Skocz do zawartości
slawes

Czy można ładować Desire ładowarkami od innych urządzeń ?

Rekomendowane odpowiedzi

slawes

Wnioskuję z przeczytanych wielu na forum wypowiedzi, że:

I ładowarka C100 i C200 będą dobre do Dezire z tym, że:

C200 ma micro USB i 1A więc w sam raz pasuje do naszego Dezire

a

C100 ma mini USB (potrzebna przejściówka na MICRO) i 2A ale moduł zarządzający w telefonie go dopasuje.

Więc kupujmy C200, byle oryginalną bo jeśli ładowanie będzie poniżej (deklarowanego 1A) tel. może nienadążać się ładować tylko...

jak poznać oryginalną ładowarkę?

Czy może ktoś podać link gdzie kupił ładowarkę nie przepłacając za nią a jednocześnie sprawdził i działa mu dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    d_woj

Tak jak juz kolega wczesniej wspominal z ladowarkami jest tak ze wazne jest napiecie (ma byc zgodne z tym ktore jest na baterii) a prad (natezenie) moze byc mniejszy, wiekszy lub taki sam jak oryginalna ladowarka.

Jesli bedzie mniejszy to telefon moze nie wyrabiac i bedzie dluzej sie ladowal.

Jesli bedzie rowny (w tym przypadku 1A) to telefon bedzie sie normalnie ladowal nawet pod obciazeniem.

Jeśli bedzie większy (np 2A) to nic sie nie stanie bo telefon pobierze sobie i tak odpowiednią wartość jaką potrzebuje do ładowania. Oznaczenie typu 2A oznacza tylko, ze w zakresie od 0 do 2A napięcie na ladowarce będzie zgodne z deklaracją

To by było na tyle z elektroniki/elektrotechniki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc pisze tutaj. Na allegro można znaleźć dużo ładowarek htc i tych pudełkowych i nie. Pytanie brzmi czy obie mogą być oryginalne htc oraz ile tak naprawdę gwarancji posiada takowa ładowarka? Dla pewności powiem, ze szukam CC-C200.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Swypniete z Desire.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jsq

Ja do swojego telefonu kupiłem ładowarkę samochodową od samsunga . Prąd ładowania z naklejki to 750mA. Zakupu dokonałem na allegro za niecałe 20 zł plus koszty wysyłki. Jak na razie sprawuje się dobrze.

Wysłano z HTC Desire z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slawes

Ajjjjjjj ! No i ja kupiłem sobie miesiąc temu taką ładowarkę:

ŁADOWARKA HTC CC C200 HTC HD2 Wildfire DESIRE FV (1740590033) - Aukcje internetowe Allegro

ma parametry takie jak na ładowarce stacjonarnej i właśnie zauważyłem, że kiedy telefon jest użytkowany to choć jest symbol ładowania to poziom baterii spada :( Dopiero kiedy tel, jest nieużytkowany daje się naładować :( Więc wielka lipa bo jak będę chciał jechać na nawigacji to tel się rozładuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niepotrzebnie zawracacie sobie głowę oryginalnymi ładowarkami samochodowymi/sieciowymi HTC.

Z racji tego, że bardzo dużo czasu spędzam poza domem i poza moim samochodem ( w tych miejscach mam oryginale ładowarki HTC), a długo przebywam w pracy i w samochodzie służbowym, zakupiłem dwie ładowarki Nokii.

Pierwsza to ładowarka sieciowa Nokia AC-10E, a druga to samochodowa DC-6.

Oprócz dogodnej ceny (w porównaniu do ładowarek HTC), spisują się bardzo dobrze, zarówno w pracy, jak i w samochodzie służbowym (tryb ładowania AC).

Kupionych ładowarek Nokii używam już od około pół roku i polecam je do HTC Desire.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie odpowiedz jest prosta ! Po to wymyślono standard microusb żeby wszystko działało na jednej ładowarce - takie było założenie że jedziesz na wakacje i ładujesz wszystko jedną ładowarką zamiast zabierać 15 różnych bo ja mam nokie, ty masz motorole, ktoś inny ma sony a jeszcze ktoś inny ma nowszą nokie z innym wtykiem bo producenci chcą zarobić na akcesoriach.

Porównać to można z portem usb. Co by było gdyby ktoś zapytał - mam komputer IBM a dysk zewnętrzny firmy Samsung - czy mogę go podłączyć za pomocą kabla usb który dostałem razem z dyskiem? No głupota straszna . Jedyna uwaga to taka żeby ładowarki nie były słabej jakości - podróbki byle jak wykonane. PS gdyby napięcie było inne wtyczka była by inna żeby się nie pomylić i nie spalić - wywołać spięcia w urządzeniu. Producenci wiedzą że zdarzają się idioci na tej planecie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi