Skocz do zawartości
Prozac17

Pokaz slajdów zamiast obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Czy zauważyliście, że opcja wstawienia obrazu do MMS'a robi dokładnie to samo co opcja wstawienia pokazu slajdów?

To chyba błąd oprogramowania HTC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

Raczej nie błąd, bo w sumie logiczne, że 1 zdjęcie = 1 slajd, bynajmniej ja tak to rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czołem!

Też tak to właśnie na początku traktowałem.

Zaczęło mnie jednak irytować to, że każde otrzymane od kogoś zdjęcie ukazuje mi się jako slajd - trwa 5 sekund i nie można go powiększyć - bowiem nie jest otwierane przez Galerię jako obraz, tylko jako pokaz slajdów. Potem postanowiłem wypróbować aplikację o nazwie GO SMS i okazało się tam opcja wstawiania obrazów oraz ich odczytu działa zupełnie inaczej. Pojedyncze obrazy odczytywane są w Galerii, można je oglądać dowolnie długo, skalować. Zaś pokaz slajdów to pokaz slajdów. Stąd zacząłem się zastanawiać czy aby w domyślnej aplikacji Wiadomości nie jest przypadkiem coś błędnie zaprogramowane.

Tym bardziej, że ikony i nazwy w menu załącznika wyraźnie mówią: Obraz, Pokaz slajdów. Tym czasem użycie funkcji Obraz niczym się nie różni od użycia funkcji Pokaz slajdów. Używając funkcji Obraz tworzy się od razu pokaz slajdów i możemy dodawać kolejne slajdy.

Jeśli 1 zdjęcie = 1 slajd to opcja Obraz wydaje się być zbędna, bo dokładnie to samo możemy zrealizować stosując opcję Pokaz slajdów :-)

Niby nic wielkiego, ale dla mnie to jakoś brak konsekwencji w działaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widać w nowej odsłonie 2.3.3 zmieniono tę opcję i teraz jest już tylko wstawianie obrazu, z którego można sobie w razie potrzeby utworzyć pokaz slajdów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi