Skocz do zawartości
Yahoou77

Tani i dobry pulsometr bluetooth współpracujący z Endomondo?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja odpuściłem. Zakupiłem wczoraj w Lidlu zegarek z pasem piersiowym i działa bezbłędnie. Pokazuje kalorie, ilość spalonego tłuszczu, ma 4 strefy tętna i jeszcze kilka bajerów. Dałem za komplet 55 zł. Endomondo zostaje do zaliczania tras, podglądu ich na mapie, bo w tym jest niezastąpiony. A tętno itp w zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up dokladnie to samo. Zegarek z lidla, po bieganiu uzupelniam na podstawie jego wskazan dane w endomondo. Zuzycie kalorii sie wtedy zgadza - zegarek i endo pokazuja to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli uważacie że lepiej kupić tego typu bajer w lidlu (zegarek + pasek) i olać Ant+/BT4.0 ?

Dla mnie właśnie "bajerem" jest możliwość połączenia telefonu z pulsometrem... nie wiem tylko czy warto dopłacać te 50 czy nawet 100zł za taką zabawę.

Jakiej jakości jest ten pasek? Jest możliwość ustawienia maksymalnego tętna (minimalnego też by mogło być...) na jakim nam zależy ? (powiedzmy 140-160bmp) lub alarmie powyżej danego tętna?

Będę musiał się dziś wybrać obejrzeć, może zakupię też spodnie i koszulkę "funkcyjną"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O pulsometrze z Lidla poczytaj na forum rowerowym. Jest tona wpisów. Dodatkowo w Aldi i Netto były pulsometry w cenie 49zł i 59zł.

Ja miałem model z Lidla sprzed 2 lat z marca i wytrzymał 1700km potem niestety zegarek odmówił posłuszeństwa (wyświetlacz zaczął zdychać). Paragon przepadł więc o gwarancji mogłem zapomnieć. Płaciłem wtedy 79zł lub 89zł. Pulsometr był wart swojej ceny. Jedyny minus to było makabryczne menu podczas ustawiania stref tętna i czasami pokazywał puls ponad 300 ale po chwili wracał do prawidłowego. Nie umiałem wymusić zapisania średniego tetna z ostatniej aktywności. Co do stref tętna to ostatecznie miałem ustawioną tylko jedną 155-169 jak w nią wjeżdżałem to zegarek pikał 1x dłużej jak ją przekroczyłem pikał 2x i jak spadło to pikał 1x.

Wczoraj wieczorem bylem w Auchan i były zegarki firmy Platinet czy jakoś tak po 83zł. Obsługa klienta zachwala je pod względem niezawodności i na pytanie co brać dostępną Sigme za 130zł czy ten tańszy to jeśli nie mam parcia na firmę mam brać ten za 83zł i będę zadowolony.

Jakiś czas (prawie cały sezon 2013) jeździłem bez niczego, w tym roku kupiłem Note 3 więc zdecydowałem się na pasek do telefonu i akcesoria typu etui na rower i opaska na ramię.

Dziś kolejne kilometry zrobione (trzeba korzystać z pogody) i jestem zadowolony.

Jeździłem naraz na Endomondo PRO i Runtastic Road Bike PRO. Ostatecznie wyniki są do siebie bardzo zbliżone. Pokonany dystans różnił się o 700m na 58km więc tyle co nic. Średnia prędkość 22.7km/h kontra 23.2km/h więc i czas i sredni czas na 1km był inny.

Jak ANT+ będzie działał tak samo dobrze jak BT4.0 to będę wniebowzięty.

Kolejny plus by wybrać telefon a nie zegarek to mapy w telefonie. W domu tworzę leśną trasę paruję pulsometr z aplikacją wsiadam na rower i jadę. Mogę przejechać zawsze dokładnie tą samą trasę i porównać wiele parametrow w tym tętno na każdym kilometrze. Nie ma bata bym się zgubił, a nawet jeśli to Locus PRO korzysta częsciowo z map wojskowych (tak jak w offroadzie) wiec tereny leśne są dobrze odwzorowane (przynajmniej w mojej okolicy).

W sumie obojętnie jaki pulsometr byle by był i działał prawidłowo. Mi by się nie chciało przepisywać danych z zegarka na telefon (co innego eksport danych z fona na PCta by mieć pełen obraz wysiłku po miesiącu czasu). Chcesz się bawić, porównywać swoje osiągi itp weź telefon. Chcesz przede wszystkim pulsomet, a reszta to bajery weź zegarek.

Ostatnia uwaga. Niby da się jeździć na telefonie i puls osobno z zegarka ale potem go nie wprowadzisz do aplikacji. Jeśli już to tylko średni puls z całego wysilku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem w Lidl'u i obejrzałem ten zestawik - w sumie nie jest źle ale nie umiałem się przekonać do kupna.

Jeśli już zakupiłem "wypasiony" telefon to i z dodatków w postaci ANT+ i innych chciałbym skorzystać.

No nic - będę szukał chociażby używanych pulsometrów z tą funkcją. Jeśli nie to będę sobie pluł w brodę najwyżej...

BTW Bardziej przekonuje mnie możliwość stałego podglądu i zapisywania całej ścieżki na telefonie jak średniej z całego przejazdu i wklepywania w niego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Damian, a koszulki funkcyjne kupiłeś? Ja wziąłem 2 różne rodzaje i są :cenzura: :) A pulsometr jest naprawdę spoko. Strefy tętna możesz ustawić dowolne (min i max) jak wyjdziesz poza progi to jest alarm dźwiękowy i czerwona dioda sygnalizuje.

Edytowane przez Tasi
    Nie używamy wulgaryzmów na forum...nawet w formie ***

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem wg mnie - normalnych rozmiarów. Niestety - M'ka jest za duża (nie przylega do ciała) a S'ki już na sklepie nie ma (męskiej).

Myślę co by kupić buty, koszulkę M'kę i spodenki (ale niestety nie ma ich jak przymierzyć i większość jest rozmiarów XXL)

Jednak spróbuję wyrwać za ~100zł pasek z funkcją ANT+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ANT+ jest już u mnie od rana w domu.

Na tą chwilę mogę powiedzieć, że działa w 100% bezproblemowo ze wszystkimi programami obsługującymi pulsometry oparte na tej technologii. Zero jakichkolwiek problemów z wykryciem oraz nawiązaniem połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ju-on

Czym się rożni twoja wersja pulsometra ANT+ J1002-1 od H10749 lub od TC25000 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się udało wyrwać oto ten sprzęcior - koleś ma używane w różnym stanie - teraz za 113zł w dobrym,mi się udało w bardzo dobrym:

GARMIN Monitor Tętna - Czujnik Pulsometr Warszawa (4396021907) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Działa świetnie z Endomondo tak jak i z sHealth.

Teraz trzeba będzie pomyśleć o wersji PRO Endomondo - brakuje mi stref tętna - a niestety używanie Heart Rate Monitor (ANT+) i wybranie HR Zone'a powoduje to że endomondo pokazuje że pulsometr jest wykorzystywany (co ciekawe między sHealth a Endomondo nie ma takich problemów - można używać jednocześnie)

Chyba że jest jakiś programik w wersji darmowej który pokaże mi puls/spalone kalorie/prędkość i wyznaczy strefy tętna a będzie działać z ANT+ ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi