Skocz do zawartości
martinejro

Problem z OTA do 5.11.401.10 po roocie i xposed - czerwony wykrzyknik - ROZWIĄZANY

Rekomendowane odpowiedzi

Po ustaleniach z moderatorem - jeszcze raz to samo.

Panie, panowie, otóż mam problem. Nie idzie mi aktualizacja do 5.11.401.10. Telefon ściągnął dane aktu, zrestartował się, na początku pojawia się progres bar i pewnym momencie kończy się to czerwoną ikonką wykrzyknika. Nie wiem, jak się dostać do informacji, co mu przeszkodziło.

Telefon mam z 4.19.401.11, zrootowany wg tego tutoriala

Do tej pory (na podstawie [Q] OTA update on stock ROM, but custom recovery - xda-developers )

- odinstalowałem xposed z użyciem ichniego skryptu,

- przywróciłem recovery z twrp do stockowego 4.19.401.11 ściągniętego z sieci.

- 'Pełny unroot' w supersu w zasadzie nic nie daje (zgodnie z przewidywaniami po restarcie telefonu supersu wciąż jest zainstalowane)

- stockowe aplikacje, które są usuwane w ramach unlocka przywróciłem zgodnie filmowym tutorialem

Nie wiem, co jeszcze powinienem zrobić. Chciałbym uniknąć operacji z s-off/on biorąc pod uwagę fakt, że wydaje się, że jakoś powinno się udać puścić tę aktualizację wg tego, co ludzie piszą.

Uprzejmie proszę o pomoc.

Rozwiązanie:

Udało mi się w końcu rozwiązać problem.

Po pierwsze - aby dowiedzieć się z poziomu stockowego recovery, co poszło nie tak można wcisnąć VolUp+Power, wtedy włącza się prosty terminal, w którym widać, co skrypt aktualizujący robi i jakie smutki zgłasza.

Tym sposobem udało mi się uzyskać informację, że brakuje plików w katalogu /data/preload. To są te aplikacje, które wylatują w czasie unlocka bootloadera. Czyli wyszło na to, że przywrócenie aplikacji pokazane na filmie nie jest w 100% skuteczne, a ja dałem się oszukać, bo jakaś latarka htc i kalkulator htc widniały u mnie na liście aplikacji.

Korzystając z tej strony:

ściągnąłem poprzednie OTA do wersji 4.19.401.11 - konkretnie to

OTA_M7_UL_K44_SENSE55_MR_HTC_Europe_4.19.401.11-4.19.401.9_R_release_355954met8o678uio0omu3.zip

i w nim znalazłem pliki z brakującego katalogu w odpowiedniej wersji (porównałem sha1 plików, których oczekuje nowe OTA z sha1 plików zawartych w starym OTA).

Korzystając z adb shell przekopiowałem cały brakujący katalog /data/preload z poprzedniego OTA na telefon i poustawiałem uprawnienia i właściciela na podstawie instrukcji stąd: [T-Mobile] Restore Stock Preloaded Data after rooting. - xda-developers, czyli

chown root:root /data/preload
    chmod 771 /data/preload
    chmod 644 /data/preload/*

Po tych operacjach odpaliłem normalnie aktualizację z telefonu i poszło dalej bez problemu.

Przy okazji potwierdza się, że OTA nie wymaga zablokowanego bootloadera, a to czego wymaga to istnienie na telefonie konkretnych plików w konkretnych wersjach zgodnie z listą zapisaną wewnątrz OTA.

Edytowane przez martinejro
    rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możę guru reset wgraj z wesją twojego oprogramowania przez twrp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

@up,

przecież pytający ma stock recovery, to jak ma flashowac Guru? :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzuć jeszcze raz TWRP i zrób Guru reset z przywróceniem stockowego recovery i radia i nie instaluj SuperSu.

Przechodziłem ostatnio to samo. Nic nie pomagało, tylko Guru Reset i aktualizacja zaskoczyła praktycznie odrazu po odpaleniu telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozwiązanie opisałem w pierwszym poście.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

Jako że tematyka przyda się "niejednemu" - przykleiłem ten wątek (z rozwiązaniem).

Choć i tak prawdopodobnie posty z "problemami" będą się pojawiać, ale mam nadzieję że będzie ich mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie za to rozwiązanie. Już traciłem nadzieję, że update mi się kiedykolwiek uda a tu proszę działająca procedura :)

Jeszcze raz wielkie dzięki za posta!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum
    Jeszcze raz wielkie dzięki za posta!

Jako że jesteś nowym użytkownikiem, to podpowiem Ci że od dziękowania, mamy na forum taki system wirtualnych piw "postaw piwo!".

Jak w niego klikniesz to autor posta otrzyma właśnie takiego wirtualnego browca, co oznacza też uhonorowanie jego "dzieła" :)

Jak klikniesz w "Postaw piwo" to pojawisz się jako "darczyńca" pod danym postem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mam podobny problem ale nie wiem jak z tego wybrnąć. Zatrzymuje się proces w miejscu gdzie wypisuje mi coś takiego

"/system/lib/modules/ansi_cprng.ko has unexpected contents"

Sprawdzałem w katalogu i jest tam taki pliczek. Zastanawiałem się jak go podmienić i próbowałem jak kolega wczesniej pisał ale chyba coś namieszałem. Wykasowałem wszystkie pliczki jakie były w tym katalogu.

Może ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Jak bym miał s-off to bym wgrał ruu ale teraz nie wiem jak sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja te brakujące pliki zgrałem za pomocą total commandera i poszło ;) za pomocą adb za cholerę nie chciało mi ruszyć przy komendzie tar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi