Skocz do zawartości
s3bx

Oficjalny update z 4.2.2 do 4.4.2 bez flagi. i9205

Rekomendowane odpowiedzi

trurl3

Przede wszystkim 4.2 był bez KNOXa (co prawda ostatnie aktualizacje 4.2 tez już go miały). Ma to zasadnicze znaczenie raczej dla tych, którzy mają zamiar modować swoje telefony. Dla przeciętnego użytkownika nie ma to znaczenia, a nawet może mieć plusy związane z podwyższeniem bezpieczeństwa uzytkowania.

Jednak największy problem leży w tym, że wielu użytkowników po aktualizacji do 4.4 (czy OTA czy przez Odina) zostało zaskoczonych bootlopem telefonu po ponownym włączeniu. Okazało się w końcu, że wyświetlacze OEM nie są kompatybilne z nowym systemem i jeśli ktoś wymieniał ekran, a nie wmontowano mu oryginalnej części od Samsunga, to chociaż przy 4.2 nie było żadnych problemów, 4.4 odmawiał współpracy. W takiej sytuacji pozostaje albo zakupić drogi oryginalny ekran, albo wrócić do 4.2, co zasadniczo jest niemożliwe z powodu nowego bootloadera zawartego w 4.4. Jedyną wersją 4.2 działającą bez problemu z nowym botloaderem jest MegaFire od @megalomanic14.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam 3 pytania.

1.Mam nowy telefon na abonament z play z salonu.

Wiec, ekran powinienem mieć oryginalny i współpracujący z android 4.4?

2.W tym temacie założyciel proponuje oficjalny, ale Portugalski rom z maja, ja znalazłem również Portugalski, ale z dn. 10.11.2014 a model to; I9205XXUDNK1, będzie on lepszy i spokojnie można go wgrać i także nie ma FLAGI KNOX?

3. Czy jest w ogóle sens przechodzić z 4.2 na 4.4? czy wydajność i płynność bedzie lepsza na wyższym ANDKU, czy może gorsza?

- co przemawia za 4.4

-a co przemawia za 4.2

dziękuję serdecznie z odp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Chcesz - aktualizuj, nie chcesz, zostań na 4.2. Zasadniczo nowe wersje są po to, żeby je instalować. Z założenia maja poprawić komfort użytkowania fona i dać nowe możliwości. W tej chwili jest już wiele aplikacji, które działają tylko na KK...

Niestety na razie nie ma wersji dedykowanej dla PL, ale to w niczym nie przeszkadza, bo każda wersja stokowego Androida ma język polski. Możesz spokojnie flashować Odinem najnowszą dostępna wersję - na pewno znajdziesz tam polski język. Inna sprawa to modem, dlatego należy szukać wersji przeznaczonej dla obszaru możliwie bliskiego naszego kraju. Ja kupiłem Megę na Allegro z wersją francuską i nie mam żądnych kłopotów z użytkowaniem. O ile wiem, wersja dla Portugalii też nie powinna sprawiać problemów.

Tylko że ja nie spieszę się z aktualizacją do KK... po co mi KNOX i utrata gwarancji przy rootowaniu? Nie mówiąc o tym, że MegaFire zapewnia taki komfort i szybkość działania, jakiego nie da niejeden stokowy ROM włącznie z KK. A jak skończy się gwarancja, pewnie pojawią się custom ROMy z Lizakiem... a właściwie nawet już są, ale liczę na to, że @megalomanic14 zmieni zdanie i też się weźmie za Lizaka.

Edytowane przez trurl3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A powiedz mi ten najnowszy Portuglaski rom I9205XXUDNK1 to jest oficjalny ? i nie nabije mi flagi knox, skoro ten wczesniejszy jak autor podaje nie nabijał, skąd mam to wiedzieć?

i nie odpowiedziałeś, co z moim ekranem jak telefon jest oryginalnyh w calości to nie ma możliwości, że nie bedzie działał ekran na 4.4 tylko jakieś podróby z allegro tak? czy nie koniecznie?, bo to istotne.

dzięki.

Edytowane przez eraeste

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Jak telefon jest oryginalny, to nie ma prawa robić problemów, a jeżeli nawet, to kwalifikuje się pod gwarancję.

Co do 'flagi KNOX'. Dopóki nie zechcesz rootować lub instalować nieautoryzowanego software KNOX siedzi cicho, bo jego zadaniem jest reagowanie jeśli coś lub ktoś chce się dobrać do danych w telefonie poprzez jakieś malware. A niestety, rootowanie podpada pod tę kategorię. Owszem, można KNOXa zneutralizować, ale żeby to zrobić, trzeba zainstalować custom recovery a wtedy żegnaj gwarancjo tak czy tak, bo neutralizacja dokonuje się już po fakcie ustawienia flagi.

Jednym słowem - jeśli zamierzasz rootować lub w jakikolwiek modować swój telefon musisz pogodzić się z nabiciem flagi i utrata gwarancji, czego w 4.2 można uniknąć bo w nim nie ma KNOXa (ale tu ostrożnie, bo ostatnie wersje 4.2 też już miały). Ot i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszm, że tak przeciągam, ale czy wgrywanie oficjalnego romu tylko z innego regionu to jest rootowanie? i może nabić flage knox? czy tylko jakieś romy, które są modyfikowane przerabianie a oficjalnego to niedotyczy.?

A gdyby oficjalny rom można wgrywać spokojnie i nie nabija flag knox

- to, że tak zapytam, bo obecny rom mam 4.2 brandowany z PLAY, bedzie problemem grwać 4.4 prortugalski?

i ciekaw jestem kiedy wyjdzie 4.4 na region pl myslisz, ze wyjdzie??? niebawem.

i nie zapominajmy, że wgrywanie oficjalnego, ale z innego regionu romu wiaze sie z utrata gwarancji?

Na koniec ten rom I9205XXUDNK1 ze strony :

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9205

jest oficjalny?

Edytowane przez eraeste

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

No to po kolei

Przepraszm, że tak przeciągam, ale czy wgrywanie oficjalnego romu tylko z innego regionu to jest rootowanie? i może nabić flage knox? czy tylko jakieś romy, które są modyfikowane przerabianie a oficjalnego to niedotyczy.?

Wgrywanie oficjalnego ROMu, niezależnie dla jakiego regionu, nie jest traktowane jak modowanie. Rootowanie to coś innego - jest to specjalna operacja odblokowania dostępu do plików systemowych , co jest standardowo zablokowane, żeby niedoświadczeni użytkownicy nie napsuli sobie niechcący w systemie. Odblokowanie tzw. dostępu do roota, czyli katalogu systemowego /root, jest nazywane rootowaniem. Takiego dostepu wymaga wiele aplikacji, które sięgają głębiej w system. Ale według producentów i dystrybutorów telefonów takie postępowanie jest uważane za zagrożenie i jest zabronione a co za tym idzie, zrootowanie telefonu powoduje utratę gwarancji.

A gdyby oficjalny rom można wgrywać spokojnie i nie nabija flag knox

- to, że tak zapytam, bo obecny rom mam 4.2 brandowany z PLAY, bedzie problemem grwać 4.4 prortugalski?

jest oficjalny?

Wgranie portugalskiego stokowego (oficjalnego) ROMu nie powinno sprawić żadnych trudności - w końcu po to te ROMy są, żeby je wgrywać i uaktualniać telefony. Jednakże jest tu mały haczyk - ROMy 4.4. maja nową wersje bootloadera i wgranie takiego ROmu jest droga w jedną stronę - nie można potem powrócić do 4.2. No i dostajesz w dodatku KNOXa.

i ciekaw jestem kiedy wyjdzie 4.4 na region pl myslisz, ze wyjdzie??? niebawem.

i nie zapominajmy, że wgrywanie oficjalnego, ale z innego regionu romu wiaze sie z utrata gwarancji?

Nie mam pojęcia czy i kiedy wyjdzie oficjalny ROM 4.4 dla Megi. Wgrywanie ROMów z innych regionów nie wiąże się z utrata gwarancji, o ile są to ROMy oficjalne

Na koniec ten rom I9205XXUDNK1 ze strony :

Firmware archive | Samsung Updates

jest oficjalny?

Strona Samsung Update publikuje wyłącznie oficjalne ROMy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo się ciesze, że odpowiedziałeś, bo czekałem na to i w dodatku odpowiedziałeś bardzo mądrze.

Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym jeszcze nie zapytał, napisałeś;

"Strona Samsung Update publikuje wyłącznie oficjalne ROMy. ."

- pisałeś o tej stronie, co podałem w linku, czy o oficjalnej stronie samsunga, bo ta z linku, choć ma w tytule samsung updates, to chyba oficjalną nie jest...?

Jak tam są romy oficjalnie, to jeszcze mnie zastanawia czemu wyszedł jak pisałem teraz 4.4 ANDEK I9205XXUDNK1 dla PORTUGALI, skoro w MAJU wyszedł już raz?

Wszystko przemawia jednak za androidem 4.4, ale czy faktycznie jest tak jak piszą ludzie na forum, że w 4.4 jest blokowana mozliwość wrzucania plików na SD kartę pamięci?, bo przecież w moim 4.2 też nie wszystko mogę wrzucić na SD - JAK TO JEST?

I dodaj na koniec, że widzę po Twoich danych, że Ty jesteś jednak na 4.2.... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Zarówno SamMobile | Everything for your Samsung Mobile jak i Samsung Updates | Latest News and Firmware for your Samsung Devices! korzystaja z tego samego źródła - Samsunga.

Dlaczego pojawił się kolejny update dla Portugalii - jeden Sammy wie... w każdym razie jeśli już, to należy brać najnowszy.

Niestety, w 4.4. jest zablokowana opcja app2sd, a przynajmniej dla większości aplikacji. Tylko appki systemowe mogą korzystać w pełni z karty SD. Oczywiście, nie znaczy to, że w ogóle nie można korzystać z SD - tylko nie ma możliwości umieszczania danych na karcie SD dla większości aplikacji. Pojawiają się rożne patenty, ale nie powiem nic konkretnego, bo nie używam 4.4. Musisz sam poszukać.

Tak, ja stale jestem na 4.2 a raczej na modyfikacji stokowego ROMu MegaFire i jestem z tego bardzo zadowolony. ROM jest wyczyszczony z bloatware i dużo szybszy od oryginalnego. Dopóki sytuacja z aplikacjami nie zmusi mnie do aktualizacji, nie będę instalował 4.4 i pozbawiał się gwarancji ( bo bez roota nie ma zabawy ;) ). Jak gwarancja się skończy - zobaczę. Do tego czasu być może pojawi się wersja 5-ki... wtedy przeskoczę w ogóle 4.4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale to nie rozumiem, niby masz oficjalny 4.2 android a piszesz, że masz MegaFire a to jakiś modyfikowany rom tak nazwany czy jak?

Bo jak jest to oficjalny i dobry to moze sam przejde wypowiedz się ewentualnie linki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi