Skocz do zawartości
davkabrd

Jaka karta Pamięci do Z2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupując Z2 kupiłem od razu kartę pamięci Kingstona 64 GB Class 10 i wszystko elegancko lata, dałem za nią 150 zł jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie ją kupiłeś? Jest może jakiś sklep dobrze wyposażony w akcesoria z2? Bo będę musiał zamawiać kartę, szło, etui i kabel magnetyczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szkoda że awaryjne, w S4 cztery sztuki padły w różnym okresie czasu, ostatnią sztukę zamieniłem na Sundiska i działa do dziś.

Obecnie w Z2 mam wsadzonego jakiegoś Kingstona 32GB Class-4 i też bez problemu działa, filmy 4K zapisuje więc ta pogoń za prędkością to jak jazda Avantadorem po Warszawie w godzinach szczytu.

Zmieniłeś system plików z exFAT na FAT32 lub ext4? Karty microSDXC(od 64GB) mają domyślnie system plików "exFAT" który w połączeniu z androidem może spowodować trwałe uszkodzenie karty. Przykład: http://forum.android.com.pl/f29/info-howto-cyanogenmod-hardbrickuje-karty-sd-na-exfat-265775/ Sam dzisiaj kupiłem kartę 64GB kingstona(read: 90MB/s, write: 45MB/s) i na szczęście, zanim zacząłem na telefonie cokolwiek z nią robić(nie licząc włożenia w celu testu prędkości), trafiłem na ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cenioo
Że odświeżę temat :)

Co sądzicie o tych wszystkich kartach z allegro (64gb) za 30-40zł? Nazwy nic nie mówiące lub całkiem no name, ale jest class10 i sprzedanych setki sztuk.

Nie chce mi się wydawać ponad 100zł na firmówkę, ale tych za 35zł się boję>:(

Te podróbki to loteria. Zakładam że trafisz na taką która faktycznie przyjmie taką ilość danych jaką deklaruje producent a nie np 1 czy 4 gb. Jeśli będziesz na niej trzymał audiotekę mp3 skopiowaną z komputera to możesz się skusić ale jeśli np. zdjęcia robione na żywo to stanowczo odradzam. Warto zwrócić uwagę że sprzedawcy w niektórych aukcjach zastrzegają że uwzględniają reklamacje tylko jeśli karta nie działa w ogóle a nie w przypadku mniejszej pojemności niż deklarowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gubic
A gdzie ją kupiłeś? Jest może jakiś sklep dobrze wyposażony w akcesoria z2? Bo będę musiał zamawiać kartę, szło, etui i kabel magnetyczny.

Etui KRUSELL Malmo TextureCover, szkło NILLKIN AMAZING H+, karta 64 albo 32 jakakolwiek aby class10-może być najtańsza,kabelek magnetyczny jakikolwiek,może być najtańszy.

Do pełnego kompletu dorzuciłbym dobrą folię na tył, kabelek OTA i MHL z ładowaniem oczywiście :)

A fona gdzie kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że od szkła Nillkina lepsze będzie szkło 3MK Flexible Glass.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gubic

@ TurboDroid

To "giętkie" szkło jest na rynku od dwóch tygodni. Dajmy mu szansę się wykazać zanim powiemy,że jest lepsze od czegokolwiek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
foxpl1

Panowie to nie temat o szkłach/foliach...

Ja od siebie polecam kartę Sony 32UYA Class 10 UHS-1. Dość szybka i kupiona kolo rok temu za około 80. Teraz pewnie będzie znacznie tańsza. Na pewno nie kupiłbym na allegro karty 64GB za połowę wartości tej bo to bez sensu. Nie dość że nie będzie mieć pojemności deklarowanej to i prędkości...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do posiadaczy kart 64 GB.

Jakie macie szybkości (w eksploratorze Windows, nie chodzi mi o syntetyki) kopiowania/nagrywania plików? Np. kopiując /nagrywając na kartę powiedzmy 2 GB mp3-jek?

Podawajcie producenta i model karty oraz transfery read /write. i w jakim systemie plików macie sformatowaną kartę (exFAT, FAT32)

Edytowane przez and777rew

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi