Skocz do zawartości
lewanda.j

Ekran nieregularnie zaczyna wariować, reaguje na brak dotyku i nie dzieła dolna część ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Niezależnie od pory czytania tego postu, witam wszystkich.

Dostałem od Ojca nexusa 7 v1 z wymianianym ekranem (dostał za grosze na e-bayu). Problem polega na tym, że wariuje w nim dotyk. Czasami się coś przełączy i nie działa wtedy dolna strona ekranu (rogi od strony gniazd). Czy to wina bardziej sprzętowa (co przypuszcam, ekran jest nowy), czy bardziej softu? Soft to kitkat 4.4.2.

Edytowane przez lewanda.j

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

swego czasu była apka do kalibracji ekranu, poszukaj, mi w SONY J pomogła... niestety nie pamiętam nazwy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kristyan

@lewanda.j

Może to być niestety problem techniczny, np. złe połączenie digitizera (dotykowa cześć ekranu) do reszty osprzętu. Pewnie dlatego cena była atrakcyjna, bo może ktoś źle go naprawił.

Wątpię żeby była to wina softu. Na stocku 4.4.2 takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie wgrałem 4.4.3 i jescze nic nie zauważyłem. Obawiam się tylko, że może być coś źle złożone (piny i tasiemki wszystkie podosówałem). Zauważyłem też, że na ściance, gdzie są styki wyprowadzone na obudowę, na środku ekran nie idzie równo z ramką (patrząc od frontu, nawet jej nie dotyka)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z góry przepraszam za zabawę w archeologa. Ja mam podobnie. Często w launcherze pokazuje mi się nagle menu wyboru klawiatury - ekran czasem "sam się naciska". Czasem też nie czyta moich tapnięć. Wysyłam do serwisu i zobaczymy co zrobią.

Ok, Nexus wrócił z serwisu z nowym ekranem.

Edytowane przez Mefioso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi