Skocz do zawartości
davkabrd

Jaka karta Pamięci do Z2

Rekomendowane odpowiedzi

baq4

Kupiłem kartę SanDisk Ultra 64 GB micro sdxc, nie testowałem czasów zapisu i odczytu, ale telefon działa z nią bez problemu. Przy nagrywaniu filmów i robieniu zdjęć żadnych przycięć nie zauważyłem. Jedyny minus tej karty to cena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się zastanawiam nad kupną karty do z2. Może mi ktoś wytłumaczyć czy jest sens kupować kartę typu good ram powiedzmy za 90zł skoro z taką samą klasą można kupić za 30zł. Chciałbym zmienić w ustawieniach z2 aby zdjęcia zapisywały się na karcie i nie wiem czy zwykła karta za 30zł da radę. Oczywiście mógłbym kupić kartę 64gb ale te dobre typu goodram są drogie no chyba że taka za 50zł da radę. Proszę o szybkie info co radzicie kupić.

Tak przy okazji jaką kartę obsługuję telefon. Jedna strona z danymi technicznymi podaje że do 64gb a druga że do 128gb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sony center potwierdzili mi, że Z2 i Tablet Z2 obsługuje karty 128 GB. Narazie nie mają takich w ofercie ale pod koniec lipca dostaną następcę karty Sony SR64UYA 64GB tym razem w wydaniu 128 GB i szybsza ta w/w ma prędkość 40MB/s odczyt i zapis i obecnie kosztuje około 260zl. Jeżeli chodzi o karty 128GB to mamy na rynku SanDiska z prędkością niestety tylko 30mb/s w cenie ok. 460zl. Osobiście przymierzam się do zakupu SanDisk Extreme PLUS 64gb, która ma zapis 60MB/s, odczyt 80mb/s.

Wysłane z mojego SGP521 przy użyciu Tapatalka

Kupiłem kartę SanDisk Ultra 64 GB micro sdxc, nie testowałem czasów zapisu i odczytu, ale telefon działa z nią bez problemu. Przy nagrywaniu filmów i robieniu zdjęć żadnych przycięć nie zauważyłem. Jedyny minus tej karty to cena.

A sprawdzilbys prędkość odczytu i zapisu tej karty? Tez jestem na kupnie karty 64GB do tableta.

Edytowane przez xad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie a duza jest roznica miedzy UHS-1 a zwykla class 10? nie chodzi mi o wartosci, tylko czy czuc to w naszych urzadzeniach przy nagrywaniu filmow np czy cos? wiem ze kiedys jak mialem wolna karte to nagrywanie filmow przycinało..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

A jakie masz transfery na karcie w telefonie? Proponuję użyć A1 SD Bench.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem dzis karte Leef Pro 45MB/s. Sciagnalem A1SD Bench, ale moge zrobic tylko jeden test ten zółty. Przy tym drugim, oraz przy RAM wywala mi jakis blad ... i znikaja opcje robienia tych testow. Cos pisze ze albo zwalona karta albo pełna pamiec w tel?? :facepalm:

w kazdym razie w tescie zoltym mam odczyt 31,17MB/s, zapis 12,45MB/s

A dobra chyba wiem co jest.. teraz mam tylko opcje SD/wbudowna i ram.. ale zato jak to nacisne to mam opcje rozwijania... teraz przy szybszym tescie mam read 25 zapis 15. Przy długim 30/13

Edytowane przez Frytejro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli można coś wnieść do tematu, to ja akurat mam kartę Sandisk microSDHC 32GB Class10 UHS-1, kupiona za 70pln.

Nie jest jakaś mega, bo w A1 SD Beanch tylko 33,55MB/s odczytu i 10,33MB/s zapisu, ale w ATTO Disk Benchmark zauważyłem, że jest szybka od wielu innych przy zapisie plików małej wielkości, co znaczenie ma np przy miniaturkach w galerii. Zresztą karta ta jest niby polecana do urządzeń mobilnych z Androidem.

Sprawdzałem też zanim kupiłem tą kartę ile szybkości zapisu potrzebuje nagrywanie 4K, 720p 120fps, 1080p 60fps i 1080p 30fps.

Test był prosty, nagrałem kilku sekundowy filmik i następnie podzieliłem wielkość pliku przez jego długość i wyszło mi odpowiednio około 7MB/s, 6,2MB/s, 5,2MB/s i 2,4MB/s także nie widzę potrzeby inwestowania w super szybkie karty microSD skoro wykorzystywane są w ledwo 2/3 możliwości i to przez funkcje ograniczone czasowo ze względu na nagrzewanie się procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz wrzucić test odczytu i zapisu jakie prędkości wyciąga faktycznie ta karta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi