Skocz do zawartości
Yahoou77

Tani i dobry pulsometr bluetooth współpracujący z Endomondo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję taniego i dobrego plusometru z interfejsem bluetooth do naszego Note'a, który będzie poprawnie współpracował z Endomondo. Ważne żeby cena była niezbyt wysoka.

Jeśli ktoś z Was ma i używa jakieś akcesoria do Endomondo to podzielcie się spostrzeżeniami.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z Endomondo pójdzie Ci już praktycznie wszystko. Od klasycznych Bluetooth typu Polar Wearlink, poprzez te z Bluetoothem 4.0, zwane inaczej Smart Bluetooth, a jeszcze inaczej Bluetooth Low Energy (np. pasek Sigmy), aż po ANT+.

Na stronie Decathlon otwórz sobie pulsometry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie czytałem o ANT+ że to chyba najlepsze rozwiązanie i najbardziej energooszczędne. Ma ktoś może taką zabawkę? Jeśli tak to napiszcie jak to się sprawuje , jaki model i jaka cena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten z Decathlonu za 129 sprawdzi Ci się wyśmienicie. Nawet S-Health go rozpozna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówiłem takie paski:

2.4G ANT+ Wirless Heart Rate Monitor - dodatek do Endomondo (znajomy posiada dokładnie ten sam i działa bez problemu).

BT 4.0/BT LE/BT Smart Wirless Heart rate Monitor - zamówiłem by sprawdzić czy działa z Androidem, jeśli tak to podaruję go na prezent jeśli nie to odsprzedam znajomej do iFona.

Jeśli nie potrzebujesz kupić "na gwałt" to do miesiąca czasu oba powinny do mnie przyjść i wtedy sobie zamówisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ten ANT+ może mnie zainteresować.

Czekam na info.

W Decathlonie niestety brakło dla mnie tych tych opasek za 129 zł :( A cena była dobra, biorąc pod uwagę darmową wysyłkę i zwrot 10% (mOkazje).

---------- Post dołączono o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Kolego Kriestoobradnikow. Mógłbyś ustalić czy ta opaska ANT+ twojego kolegi pokazuje puls w Endomondo w wersji bezpłatnej czy tylko płatnej? Chodzi o to, że nie jestem aż tak zapalonym sportowcem żeby aż tyle płacić za pełną wersję Endo... A jak strefy tętna nie będą dostępne w wersji darmowej to nie ma sensu kupować opaski w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo strefy tętna czyli te słupki pokazujące jak podczas treningu zmieniało się tętno są w wersji Premium (abonament) w wersji darmowej oraz PRO można ustalić sobie by wyświetlało się nam tętno chwilowe oraz średnie.

Znajomy ma na bank wersję Premium bo kiedyś tam mówił, że zaszalał i opłacił roczny abonament.

Jeśli ma ktoś jakaś opaskę i darmową wersję Endomondo niech zweryfikuje czy śr. tętno oraz tętno działają poprawnie.

Co do opasek z Decathlonu również chciałem tą za 129zł ale brakło więc zacząłem poszukiwania i skusiłem się na ANT+ z aliexpressu. Jest ich tam w 3 i trochę w cenach od 85zł do 300zł. Większość wygląda bardzo podobnie i płaci się za logo bo paski te same urządzenia te same tylko mają rożne nadruki. Różnica w cenie to takie dodatki jak dioda pokazująca, że urządzenie zostało sparowane z telefonem, dodatkowy pasek o większych wymiarach, dodatkowa bateria czy dodatkowy system zapięcia paska gdyby podstawowy nie był zbyt wygodny.

Gdyby co to na aliexpress opasek opartych an BT 4.0 również jest od groma z tym, że według opisu mało która działa z Androidem. Wszystkie dedykowane są dla iFonów, iPadów i innych iUrządzeń. Z komentarzy do poszczególnych produktów niestety nie da się jednoznacznie stwierdzić czy coś działa pod androidem czy nie. Ktoś pisze działa z S4 a za chwilę info, że nie dało się wyszukać urządzenia na jakimś tam fonie obsługującym BT 4.0. Bądź tu teraz mądry czy ktoś komu nie działa bo usiłował normalnie włączyć BT na fonie i połączyć się tak jak ze słuchawkami i mu nie wykrywa paska (co jest częste i normalne) czy w aplikacji nie wykryło mu urządzenia (jeśli tak się dzieje to pasek nie działa pod androidem).

EDIT:

Sprawdziłem w opisie aplikacji i free oraz PRO ma tętno i średnie tętno a strefy tętna sa tylko w wersji Pemium.

Edytowane przez Kriestoobriadnikow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za cenne informacje.

To trochę w sumie lipa z tą opaską w wersji free Endomondo. Zależy mi właśnie na tym, aby program mnie jakoś informował (np. dźwiękiem) kiedy wychodzę z zadanych progów tętna. ..

A może znasz jakąś darmową alternatywę dla Endomondo, która mi to umożliwi? Dodam, że jeżdżę na rowerze i biegam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Alternatyw testowałem wiele ale ostatecznie zostałem przy Endomondo PRO bo najbardziej mi się spodobał.

Jak dostanę opaskę to wtedy się zobaczy co i jak. Najwyżej urządzenie sparuje z Endomondo oraz z osobną aplikacją działającą w tle i tam ustawię strefy tętna z jakimś alarmem choć mi wystarczy tętno chwilowe i średnie bo bez problemu mogę zerknąć na wyświetlacz podczas jazdy rowerem.

W apce mam ustawiony czas dystans prędkość i średnią prędkość a widget na osobnym pulpicie kalorie tętno i średnie tętno. Pod widgetem skrót do Endomondo więc zmiana między ekranami jest banalnie prosta i szybka.

EDIT:

Zobacz sobie apke Sports Tracker. Jest darmowa i obsługuje strefy tętna ale opaskę chce łączyć przez Bluetooth - w ofercie mają dedykowane urządzenia więc nie wiem czy inne opaski będą działać.

Ewentualnie Runtastic ale też ma dedykowane opaski Bluetooth do zakupienia na swojej stronie więc będzie trzeba poczytać i potestować.

EDIT2:

Opaskę ANT+ powinna obsługiwać aplikacja SportsTracker (by STL). Wygląd oraz polonizacja pozostawiają wiele do życzenia ale osoby które z niej korzystają są bardzo zadowolone. Ta aplikacja nie jest zbyt społecznościowa więc nie uświadczymy powiązań z portalami itp. Apka nastawiona jest na gromadzenie oraz analizę wielu składowych no i pozwala podpiąć chyba wszystkie możliwe czujniki.

Edytowane przez Kriestoobriadnikow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co myślicie o tym czujniku / pulsometrze?

Pasek cardio Heartwear ANT+ B'TWIN - Akcesoria rowerowe Rowery - Decathlon

Zależy mi na połączeniu z endomondo oraz s-health. Chciałbym zakupić w miarę tani (100-150zł maks) ale przy tym w miarę dokładny pulsometr.

Ewentualnie ten:

GARMIN Edge czujnik tętna monitor serca HRM1G ANT+ (4350609639) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (używany)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi