Skocz do zawartości
j_olkowski

tutorial myPhone CUBE CMW + Custom ROM + ROOT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że najnowsze "dziecko" myPhone posiada Androida 4.4.2 oraz chipset MT6582 wgranie root'a nie jest tak błache jak w przypadku poprzedników.

Jednym ze sposobów jest wgranie CMW a następnie przywrócenie z BackUp'u ROM'u przygotowanego przeze mnie z wgranym już root'em. Romik ma usunięte aplikacje Playa oraz wykonany zipalign, niestety deodex'a nie mogłem wykonać (moja kuchnia jeszcze nie obsługuje KK), jeżeli ktoś posiada namiary na kuchnie obsługującą to będę wdzięczny za info :)

1. Pobieramy archiwum "cube_recovery.zip" i rozpakowywujemy gdzieś na lokalnym dysku

2. Odpalamy SP Flash Tool (jeżeli nie chcemy stracić numerów IMEI wybieramy opcję "With Battery"

bez_baterii.png

3. Wybieramy "Scatter-loading" z rozpakowanego archiwum

sp_flash_scater.png

4. Klikamy przycisk "Download" a następnie podłączamy wyłączony telefon do portu USB.

Po chwili update powinno się wykonać

sp_flash.png

5. Pobieramy archiwum "clockworkmod.zip" i rozpakowujemy w dowolnym miejscu na kompie a następnie rozpakowany katalog kopiujemy na kartę SD.

6. Wciskamy kompinację klawiszy "Vol+ i Power on" i z menu "Boot Mode" wybieramy [Recovery mode] (poruszamy się przyciskiem Volume Up, wybieramy przyciskiem Volume Down)

7. Z menu CWM wybieramy "wipe data/factory reset"

8. Z menu wybieramy "backup and restore->restore->2013-12-31.23.05.00/" i potwierdzamy "Yes - Restore"

Nie sugerujcie się datą backupu, data była błędnie ustawiona w telefonie :)

9. Po odzyskaniu backupu restartujemy telefon i cieszymy się root'em :)

Edytowane przez Mikel25
    Poprawa instrukcji: Dodano prefix
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

powiem tylko że udało mi się zainstalować tylko CWM od punktu 5 - nie mogę zrobić.

"8. Z menu wybieramy "backup and restore->restore->2013-12-31.23.05.00/" i potwierdzamy "Yes - Restore"" - niemam takiego czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Up. Nie masz czego, opcji backup and restore? A udało Ci się poprawnie wgrać CWM?

Wysłane z mojego myPhone S-line przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    foob

Nie mogę zrobić punktu 4. Po prostu nie chce się flashować CWM. Sterowniki próbowałem wszystkie (oficjalne Google, oficjalne CWM, PdaNet, Samsung official) i żadne nie hulają. Co ciekawe, Root Genius normalnie się z CUBE'em porozumiewał, próbował root'ować, restartował, coś tam coś tam ale w końcu nie wyszło.

Jakieś pomysły co można zrobić? Porty USB też różne w kompie próbowałem, i bezpośrednio, i przez huba USB (monitor).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli próbowałeś root geniusem to musisz się przelogowac na kompie. Masz mmoże ADB, jeżeli tak to zobacz czy widzi urządzenie

Wysłane z mojego myPhone S-line przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CWM - wgrane poprawnie. Po prostu nie widzę takiego czegoś jak :

8. Z menu wybieramy "backup and restore->restore->2013-12-31.23.05.00/" i potwierdzamy "Yes - Restore"

Napisałeś "5. Pobieramy archiwum "clockworkmod.zip" i rozpakowujemy w dowolnym miejscu na kompie".

Nie przypadkiem na karcie SD?

2013-12-31.23.05.00 - napisałeś żeby to zaznaczyć - ja tego nie widzę własnie.

---

OK ZROBIŁEM. ZARAZ DAM ZNAĆ CZY MAM ROOT-A.

Mianowicie zrobiłem backup na kartę pamięci-> utworzył się folder clockworkmod -> backup -> i data wgrania backupa (folder) przekopiowałem tutaj Twój plik: clockworkmod (rozpakowany)

https://mega.co.nz/#!FB0CQJwa!a_FuYK8A2lf7J1pYbARMIjCGakkoVMeu9T3wf0X5jWw

---

OK, jest ROOT:) dzięki wielkie:) super teraz to już z górki ze wszystkim:)

Dodaj może dokładniejsze info odnośnie tutka u samej góry (1 post w temacie) bo jest napisane trochę "po omacku" ale potwierdzam wszystko działa poprawnie.

Edytowane przez Shad00w

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można prosic o clockwork na innym hostingu? Na tym dochodzi do 78% mi i sie zawiesza... Pauza i stat nic nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skidoo

mam problem z wgraniem recovery.

podłączam telefon i żadnej reakcji.

jak mam włączony telefon to przez ADB wszystko hula tylko co mi się wydaje podejrzane to w menadżerze urządzeń widnieje jako HTC Dream.

ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi