Skocz do zawartości
Yahoou77

Tani i dobry pulsometr bluetooth współpracujący z Endomondo?

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie te pulsometry nie różnią się niczym poza ceną.

Aha jedna uwaga to co ja zamówiłem to BT4.0 przyszło mi dokładnie takie jak na fotkach, a ANT+ przyszedł kształtem i opakowaniem taki sam tyle, że bez napisów CooSpo na pudełku i sensorze.

Co do programu ANT+ i stref tętna to nie ma chyba nic porządnego (tak by interfejs był znośny i dało się jakoś przeglądać poprzednie treningi) i darmowego. Tyle, że w sumie nie wiem czy te strefy tętna są tak potrzebne (przynajmniej na rowerku). Aktualnie przeprosiłem się z Endomondo i ostatecznie jestem zadowolony. Wyliczyłem sobie tętno w spoczynku oraz tętno maksymalne do tego procentowe strefy tętna i mniej więcej wiem w jakim przedziale mam jechać by było to najbardziej efektywnie (zresztą jestem w stanie po samopoczuciu określić jaki mam puls na rowerku bo popylam mniej więcej te same trasy). Cały zapis tętna z danej aktywności i wszystkie aktywności mam na stronce z Endomondo.

Ostatecznie w starciu Endomondo (BT4.0 lub ANT+) vs Runtastic Road Bike (tylko BT4.0) wygrał ten pierwszy mimo, że nie ma stref tętna. Ma za to coś innego, bardziej przydatnego - widget na pulpit gdzie można ustawić dodatkowe trzy pozycje do wyświetlania. Dzięki temu na osobnym pulpicie mam ustawione tętno średnie oraz chwilowe i kalorie (w przyszłości kadencja) w programie czas, dystans, średnią oraz chwilową prędkość - wszystkie przydatne informacje wyświetlone jednocześnie.

Gdyby ktoś znalazł jakiś ciekawy program pod ANT+ ze strefami tętna to niech skrobnie tutaj albo na PW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj przejechałem 70km z ANT+ i jeśli ktoś szuka pulsometru tylko do telefonu to ja nie widzę żadnej różnicy między BT4.0 a ANT+.

Oba podają te same wartości i z tą samą częstotliwością aktualizują dane w Endomondo.

Nie jestem w stanie powiedzieć który jest lepszy.

Wcześniej pisałem o BT4.0 i kłopotach z komunikacją w Endomondo - zero jakichkolwiek problemów po przejechaniu 500km. ANT+ już od początku działa bez najmniejszego kłopotu.

Ssania baterii z fona nie jestem w stanie jakoś dokładnie porównać ale oba na spokojnie starczą na długie wypady.

Podczas wyboru kierował bym się aplikacjami obsługującymi dany standard i tym, że ANT+ to nowość w telefonach więc po zmianie będzie trzeba szukać czegoś z ANT+ by pulsometr nie leżał. BT4.0 w new fonach staje się standardem więc jest bardziej uniwersalny. Kolejno w teorii ANT+ jest bardziej zaawansowany i można go podpiąć na siłowni do rowerka stacjonarnego i telefonu by zapisać trening.

Kto co woli.

Oba działają tak jak powinny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
100mek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szemi6

Pozwolę sobie odświeżyć wątek. Mam pulsometr na Bluetooth 4.0 i szukam jakiejś aplicakcji która by mnie informowała w jakiej strefie tętna obecnie jestem, ale nie mogę znaleźć nic darmowego co by działało :/. Czy komuś może udało się już znaleźć jakąś sensowną aplikacje? Sprawdzałam wszystkie wspomniane aplikacje ale albo nie działa albo inforowanie o strefie jest dostepne tylko przy opłacie :/. Ewentualnie mogłaby być jakaś jednorazowo płatna aplikacja, ale taka którą można najpierw przetestować czy robi to co się chce. Obecnie najbliżej ideału jest sport gear tracker ale nie wiedzieć czemu daje sygnały dźwiękowe co trochę a nie tylko przy przejściach miedzy strefami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby ktoś szukał pulsometru to w biedronce od 18 maja będzie za 70zl z Bluetooth oraz z możliwością połączenia przez endomondo. Na stronie biedry w gazetce możecie sobie sprawdzić. Nawet nawet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Makhi

Z decathlonu polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mad3ros

Mógłbyś wskazać konkretny model?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Makhi

W deca jest tylko jeden model działający na bluetooth. Jego zaletą nad tym z biedry czy Lidl jest to ze jest cały materiałowy a nie jak tamte plastikowe gumowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam ten pulsometr Bluetooth Smart z Lidla, dalem 69.99, potem byl po 49.99 i dziala rewelacyjnie z Endomondo. Przejechalem z nim okolo 700 km i baterii jeszcze nie wymieniałem. Łączy sie szybko z notem i polaczenie jest stabilne...

Edytowane przez Yahoou77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tsc

Panowie, a jak to jest z tymi pasami z Lidla, Biedronki czy z Chin? Czy jeśli kupie w przyszłości zegarek biegowy np TomTom-a bez pasa to czy pas z z Lidla itp będzie współpracował z tym zegarkiem?

Rozumiem, że generalnie te pasy będą działały z każdym telefonem z androidem?

[Dodano: 25.05.2015 - 16:07]

W sumie kupiłem dziś pas w biedronce za 69,90. Skłoniła mnie do tego możliwość zwrotu do 7 dni.

Puki co testowałem go na sucho, tzn podczas codziennych czynności. I muszę powiedzieć, że działa jak chce. Tzn nie zawsze łączy się od strzała. Wieczorkiem idę biegać i wtedy zobaczę jak spisuje się w praktyce. Jeśli okaże się lipnym rozwiązaniem to oddaje go jutro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi