Skocz do zawartości
DigitalSpirit

Windows 7 (64) nie widzi telefonu SGS4 GT-I9505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że wątek był podobny, ale nie udało mi się rozwiązać problemu na podstawie wskazówek jakie znalazłem.

PROBLEM:

Telefon nie jest widoczny w liście urządzeń, a jedynie w menadżerze urządzeń windows. I nie jako gt-i9505 ale jako nieznane urządzenie lub MTP.

Po podłączeniu kablem USB (testowałem różne kable i różne porty USB) telefonu SGS4 gt-i9505 telefon nie pojawia się na liście urządzeń systemu windows. Wcześniej (kilka miesięcy temu) wszystko działało OK. W telefonie zmieniłem przez przypadek na aparat (PTP) i.. wszystko zaczęło się sypać..

Teraz po podłączeniu telefonu za każdym razem wykrywa go jako MTP device. Było już jako MTP, SAMSUNG Mobile MTP Device, itd. itp. Tak się zmieniało w zależności od moich prób przywrócenia standardowych sterowników.

Próbowałem Kiesem - nic się nie udało, Kies nawet nie widzi urządzenia

Odinstalowałem wszystkie sterowniki narzędziem DriverToolkit - po podłączeniu telefonu znowu wykrywa go jako MTP

Zainstalowałem oryginalne SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones - nic się nie zmieniło

Jak podłączam telefon żony, od razu wykrywa GT-i8190 i widać telefon w liście urządzeń windowsa.

Proszę koledzy, podpowiedzcie jak doprowadzić do sytuacji, żeby znowu bez problemu dostać się do zawartości telefonu z poziomu windowsa.

Dzięki za każdą pomocną wskazówkę.

DS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj odinstalować wszystkie sterowniki od s4, zresetuj komputer, podłącz telefon, rozwiń belkę powiadomień i wybierz tryb "Urządzenie multimedialne" Sterowniki powinny same się zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyczyść złącze usb jakimś alkoholem i sprawdź, czy nie jest uszkodzone (odgięte do góry, lub w dół).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Spróbuj odinstalować wszystkie sterowniki od s4, zresetuj komputer, podłącz telefon, rozwiń belkę powiadomień i wybierz tryb "Urządzenie multimedialne" Sterowniki powinny same się zainstalować.

Dzięki, robiłem tak kilkakrotnie. Po podłączeniu telefonu instaluje od nowa sterowniki MTP..

---------- Post dołączono o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Wyczyść złącze usb jakimś alkoholem i sprawdź, czy nie jest uszkodzone (odgięte do góry, lub w dół).

Zmieniałem złącze na inne. A po podłączeniu drugiego telefonu wszystko działa OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Mojego kolegi S4 komputer przestał widzieć komputer, pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych, nie wiem czemu tak się u niego zrobiło.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie raz się zdarzyła taka sytuacja, podłączyłem telefon pod kompa kablem od sony i oczywiście komputer nie wykrył urządzenia, potem podłączając już oryginalnym kablem komputer nadal nie widział telefonu. Tak jak kolega wyżej napisał pomogło wrócenie do ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję koledzy. Na razie odpuszczę sobie, za dużo ustawiania po przywróceniu do fabrycznych. Mimo że wszystko mam na koncie googla. Dość rzadko coś przenoszę na telefon, więc będę żonglował kartą.

A tak na marginesie, na drugim kompie, ten sam kabel, ten sam telefon.. działa idealnie.

Na pierwszym kompie ten sam kabel, to samo USB, inny telefon.. działa idealnie.

Więc chyba tak jak piszecie, coś w telefonie się przestawiło.

Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi