Skocz do zawartości
dariusz666

ROM MIUI v5 na bazie Androida 4.2

Rekomendowane odpowiedzi

miui.jpg

Od niedawna MIUI v5 dla HTC One S S4 zmieniło bazę z Androida 4.1 na Androida 4.2.
    Ponieważ jak niemal każdy ROM powyżej 4.1 wymaga on HBOOT 2.16 nie chciałem zamieszczać o nim informacji w temacie:
    [ROM] [s4] Unofficial! MIUI V5 PL [JB 4.1.1]

Na początku chciałbym rozróżnić jedną sprawę. ROM MIUI występuje w dwóch wersjach. Jednej "oficjalnej" portowanej na nasze urządzenia przez ludzi związanych z Xiaomi. ROM taki posiada jedynie język Chiński oraz Angielski. ROM pochodzi z oficjalnej strony Xiaomi. Drugi ROM to tak zwany port wielojęzykowy, przygotowany przez społeczność zajmującą się portowaniem MIUI na wszelkie urządzenia, ROMy takie wychodzą zazwyczaj 2-3 dni po tych z oficjalnej strony, zawierają dodatkowe aplikacje oraz języki w tym Polski.

Wymagania:
    S-ON ( wymagany flash boot.img) lub S-OFF
    HBOOT 2.16 dla poprawnego rozpoznawania partycji.
    TWRP 2.6.10 ( z innymi może być problem.
    Radio ROM w wersji 1.20 lub wyżej.

Linki:

MIUI Official EN/CH

http://miuirom.xiaomi.com/rom/u6386867/4.6.6/miui_ville_xl_4.6.6_46eaeb43aa_4.2.zip

MIUI Unofficial PL

http://files.miuiandroid.com/4.6.6/xiaomi.eu_multi_ville_4.6.6_jb-4.2.zip

lub

http://goo.im//devs/ibotpeaches/miuiandroid/releases/4.6.6m/xiaomi.eu_multi_ville_4.6.6_jb-4.2.zip

Dlaczego warto wypróbować MIUI? Bo ten system jest przepiękny i tak dopasowany, że nie sposób go porównać do żadnej nakładki na Androida. Zresztą sami obejrzyjcie.

Edytowane przez baca01
    wstawiono prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurka gdyby nie hbot 2.16 to już dawno bym wgrywał :<

Wiadomo jak się system sprawuje? Wiem że w wersji na androidzie 4.1.1 były jajca z wydajnością (freezy w luncherze jak i w aplikacjach). No i tam nie działał multitouch... co skreślało ten system całkowicie.

Czy w wersji miui na andku 4.2 działa to lepiej?:P

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, jest lepiej. Nie zauważyłem żadnych zaciec ani zwiech, jednak istnieje problem z multi touchem przez co rom staje się mało używalny...

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wielu perypetiach wróciłem do MAximusaHd ale najzwyczajniej w świecie znudził mi się ten rom, chciałbym spróbować ponownie MIUI (ostatni raz używałem na SPicy 2 lata temu). Czy nie ma jakichś bugów lub coś go ogranicza w stosunku do MAximusa? Proszę o odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak - nie działa multitouch, w każdej wersji w której próbowałem.

Nie wiem jak teraz - możesz sprawdzić i napisz na forum czy działa prawidłowo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem z internetem na tym romie.. Włączam przesył danych i w ogóle nie pojawia się u góry ikona H i neta brak... mam pakiet bo abonament itd. ale chodzi o to że na innym romie normalnie śmiga.. wiecie może w czym problem? ;c

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pany pomóżcie ;cc już próbowałem z różnymi ustawieniami apn ;cc dalej nic...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi