Skocz do zawartości
j_olkowski

tutorial myPhone CUBE CMW + Custom ROM + ROOT

Rekomendowane odpowiedzi

Tiriel

Ja mam tel kupiony w czerwcu i nic mi się nie dzieje.

---------- Post dołączono o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Cześć. Robiłem już raz z tego poradnika roota, wszystko poszło dobrze, kupiłem Cuba w czerwcu. Mój kolega kupił miesiąc temu, narzekał na mało miejsca na dysku, poprosił mnie żebym mu wgrał custom roma. Zrobiłem wszystko dokładnie jak sobie i od razu po wgraniu recovery przestał działać dotyk. Próbowałem wszystkiego. Nic nie działa. Wiecie jak to naprawić ? Na ten moment oddanie do naprawy nie wchodzi w grę.. Kurcze żeby to był mój telefon.. Ehh tak to jest jak się komuś robi.

Mogłeś mu zrobić samo repartycjonowanie bez wgrywania recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mam telefon kupiony w czerwcu, wszystko robiłem jak w temacie i jest dobrze. Dopiero jak kolega poprosił mnie o pomoc, nawet mi przez myśl nie przeszło, że 5 miesięcy różnicy coś zmieni. To, że mogłem repartycjonowanie bez wgrywania recovery zrobić to nie wiedziałem. Jak ja robiłem sobie repartycjonowanie posługiwałem się tym tematem: http://forum.android.com.pl/f1469/myphone-cube-root-wiae-ksza-pamiae-ae-wewnae-trzna-repartycjonowanie-451771/, jest tam wyraźnie napisane:

Teoretycznie całą operację można przeprowadzić bez rootowania, ale nie testowałem tego, zatem ten tutorial zakłada, że najpierw rootoujemy telefon. Po repartycjonowaniu, jeśli ktoś nie chce mieć roota, można go w prosty sposób odrootować.

więc zrobiłem jak było napisane. Dopiero potem dodali to:

UPDATE: Dostałem potwierdzenie, że operacja działa dobrze także bez roota.

Czego nie zauważyłem, bo jak mówię nie miałem podejrzeń, że coś może pójść nie tak i nie czytałem od nowa tematu.

Po wgraniu recovery na telefon kolegi, już padł dotyk. Więc tutaj moje pytanie, czy myślicie, że gdyby ktoś wrzucił oryginalne recovery z Cube'a z listopada i bym je wgrał, dotyk by odżył?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Po wgraniu recovery na telefon kolegi, już padł dotyk. Więc tutaj moje pytanie, czy myślicie, że gdyby ktoś wrzucił oryginalne recovery z Cube'a z listopada i bym je wgrał, dotyk by odżył?

Nie, to nic nie da. Próbowałem różnych metod, łącznie z wgraniem mojego oryginalnego backupa i nic nie pomogło. Tylko serwis>:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tiriel

Może producent dowiedziawszy się o naszej "niecnej" działalności umieścił w nowszych modelach buga uwalającego tel po rootowaniu? Jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie, kilku osobom po utracie dotyku wymienili telefony na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Może producent dowiedziawszy się o naszej "niecnej" działalności umieścił w nowszych modelach buga uwalającego tel po rootowaniu? Jest to możliwe?

Nie wykluczone, że nie masz racji. Myślę, że nie tyle celowo montowali jakieś zabezpieczenie, tylko wiedzą o tym, że posiadacze Cube'ów "grzebią" coś w sofcie, ale żeby nie stracić twarzy honorują bez problemów gwarancję. Z drugiej strony:

1. Gdyby tak było jak mówisz to by odrzucali i unieważniali gwarancję.

2. Jeżeli telefon nie posiada uszkodzenia fizycznego to nie pobierają kosztów za naprawę.

3. Czytałem, że paru użytkownikom wymienili na model 16 GB, mimo iż mieli telefon w Play'u.

To pewnie przez te play'owskie modyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie nie ma co szukać drugiego dna, z tego co się orientuję w nowszych modelach zainstalowany jest inny dotyk a więc i inne sterowniki. Wystarczy wgrać dedykowany soft i wszystko ponownie zacznie działać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam problem z punktem 4. Klikam download, podłączam telefon i nic się nie dzieje. Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam, mam problem z punktem 4. Klikam download, podłączam telefon i nic się nie dzieje. Co może być nie tak?

a jakie masz sterowniki zainstalowane?

Zainstaluj te i nie powinno być problemu :)

chrome://mega/content/secure.html#!Ocxhzb6K!DHHKDbZIfRL4N4d9TZxRae8zBMMa5ZgAWQiEKhybv1g

Jeszcze ważna rzecz!!! od kiedy masz telefon? uważaj by sobie dotyku nie popsuć,poczytaj trochę na forum co i jak :)

Edytowane przez dawid01986

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Chłopaki nie chce zakładac nowego tematu. Prosiłbym o pomoc...mam pęknięty dotyk i wyswietlacz tak, że nic na nim nie widac. telefon chce wystawic na allegro ale przed tym potrzebuje usunąc z niego wszystkie dane... moge nawet wgrać rom od nowa tyle ze nie bardzo wiem jak i nie widze nic na wyswietlaczu. kompletnie nic nie widac. czy ktos może mi jakos pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi