Skocz do zawartości
s3bx

Oficjalny update z 4.2.2 do 4.4.2 bez flagi. i9205

Rekomendowane odpowiedzi

trurl3

MegaFire to custom rom zbudowany na bazie oficjalnego 4.2. Wszelkie zmiany wprowadzone przez developera @megalomanic14 miały na celu przyspieszenie i polepszenie działania ROMu, natomiast w samym wyglądzie różnic nie widać. Poza tym wersja z X w nazwie jest pozbawiona większości niepotrzebnych programów, co uwalnia sporo pamięci. Róznica działania w stosunku do oficjalnego jest znacząca. ROM instaluje się przez custom recovery (CWM lub TWRP) i jest już zrootowany. Link do tematu masz w moim sigu. Do tej pory powstało 20 kolejnych wersji, ale ta już jest ostania - twórca doszedł do wniosku że nie ma już co poprawiać. Za to zajął się modowaniem Androida 4.4 w ten sam sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no dobrze, ale nie jest to właśnie rootowanie telefonu i utrata gwarancji oraz nabicie flagi? tak by mi to pasowało, ale znów piszesz, że nie chcesz czegoś instalować, bo masz na razie gwarancje i tego nie rozumiem...

I na koniec ja mam soft brandowany z PLAY moge na niego bez nabijania flagi i innych problemów wgrać spokojnie ten soft oryginalny 4.4 portugalski czy brandowany rom dyskfalifikuje mnie?

Edytowane przez eraeste

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Dopóki masz 4.2, możesz rootwać a potem odrootować telefon ew. w razie konicznośći oddania do serwisu możesz ponownie zainstalować oficjalny ROM i nie pozostaje ślad modowania. W 4.2 nie ma KNOXa, który w razie wykrycia nieautoryzowanego software, zmienia stan flagi na zawsze. Instalując MegaFire masz od razu zrootowany telefon, a jeśli chcesz powrócić do stanu dziewiczego, robisz factory reset i instalujesz przez Odina stokowy ROM.

4.4 przynosi ze sobą oprócz nowego Androida także nowy bootloader, który nie pozwala np. na downgrade do 4.2 (jeśli po aktualizacji spróbujesz wgrać stokowy 4.2 uwalisz telefon na amen - cegła...). Poza tym posiada KNOXa który jest programem strażniczym mającym zabezpieczać dane w telefonie przed ingerencja osób trzecich za pomocą jakichś nieautoryzowanych programów szpiegujących. A ponieważ KNOX nie bawi się w szczegóły, instalacja JAKIEGOKOLWIEK nieautoryzowanego przez producenta programu jest traktowane jako atak. Pierwszą reakcją na to jest tzw. 'nabicie flagi' co informuje np. serwis, żę była próba instalacji czegoś niedozwolonego, a do tej kategorii zalicza się rootowanie. Ta flaga jest nie do usunięcia w żaden sposób, nawet przez ponowna instalację systemu - prawdopodobnie wykorzystano tzw. efuse czyli sprzętowe bezpieczniki przepalane w razie potrzeby. Dlatego pisze o utracie gwarancji, bo nie wyobrażam sobie braku roota, a proces rootowania ustawia flagę. Nawet jeśli potem można usunąć KNOXa z systemu, to najpierw trzeba zrootować i tu kaplica.

Jesli masz zamiar TYLKO wgrać nowy ROM 4.4 i nie robić z systemem niczego więcej - nie będziesz miał żadnych problemów. Ale jakakolwiek próba wgrania potem np. custom recovery spowoduje zadziałanie mechanizmu i 'nabicie flagi'. Co generalnie nie przeszkadza w dalszym użytkowaniu fona, ale daje sygnał np. serwisowi że było coś majstrowane i z gwarancją możesz się pożegnać.

Ja nie chcę tracić gwarancji, więc pozostaje przy 4.2 który w razie potrzeby mogę zawsze doprowadzić do stanu fabrycznego i oddać do serwisu, dopóki jeszcze trwa gwarancja. Jak sie skończy, wtedy prawdopodobnie zaflaszuję 4.4 a raczej MegaKat który jest z kolei modowanym ROMem zbudowanym na 4.4.

Myślę, że teraz już Ci się rozjaśniło w temacie. A jak nie, to pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale z tego, co widzę sa dwie ostatnie finalne wersje Twoja Grand V20X i MegaFire V20 Extreme Finale Last♥czym one się różnią?

Jest warto przejść na ten MegaFire dużo lepszy tak od oficjalnego...

Jakiś opis mogę prosić jak go wgrać i skąd pobrać

I mogę spokojnie go wgrać na brandowany android, ale oryginalny z sieci Play?

Edytowane przez eraeste

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Wersja z X jest tzw 'debloated' tzn. ma usunięte wszystkie aplikacje niekoniecznie potrzebne w normalnym użytkowaniu a tylko obciążające pamięć. Wersja bez X jest pełna, tak jak stokowa. @megalomanic14 zakończył na wersji 20 rozbudowę tego ROMu i zajął się ulepszaniem 4.4.

MegaFire JEST dużo lepszy od stokowego.

Tu jest adres autorskiego tematu tego ROMu na xdadevelopers:

(ROM) MegaFire Mj2 Deodex i9205 V20/V17X Lig… | Samsung Galaxy Mega | XDA Forums

Niestety, nie ma po polsku...

Możesz go spokojnie wgrać na brandowany telefon w sieci Play. Ale uwaga! Musisz mieć zainstalowane custom recovery (CWM lub TWRP) bo ten ROM instaluje sie jako plik .zip

Dyskusję na temat tego ROMu i porady możesz znaleźć na forum supportsamsung.pl

Jesli nie jesteś uzytkownikiem tego forum, radzę sie zarejestrować. Po przeczytaniu postów w tym temacie na pewno wyrobisz sobie własne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czemu nie ma oficjalnej aktualizacji chociaż z 4.2.2 do 4.3... ? To na 4.4 Człowiek nigdy się nie doczeka

A czy 4.3 ma knoxa? I działa podobnie jak 4.4 pod tym względem tzn flagi itd

Edytowane przez eraeste

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Niestety, nie umiem odpowiedzieć na żadne z Twoich pytań, sorry...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Risu

Nie ma oficjalnej aktualizacji do 4.3. Jest do KitKata 4.4.2 i 4.4.4 (dla amerykańskiej sieci). Osobiście ciągle jadę na stockowym 4.2.2 z rootem bez knoxa. Jak chcesz się bawić to możesz spróbować stockowy rom 4.4.2 pozbawiony knoxa, który leży gdzieś na forum xda. Natomiast nie wiem czy z niego wrócisz na 4.2.2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3
    Natomiast nie wiem czy z niego wrócisz na 4.2.2.

Niestety, nie ma powrotu ze stokowego 4.4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi