Skocz do zawartości
sabinosa

Telefon z odblokowanym bootloaderem nie wyszukuje aktualizacji.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio bawiłam się telefonem. Wgrywałam CM mod, ale powróciłam do stockowego romu i do tej pory telefon nie wyszukuje aktualizacji. Roota już nie mam, a bootloader jest nadal odblokowany. Przed modyfikacjami telefonu miałam nadrioda 4.4, który był dostarczyony przez operatora czyli wszystko oryginalnie. CZy żeby móc zaktualizować androida muszę zablokowac bl? Jeżeli tak to jak mam to zrobić? Nie ukraywam, że przyzwyczaiłam się już do 4.4 i chciałabym do niego wrócić.

Edytowane przez qriozum
    prefix "rozwiązany"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Tak, musisz zablokować bootloader. Jak to zrobić?

http://forum.android.com.pl/f838/zbia-r-poradnika-w-dla-hboot-1-54-i-1-55-a-353309/#post2945234

Dodam iż do aktualizacji musisz posiadać ROM stockowy a nie modowany.

I jeszcze tutaj masz temacik:

http://forum.android.com.pl/f837/jak-po-odblokowaniu-bootloadera-uzyskaae-aktualizacje-ota-348492/

Chyba nie lubisz szukać, co?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałam oba tematy aczkolwiek nic nie zrozumiałam. ROM mam wgrany z apki, która pojawiła się na xda developpers. Może być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Zasada jest następująca, najpierw czytamy a potem działamy. Jeżeli nie rozumiemy nie grzebiemy. To dla Twojego dobra a nie dla mojego.

ROM może być w zip-ie, ewentualnie .exe jeżeli to oficjalny installer.

Nie wiem co masz na myśli pisząc "może być". Skoro działa to pewnie "może być". Jednakże do aktualizacji potrzebujesz oficjalnego ROMu oraz zablokowanego bootloadera. Jak mam to wytłumaczyć skoro w powyższych linkach wszystko jest napisane ? Mam skopiować i wkleić?

Telefon musi być podłączony do komputera. Pamiętaj że pod Windows 8 i USB 3, albo jedno z nich może (ale nie musi) powodować problemy z połączeniem. Musisz mieć drivery aby komp zobaczył telefon. W odróżnieniu od "wgrania ROMu z apki" zablokowanie BL jest nieco bardziej wymagającym procesem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nagrzebałam,a teraz chcę to naprawić i więcej nie grzebać. Chcę się tylko dowiedzieć czy apka http://forum.android.com.pl/f838/tool-guru-reset-a-atwy-powra-t-do-stock-356154/ stąd daje stockowego roma. Chyba mam prawo czegoś nie wiedzieć i pytać o to na forum, nie? Przecież po to ono jest ;) Upewniam się żeby znowu czegoś nie popsuć, bo już trochę nawaliłam i nie chcę więcej próbować ponaprawiać skoro się na tym nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

I dalej nie czytasz, nawet tego z linku którego podałeś!

Już na samym początku wątku jest info ze BL i S-OFF trzeba zablokować (ew. odblokować) samemu a Ty pytałeś o możliwość aktualizacji OTA na stockowym ROMie. No więc odpowiedziałem, zapodałem linka, wystarczy zablokować BL odpowiednią komendą.

A po co Tobie apka Guru skoro już masz ROM stockowy (jak pisałeś w pierwszym poście)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

(Jestem dziewczyną) Właśnie przeczytałam, że bl trzeba zablokować samemu z tym, że ktoś powiedział mi że nawet z odblokowanym powinno wyszukiwać aktualizację. Przywrocilam system właśnie tą apką, bo miałam wgrany CM.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja powiedziałem że może być odblokowany. Kluczem do aktualizacji jest STOCKOWE RECOVERY a nie zablokowany bootloader, tenże może być odblokowany a aktualizacja powinna się pojawić.

Przynajmniej u mnie wyszukiwało aktualizacje przy odblokowanym bootloaderze i stockowym recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Recovery mam twrp. Co powinnam zrobić żeby zaktualizować andka?

Sent from my HTC One using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Koleżanko dwa szybkie pytania

- Jakie masz obecnie oprogramowanie ( ustawienia/informacje/inf.o oprogramowaniu/wersja oprogramowania)

- Czy tel ma S-OFF

Chyba że już wyszkuje ci aktualizacje , więc musisz wgrać stock recovery ( jak kolega @Damian napisał). recovery musi być tej samej wersji co obecny masz system... wszystkie recovery ( dla czystego WWE) znajdziesz je tutaj Klik

Edytowane przez mutasek24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi