Skocz do zawartości
Kreton

Rozjaśnia się wyświetlacz i pokazują się na nim paski

Rekomendowane odpowiedzi

Kreton

Siemanko! Otóż sprawa wygląda tak, że gdy rozsuwam klawiaturę to na wyświetlaczu pokazują się paski i samoistnie rozjaśnia się wyświetlacz na full.

Teraz staram się jej nie używać bo jakoś w marcu/kwietniu miałem to samo tylko, że bez pojawiających się pasków.

Nie przejąłem się tym bo myślałem że to coś z softem i chciałem zrobić wipe ale dotyk przestał działać.

Oddałem do serwisu i powiedziałem że pewnie dotyk się zepsuł albo tasiemka, ale on ją wymienił i nic.

Co się okazało, że problem tkwił w jakiejś małej rzeczy ale oczywiście nie powiedział mi w jakiej.

I tu pytanie do Was, wiecie co to może być i czy da rade to samemu naprawić?

Wiem, że paski to pewnie tasiemka nie łączy (chyba) ale co z tym ekranem?

Z góry dziękuje za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w i5510 miałem przypadki rozjaśniania i przyciemniania ekranu, zmiany barwy kolorów, czy też całkowitego gaśnięcia wyświetlacza, poza tym spadek wytrzymałości baterii, restarty.

Główną przyczyną była wilgoć/woda wewnątrz telefonu, na płycie głównej i jej elementach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kreton

Hmm coś w tym może być bo pamiętam jak miałem wava 533 i brałem go w zime na strych na siłownie i troche przymarzł to jak zszedłem na dół i pojawiła się na ekranie taka jakby mgiełka to wtedy sie te paski pojawiały a potem jak już telefon się "wysuszył" to było ok. Too myślisz, że jak go rozkręce i zostawie, np przy grzejniku na chwile to, to pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Win98

@up

Powinno pomóc.

Tylko mnie ciekawi jedna rzecz. Czy piekarnikowa metoda znana z PC i kart graficznych pomogła by to naprawić?

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Wiecho
    Nie cytujemy posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie radzę piekarnika ze względu na wlutowany na stałe mikrofon(lub dwa?) w płytę główną. tak wysoka temperatura załatwiłaby zapewne membranę, a i tak w tym jakże ekstremalnym zabiegu ;p chodzi bardziej o wygrzewanie cyny/punktów lutowniczych np. pod procesorem itp, niż o suszenie.

Jeśli już brać się za rozbieranie należałoby płytę główną poprostu porządnie wymyć bo elementy na płycie głównej np. od wilgoci mogą być zaśniedziałe lub wytworzył się już osad który wywołuje te zakłócenia.

Można zrobić to domowymi sposobami, dopiero po umyciu należy szczególnie starannie ją wysuszyć.

Ja wykonywałem takie 'zabiegi' wiele wiele razy z powodzeniem, aczkolwiek nie biorę odpowiedzialności za czyjeś eksperymenty :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    burnmode

Jakbyś miał może dostęp gdzieś do hot air'a to byś mógł punktowo lekko po podgrzewać luty (i nie za mocno żeby nie stopić płytki).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kreton

No i stało się ponownie :( Rozebrałem go i trochę suszarą przejechałem po płytce i myślałem że pomoże ale się myliłem. Po złożeniu wyświetlacz działa bajlando ale paski dalej się pokazują no i przestał reagować na dotyk, co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Win98

Popraw lekko tasiemkę od Digitizera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kreton

Poprawiałem już 3 razy :P A może ja za mocno ją wpycham do tego zatrzasku (?) ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Win98

@up Może.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi