Skocz do zawartości
effenberg

Kilka pytań nowego użytkownika G2

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem telefon i plan mam taki aby zrobić update Androida a potem roota. Czy żeby potem go cofnąć wystarczy zrobić factory reset ? Czy powinienem zrobić wcześniej jakiś backup. Nie zamierzam wgrywać custom ROMów. Dzięki wszystkim za info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby usunąć roota musisz wgrać ROM ponownie za pomocą pewnej metody opisanej u nas na forum, albo usunąć go w aplikacji Superuser (pełny unroot - nigdy z tego nie korzystałem, więc nie napiszę, że działa).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najlepiej wgrać od nowa stock oprogramowanie to się go pozbędziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za informacje czyli wgrywam stock tak jak jest w poradniku. Pytanie jak najlepiej zrobić roota - metodą z poradnika czy metodą z XDA. Rozumiem że i przy jednej i przy drugiej metodzie aby się roota pozbyć należy ponownie wgrać stock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam od razu zaznaczę ze jestem 100 % laikiem, czytałem podwieszone tematy ale nie wszystko rozumiem, sam bym sie nie podjał wgrania bo czytalem ze jak sie ktos nie zna to mozna uwalić telefon, roma wgrałby mi kolega. pytania do was

1. Dopiero kupilem LG g2. jako całkowity golas ma wolne tylko 880 RAM z 2000, system ciagnie 60% ? strasznie duzo ... czytalem ze c11 zajmuje mniej pamieci i dodatkowo potrzebuje mniej RAMU

2. Majac gwarancje jeszcze poltora roku i wgrywajac c11 trace ja?

3. Ogolnie telefon jest bardzo szybki. podoba mi sie wszystko ( wczesniej mialem sg3) poprawa bardzo duza. ale czemu nie moze byc lepiej? :) cieszyłbym sie z tego jak by znikneły te wszystkie niepotrzebne apki od androida, reczne usuwanie jest kłopotliwe

4. ostatanie pytanie, jakie korzyści konkretnie w tym modelu LG g2 zanotowaliscie po instalcji C11?

bardzo prosze o odpowiedz na KAZDE PYTANIE

ps; rota chyba nie ma moj LG g2

ps 2; prosze przeniesc temat do odpowiedniego działu. zle kliknalem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam wgranego najnowszego CM11 i mam wolne około 770MB w tej chwili.. Ale mam wgranych troche programów i parę gierek.. Na początku coś około 1GB miałem na czystym CM11

Niby tracisz gwarancje ale jak wgrasz z powrotem czysty rom i skasujesz licznik flashowań to powinni przyjąć na gwarancje ;)

Żeby wgrać CM11 musisz mieć Roota i wgrane TWRP ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak sie sklada ze mieszkam w mlawie, a tu jest serwis telefonów LG podobny najwiekszy w poslce, z europy ida nawet tutaj telefony, to moze chlopaków zapytam jak to jest w praktyce

prosze odpowiedziec nareszte pytan ; )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@corratec11

1. Raczej normalne.

2. Tracisz. Odzyskujesz wgrywając czyste, oryginalne oprogramowanie.

3. Nie wiem. Myślę jednak, że aplikacje te nie mają żadnego wpływu na płynność działania telefonu, która widoczna jest gołym okiem.

4. Wygląd czystego Androida, płynność, dużo skinów. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolo z serwisu mowi ze sie traci gwarancje

ale przeciez soft jest niezalezny od ekrany/płyty głownej

poza tym jak caly proces mozna cofnac to moze i warto

sa jakies poradniki jak zainstalowac c11 ktok po po kroku bezpiecznie dla 100% laika ;p ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi