon w playu, jakby to było ważne.

System 4.4.2 po aktualizacji, ale z tego co pamietam przed aktualizacją też Knock Code'a nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi