Skocz do zawartości
davkabrd

Jaka karta Pamięci do Z2

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka karta micro sd poradzi sobie z zapisywaniem i odczytywaniem filmów w 4k. Jaki musi być odczyt i zapis karty? :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

Kup markową kartę z szybkością odczytu/zapisu class 10 (80/10 mb/s odczyt/zapis) i powinna wystarczyć do wszystkiego.Ja mam Transcend class 4 32 GB z Allegro,używam już ponad rok i chodzi pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

Jeżeli ma parametry takie jak podałeś spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę dokupić do xperii dodatkową pamięc i zastanawiam się nad pojemnością 32GB lub 64GB.

Znalazłem coś takiego: Nowość Karta microSDHC Kingston 32GB 90MB/s UHS-I (4307041112) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

lub 64GB Karta Micro SD 64 GB SAMSUNG PRO - Okazja! - (4304350851) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. tylko nie wiem czy tutaj akurat się w to pakować.Cena zachęcająca ale te karty samsunga to podróbki na porządku dziennym.

Wydaje mi się że za 64GB trzeba dać lekko ponad 100zł no chyba że ktoś ma sprawdzone tanie żródło do kupienia tej pojemności.

W ogóle jakie karty pamięci obsługuje Z2? Warto wydawać więcej kasy na class10?

Edytowane przez kolekcjoner
    bład ort.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli dobrze się orientuję to Z2 obsługuje karty do 128GB. Według mnie nie warto pchać się w standardy wolniejsze od klasy 10. Różnica w cenie nie jest duża, a komfort większy. Osobiście dopłaciłbym te 30zł i kupił kartę 64GB w sklepie stacjonarnym. Co do firmy, popatrz jeszcze na GoodRam. Mają dobry stosunek jakości do ceny.

Ps.

Pisze się "porządku".

Edytowane przez TurboDroid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem jakąś no name 64 gb i przez chwilę działała a teraz juz tel.nie widzi jej,jednak trzeba było trochę więcej sosu wydać, więc uważajcie

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Wg. mnie nie ma sensu oszczędzać na karcie pamięci. Szkoda by było nieoczekiwanie stracić fajne zdjęcia tuż przed wykonaniem backupu. A poza tym trafiają się takie kwiatki że pamięć zamiast deklarowanych np. 64GB ma fizycznie 8 GB - dane są po prostu nadpisywane w kółko... O mizernych szybkościach zapisu/odczytu nie wspomnę. Ja polecam karty Toshiba Exceria (tyle że maksymalnie mają one póki co 32GB ale świetne szybkości).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jakby co we wtorek będę zamawiał kartę sandisca 128 gb w cenie 103$ za sztukę. jeżeli ktoś chce mogę zamówić większą ilość, może rabat dadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już kupiłem 32GB kingstona.Czy z poziomu telefonu można sprawdzić szybkość tej karty?

Edytowane przez kolekcjoner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Można, używając programów np. A1 SD Bench. Na Toshibie Excerii 32GB mam 38,5 MB/s read i 24,2 MB/s write.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi