Skocz do zawartości
a.milewski.mm

Dziwne zachowanie GPS'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam taki problem, przy Endomondo, Runtastic'u czy RunKeeper'ze, że jak biegam (tab w saszecie, biodrówce) to strasznie rzuca GPSem.

Droga na ogół jest tam i powrót, a na mapie wygląda to jakbym po chaszczach, budynkach biegał i w ogóle tworzę nowe szlaki :)

Co do A-GPS to czy jest włączony czy nie to wygląda to tak samo, Sygnał złapany np. 7/11 satelit. Wszelkie programy usprawniające (uaktualniające parametry gps.congf) już zastosowane.

ROM aktualnie to a3000_a422_011_022_140127_ww_call_fuse, na wcześniejszych dwóch było to samo.

Jakieś pomysły? Poniżej zdjęcia o co kaman.

post-204308-14255748405882_thumb.jpg

post-204308-1425574840531_thumb.jpg

post-204308-14255748405585_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GPS w torbie nie bedzie działał OK bo bedzie ci gubił satelity. Musi mieć przestrzen otwartą na satelity. Dlatego tak ci szaleje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak jak Paulo napisał

swoją drogą biegać z tabletem.....szacun :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bieganie z tabem w nerce nie jest złe, jest endomondo, muzyka itp, waga 300g nieodczuwalna.

A co do urządzenia w torbie, to Panowie jest to taka sama sytuacja jak telefon w pokrowcu naramiennym, z tym, że to jest na wysokości pasa, wiec wydaje mi się, a nawet jestem prawie pewien, że nie w tym problem.

Może odczyt powinien być np co 3 sekundy (swoją drogą nie wiem co ile jest teraz). Czy można gdzieś to ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ciekawe bo mi w samochodzie działa ok a w torbie raptem zasięg traci? Trochę to naciągane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To ciekawe bo mi w samochodzie działa ok a w torbie raptem zasięg traci? Trochę to naciągane.

Dokładnie

A w domu jak ktoś przy oknie, albo w pobliżu okna stanie, to fixa też łapie, także na pewno nie jest to problem z saszetką/nerką w pasie.

To może raczej problem chińskiego GPS'a.:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zainstaluj apke od testu gps (GPS TEST) i włóż tableta do torby na 1-2 min i potem szybko wyjmij z niej i sprawdź ile widzi satelit . Do poprawnego działania musi mieć minimum 4-6 satelity na zielonym ( nie żółtym tle )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie GPS TEST mam już od jakiegoś czasu i jeżeli chodzi o siłę sygnału to już wcześniej zauważyłem, że na ogół kolor jest żółty, a siłę pokazuje poniżej 40 (między 20-30 i ze 2-4 na poziomie 30-40), satelit jest widocznych 8-11 na otwartym terenie, tablet w dłoni. Także problem leży po module GPS, a czy da się to jakoś ustawić w jakimś pliku, żeby miał większą czułość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie ma takiej opcji..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytamie z czego Chińczyk zrobił saszetkę , może dziala jak klatka faradaya. Spróbuj biegu z tabletem w dłoni :-)

Wysłane z mojego Lenovo A3000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi