Skocz do zawartości
Kristyan

Informacje Ogólne Xiaomi Redmi Note

Rekomendowane odpowiedzi

Mój miał juz root w standardzie, ale ROM jest multilanguage od chińczyków. Ale problemu z 'ustanowieniem' nie powinno być problemów . Nie jestem pewien czy w telefonach Xiaomi roota nie ma w standardzie.

Witaj. Dzięki za odpowiedź. W tej chwili już jestem posiadaczem tego telefonu. Kupiłem go od polskiego nieoficjalnego dystrybutora z zainstalowanym MIUI ver. 4.6.15 , w którym jest aplikacja do zarządzania uprawnieniami, a w niej przełącznik "root", którym można włączyć lub wyłączyć dostęp do roota. Samo przełączenie jednak nic nie daje. Dopiero na stronie MIUI Polska doczytałem się, że należy pobrać dwa skrypty : Install su Redmi note. zip i Root Redmi Note. zip i zainstalować z poziomu recovery. Wszystko co potrzebne i opis, jest na stronie MIUI Polska. Przy okazji powiem, że jestem z tego sprzętu bardzo zadowolony, z romu MIUI także. Jest tak dobrze i kompletnie skonfigurowany, że przeciętnemu użytkownikowi nie trzeba nic więcej.

Napisane za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ciaker
    Witam wszystkich.

Ostatnio zacząłem się interesować kupnem telefonu do 800zł. Padło na wybór jakiegoś z chin. Intensywnie myślę nad Xiaomi Redmi Note. Chciałbym się tylko upewnić od kogoś kto się zna, czy to jest dobry wybór ? ~800zł to jednak spore pieniądze, i nie chciałbym ich, że tak powiem, "umoczyć".

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Miałem i polecam, podobne ma dane techincze jak samsung galaxy note. Nie zawiedziesz się

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój właśnie przyszedł. Bez VATu ale z zieloną pieczątką celników :-P.

narazie testuje i wgrywam co mi potrzebne i jest super.

Rozmiar mega :-P w porównaniu do obecnego zte no ale to oczywiste, choć po dwóch godzinach zabawy z xiaomi, zte taki jakiś mały teraz jest heh.

Przy aparacie wyraźnie ciepły ale 8 rdzeni musi gdzieś oddać ciepło.

Zobaczymy jak będzie po dłuższym czasie użytkowania. Obecnie polecam:-)

Wysyłane z mojego ZTE V970 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Chciałbym zapytać, co to znaczy, że przy aparacie się trochę grzeje, tzn. długo masz ten aparat włączony? W moim przypadku, kiedy używam aparatu, nic takiego się nie dzieje, tyle, że nie miałem aparatu włączonego dłużej niż 5 minut. Ciekaw jestem jak to naprawdę jest, więc pytam.

Napisane za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Edytowane przez jonson 67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy aparacie w sensie obiektywie nagrzewa się obudowa, pewno tam jest procesor. Nie ze nagrzewa się korzystając z aparatu fotograficznego:-)

Wysyłane z mojego ZTE V970 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zauważyłem nadmiernego przegrzewania. Raczej standardowo jak w każdym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też się grzeje przy aparacie podczas grania lub nadmiernego używania np neta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przy aparacie w sensie obiektywie nagrzewa się obudowa, pewno tam jest procesor. Nie ze nagrzewa się korzystając z aparatu fotograficznego:-) Wysyłane z mojego ZTE V970 za pomocą Tapatalk 2

Jeśli o to chodzi, co na początku zostało przeze mnie źle zrozumiane, lub przez Ciebie źle opisane, to trochę się temu dziwię, bo w moim egzemplarzu, podczas korzystania z neta nie ma takiego problemu, jeszcze nigdy nie było absolutnie żadnego odczuwalnego gdziekolwiek na obudowie rozgrzania, natomiast nie wiem jak mogłoby być podczas grania w jakąś wymagającą grę, bo nie gram. A neta masz na myśli przez WiFi, czy przez sieć GSM?

Redmi Note -->gołąb pocztowy -->Forum Android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3g intensywne używane np YouTube po jakiś 20 30 min

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MateSS

Widzę że tutaj również jest jakiś posiadacz ZTE, ja akurat mam bliźniaczy model Grand X In i po nerwach jakie przeżyłem z obecnym telefonem zastanawiam się właśnie nad tym Redmi NOTE. Cena jest bardzo atrakcyjna, jednak zastanawiam się czy nie lepiej byłoby poczekać i dopłacić do Mi4? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Jednak na pewno jest różnica w wydajności, telefon jest też minimalnie mniejszy, a ja osobiście nie lubię mieć powycieranych spodni w miejscu w którym noszę telefon. Zawsze jest to jednak flagowiec zwykle bardziej dopieszczony przez producenta niż pozostałe modele. Z drugiej jednak strony Mi4 to znowu koszt prawie 1000zł a to już bardzo dużo jak na telefon. Redmi Note mieści się jeszcze w tych akceptowalnych ramkach kwoty jaką mogę wydać na telefon.

Jeszcze taka prośba moglibyście zrobić test geekbencha i sprawdzić prędkość ramów najlepiej losowego zapisu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi