Skocz do zawartości
misiek735

Użycie telefonu jako systemu do namierzania pojazdu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Nie wiedziałem gdzie założyć ten temat, dlatego w razie czego uprzejmie proszę szefostwo o przeniesienie tam gdzie najlepiej :)

Jak wiadomo, istnieje na androida aplikacja o nazwie AirDroid. Ma ona bardzo dużo możliwości, jedną z nich jest namierzanie telefonu.

Zauważyłem, że aby namierzyć telefon, trzeba wejść na komputerze na stronę web.airdroid.com, założyć konto (login jako email i hasło), i również dodać to konto na telefonie. Następnie w telefonie musi być odpalony pakiet internetu oraz gps- aplikacja może pozostać wyłączona, ale lepiej aby była odpalona.

Zastanawia mnie teraz taki fakt- niedawno moi rodzice zakupili sobie dość drogie auto. Zarąbistą sprawą była by możliwość namierzenia - w razie nie daj Boże - gdzie to auto jest. Jednak teraz rodzi się kilka pytań-

Jaki telefon z androidem oraz gps -NAJTAŃSZY- w zupełności by wystarczył? Podkreślam, że służył by on tylko do tego że jest schowany w aucie obojętnie gdzie, nikt nie będzie go używał jako telefonu. Może być chińczyk- ale priorytetem jest niska cena, gps oraz długi czas pracy na baterii.

Jaki pakiet internetu na kartę w jakiej sieci byłby najlepszym i najtańszym wyborem?

Liczę na waszą pomoc i kreatywność. Zdaję sobie sprawę że najlepiej było by kupić specjalny system gps do samochodu itd. ale ceny wtedy osiągają kilkaset złotych. A taki telefon mogę wrzucić gdziekolwiek do jakiegokolwiek pojazdu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do telefonu, to jakąś starą używaną Xperie X8, Galaxy Spice czy cokolwiek innego za parędziesiąt złotych z Allegro. Gorzej będzie z baterią, ale telefon będzie przecież cały czas miał wyłączony ekran, więc nie powinno schodzić szybko, poza tym są przecież ładowarki samochodowe, a i samą baterię można przecież wymienić. Co do pakietu, to poleciłbym Play na kartę w ofercie z rokiem ważności konta po doładowaniu i pakietem 25 MB za 3 zł na miesiąc lub 100 MB za 7 zł, ale myślę, że jak wszystkie aktualizacje i synchronizacje będą powyłączane, to 25 MB powinno starczyć, poza tym, zawsze można postawić firewalla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jar001

Lub Virgin Mobile doładować za 10 zł i masz 100Mb z pełną prędkością i później nieograniczony lejek ważny tak długo jak konto czyli rok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za podpowiedzi, niedługo kończę sesję i na pewno się za to wezmę.

Jak coś to dam znać jak to działa- bo jak wiadomo w telefonie gps nie ma super mocnej anteny- aczkolwiek widziałem poradnik jak gość dolutowal kabel do anteny po rozebraniu i9000 i siła gps wzrosła kilkakrotnie.

Będę kombinować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Jak wyżej, na pewno są urządzenia przeznaczone specjalnie do takich celów i pomimo że są droższe w zakupie to całościowo są o wiele lepsze. Telefon też będzie generował koszty, poza tym problemy z baterią. No i oczywiście najważniejsze - schowasz telefon gdzieś głęboko i w minutę zgubi zasięg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

znów bez przesady, przecież telefon można schować tak żeby miał sygnał gps, ładowarki samochodowe są, a żeby nie było widać to w dwa kable się wpiąć i wszystko schować, wtedy zasilanie będzie wiec bateria wręcz zbędna. Tak schować by sygnał gps był i tyle. Do neta to przecież można karte aero kupić, albo z innej sieci byle z netem darmowym, może być wolny i zerowy pakiet, przecież on tylko dane będzie wysyłał gdzie się znajduje, a na kompie, na internecie w sumie widoczny będzie na odpowiedniej stronie, zależy jakiej apki się do tego użyje. Moim zdaniem dobra i tania opcja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Aero odpada bo byś musiał co godzinę captche wpisywać. Co do gps to zależy jaki telefon. Mój, który jest znany ze słabego gpsa gubi zasięg jak go nie trzymam w stronę nieba...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi