Skocz do zawartości
slawes

Czy można ładować Desire ładowarkami od innych urządzeń ?

Rekomendowane odpowiedzi

mam coś takiego w swoim aucie już jakiś czas ROZDZIELACZ GNIAZDA ZAPALNICZKI x3 + USB łamany (1630851976) - Aukcje internetowe Allegro, rozumiem, że mogę z tego portu USB bez problemu i bez narażania na szybką śmierć baterii ładować moje Desire?

- Wyjście ładowarki USB 5V/500mA na telefon komórkowy, GPS, iPod i PDA... może nie pociągnąć, lepiej żeby było 5V/1A (nie spotykane przy USB - standart to 500mA). Przy działającej nawigacji może nie nadążyć ładować telefony. Rozwiązaniem może być ładowarka samochodowa, np. coś takiego:

Ładowarka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piechu

wszystko jasne :) szkoda, myślałem, że rozgałęźnik się jeszcze do czegoś przyda ;) dzięki za odpowiedź

która ładowarka będzie lepsza? CC C100 czy CC C200?

jeżeli dobrze obczajam różnią się tylko prądem 1A vs. 2A

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RimmoN
    Napisano (edytowane)
    wszystko jasne :) szkoda, myślałem, że rozgałęźnik się jeszcze do czegoś przyda ;) dzięki za odpowiedź

która ładowarka będzie lepsza? CC C100 czy CC C200?

jeżeli dobrze obczajam różnią się tylko prądem 1A vs. 2A

no wlasnie - ja zakupilem taka ladowarke Ładowarka samochodowa CC C100 - te ladowarki maja 5V / 2A. Jakiej opinii nie przeczytam to kazdy twierdzi e to oryginalna. W takim razie rodzi sie pytanie czy faktycznie 2A szkodzi baterii?! CC C100

Jeszcze z niej nie korzystalem - mam nadzieje ze nie zabije mojego Desire ktory TROCHE kosztowal ;) Moim zdaniem pobór mocy nie jest istotny - jak pisali tutaj niektorzy urzadzenie samo okresli jaki pobor mocy zastosowac. Wazne jest napięcie.

Edytowane przez RimmoN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W takim razie rodzi sie pytanie czy faktycznie 2A szkodzi baterii?!

(...)

Moim zdaniem pobór mocy nie jest istotny - jak pisali tutaj niektorzy urzadzenie samo okresli jaki pobor mocy zastosowac. Wazne jest napięcie.

Wprawdzie studia kończyłem dawno, ale wydaje mi się, że ładowarka jest źródłem napięciowym, a prąd jest efektem podłączenia odbiornika o konkretnej rezystancji. Jeśli masz ładowarkę 2A to różni się ona od ładowarki 1A tym że:

1. Pewnie jest droższa

2. Przy wymuszeniu prądowym >1A napięcie nie spadnie, innymi słowy ładowarka da radę. Nie jest to szkodliwe dla baterii, bo zarządza tym moduł ładujący w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bamil

czy w takim razie ta C100 jest dobra i bezpieczna dla Desire - pytam bo mam ją od MDA jeszcze z Ery i nie wiem, czy mogę używać czy kupować inną

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to pytanie czy twierdzenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miniusb? serio? ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piechu

te ładowarki, które przedstawiacie to chyba nie są oryginały bo próżno ich szukać na stronie HTC. Parę dni temu kupiłem C200 za 40 złotych w oryginalnym pudełku, dokładnie taka jak w sklepie HTC. I w odróżnieniu od podróbek ma na wyjściu 1A a nie 2A.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi