Skocz do zawartości
s3bx

Oficjalny update z 4.2.2 do 4.4.2 bez flagi. i9205

Rekomendowane odpowiedzi

s3bx

post-130276-14255748717161_thumb.jpg

4.4.2 Antutu ;)

Ciekawe czy mega doczeka sie jeszcze kiedys aktualizacji :D

Wysłane z mojego GT-I9205 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Z przenoszeniem aplikacji na SD jest kicha... został zablokowany swobodny dostęp aplikacji do SD. Jeśli aplikacja systemowa ma na to zezwolenie, to będzie miała, ale aplikacji użytkownika nie można swobodnie przenosić na SD. Kropka.

Jest o to spora awantura i być może Google coś zmieni, ale na razie nie ma lekko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

A czy da się zrobić to tak ,że zmieniamy CSC na portugalski (TPH) taki jak jest na stronie Samsung Updates Latest Firmware - LIVE! za pomocą sposobu z IMEI:

"1. Uruchom klawiaturę telefonu (wciśnij zieloną słuchawkę).

2. Sprawdź numer IMEI telefonu wpisując kod:

*#06#

Zapisz numer IMEI, który wyświetli się na ekranie po wpisaniu powyższego kodu.

3. Wpisz następujący kod - słowo IMEI podmień na zapisany wcześniej numer IMEI Twojego telefonu:

*#272*IMEI#"

4. Po wpisaniu po wyższego kodu na ekranie wyświetli się Twój aktualny kod produktu oraz lista dostępnych kodów produktu. Wybierz interesujący Cię kod produktu - np. XEO (Polska) i zatwierdź wybór. Uwaga: jeżeli zatwierdzisz wybór, w celu zmiany kodu produktu, telefon automatycznie wyczyści wszystkie zapisane dane, tj. programy, smsy, kontakty itd.! Dlatego wcześniej proponuję zrobić backup potrzebnych danych.

NAWET JESLI BEDZIESZ MIAŁ ZAZNACZONE XEO TO I TAK KLIKNIJ INSTALUJ"

podłączamy KIES'a i instalujemy wersję Portugalską z 4.4.2?:D Ja kupiłem telefon z Węgier i mam XEH a chętnie bym w łatwy sposób wgrał 4.4.2 bez ROOtowania i ODINa.

Edytowane przez stoper4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Heh, nie umiem Ci poradzić, ale widzę, że chcesz iść na skróty... czasem taka droga prowadzi na manowce :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale nie będzie działać? Miałem ROOTA zrobionego za pomocą programu Kingo Root ale później usunąłem ROOTa a przy ostatniej aktualizacji dostałem Knoxa więc z tego co wiem przy próbie ROOTa łatwo przepalić bezpiecznik. Nie chce się bawić w ROOTowanie i ODINa a ten sposób wydaje mi się ,że powinien zadziałać. trurl3, myślisz ,że w ten sposób ze zmianą CSC uwalę telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    japist

Czy znacie adres forum takiego jak w tytule? Gdzie mógłbym dowiedzieć się po co (?), oraz jak, krok po kroku, w języku zrozumiałym dla przeciętnych użytkowników telefonów[/u], zaktualizować posiadaną wersję 4.2.2 do wyższej (i dlaczego ona jest niby "wyższa"?)?

Język, którym posługujecie się tutaj jest dla przypadkowych, okazjonalnych czytelników hermetyczny; i nie będę przekonywał Was, by go zmienić, byłby to próżny trud. Zapewne wzajemnie sobie nim imponujecie; albo... to forum przeznaczone jest dla "pasjonatów - specjalistów". Na pewno potrzebne Wam, ale nieprzydatne mnie.

Zwykły użytkownik telefonu szuka swojego miejsca w sieci, gdzie mógłby uzyskać zrozumiałą poradę...;/

Unimpressed.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Nikt nie wie czy mogę tak zrobić ze zmiana CSS na portugalski? :eek:

---------- Post dołączono o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Ewentualnie jak mam wgrać przez ODINa, da się bez ROOTa z KNOXem? Wchodzę w Volume Down + Power + Home Button i flashuje? Jakiego i skąd pobrać ODINa?

---------- Post dołączono 13-08-14 o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano 12-08-14 o 19:09 ----------

Dobra, poszukałem i wgrałem wersję portugalską przez ODINa i działa ;) Mam Androida 4.4.2 ;)

Czy znacie adres forum takiego jak w tytule? Gdzie mógłbym dowiedzieć się po co (?), oraz jak, krok po kroku, w języku zrozumiałym dla przeciętnych użytkowników telefonów[/u], zaktualizować posiadaną wersję 4.2.2 do wyższej (i dlaczego ona jest niby "wyższa"?)?
    Tutaj masz przyjacielu słowniczek pojęć http://forum.android.com.pl/f1053/sa-ownik-pojae-ae-androida-302430/ Edytowane przez stoper4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WITAM PROSZĘ O POMOC WGRAŁEM TEN SOFT 4.4.2 PORTUGALSKI I CHCIAŁEM WRÓCIĆ DO 4.2.2 I NIE MOGE.

CZY JEST JAKAŚ MOŻLIWOŚĆ POWROTU JAK TAK TO W JAKI SPOSÓB

BĘDE WDZIĘCZNY ZA POMOCa;(

---------- Post dołączono o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

A jak wygląda powrót do 4.2.2 krok po kroku jak to nie sprawi problemu oczywiście.

Chciałem wrócić do czystego 4.2.2 xeo a już wgrałem 4.4.2 portugalski.

Będę bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3
    WITAM PROSZĘ O POMOC WGRAŁEM TEN SOFT 4.4.2 PORTUGALSKI I CHCIAŁEM WRÓCIĆ DO 4.2.2 I NIE MOGE.

CZY JEST JAKAŚ MOŻLIWOŚĆ POWROTU JAK TAK TO W JAKI SPOSÓB

BĘDE WDZIĘCZNY ZA POMOCa;(

---------- Post dołączono o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

A jak wygląda powrót do 4.2.2 krok po kroku jak to nie sprawi problemu oczywiście.

Chciałem wrócić do czystego 4.2.2 xeo a już wgrałem 4.4.2 portugalski.

Będę bardzo wdzięczny

Niestety, muszę Cię zmartwić - aktualizacja do KK jest DROGĄ BEZ POWROTU. Nowa wersja Androida zawiera nową wersje bootloadera i po aktualizacji do 4.4 próba flashowania stokowego 4.2 ucegli Cu telefon na amen.

Ale jest mała furtka - istnieje ROM na bazie stokowego 4.2, który można bez konsekwencji flashować na KK. To jest MegaFire MJ2 od @megalomanic14. Informacje znajdziesz tutaj - na dzień dzisiejszy jejst to jedyna znana droga do powrotu z KK do 4.2.

Możesz także spróbować autorskiej wersji KK tego developera o nazwie Megakat Deodex którą znajdziesz tutaj.

---------- Post dołączono o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:13 ----------

Język, którym posługujecie się tutaj jest dla przypadkowych, okazjonalnych czytelników hermetyczny; i nie będę przekonywał Was, by go zmienić, byłby to próżny trud. Zapewne wzajemnie sobie nim imponujecie; albo... to forum przeznaczone jest dla "pasjonatów - specjalistów". Na pewno potrzebne Wam, ale nieprzydatne mnie.

Zwykły użytkownik telefonu szuka swojego miejsca w sieci, gdzie mógłby uzyskać zrozumiałą poradę...;/

Unimpressed.

Bez urazy, ale ton Twojego pytania świadczy o niewielkim doświadczeniu we flashowaniu ROM-ów i tego typu zabawach z telefonem. Bez głębszego zrozumienia tematu można tylko narobić sobie kłopotów i dlatego rozważ raczej opcję poczekania do momentu, kiedy będzie rozprowadzana oficjalna aktualizacja wersji polskiej KK dla Megi. Taka aktualizacja jest rozsyłana OTA (tzn. On The Air czyli automatycznie). Dostajesz wtedy powiadomieni o aktualizacji w swoim telefonie i wystarczy tylko wyrazić zgodę.

Niestety, nie wiadomo, kiedy taka aktualizacja dla Polski będzie dostepna.

A jesli bardzo zalezy Ci na wczesniejszej aktualizacji, uzywaj Google i podszkol się najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czemu ludzie chcą wracać do 4.2 był lepszy/szybszy od tego z Portugalii 4.4? i lepiej, że jest on bez flagi knox czy nie...

i wyjdzie oficjalny 4.4 na PL myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi