Skocz do zawartości
wars045

Defy nie włącza się po flaszowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Flaszowałem programem RDS lite v 4.9 swoją defy z 2.2 na 2.1 gdy pojawił się napis pass odłączyłem kabel usb a potem wyłączyłem RDS. Teraz telefon nie reguje na nic. Nie włącza się, w trybie boot tez nie włącza się, Help :)

Edytowane przez wars045

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A włączył ci się przed napisem pass ?

W związku z zablokowanym bootloaderem telefonu nie da się zbrickować, w takim stanie wystarczy podłączenie bez trybu bootloadera. Chyba powinna się tylko biała dioda zapalić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie zwróciłem uwagi zobaczyłem napis pass i odłączyłem kabel teraz telefon jest martwy, rds go nie widzi, dioda się nie pali gdy podłącze ładowarkę lub do kompa. Chyba czeka mnie serwis, droga może być naprawa?

Po kombinowaniu z różnymi klawiszami home, wyszukiwanie, + power zapaliła się biała dioda, następnie volume + i power rds zobaczył telefon wgrywam 2.2

Udało się strachu się najadłem ale działa :)

Dzieki za pomoc

Edytowane przez wars045

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeinstaluj sterowniki, albo usuń urządzenie w menadżerze urządzeń i zainstaluj od początku. Do kiedy RSD zobaczy telefon. Mi się raz coś zrobiło, że wystarczyło zmienić port USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi natomiast Defy wisi na logo Motoroli. Wgrywałem dwa update'y do CM7, fix na 720p i mały patch z radiem fm i czymś jeszcze. Robiłem wipe data i cache i dalej to samo... Co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drizzt

Hard Reset teraz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No przecież napisałem, że robiłem wipe data i cache nawet. Robiłem to przez te żałosne recovery motoroli, bo do defy recovery nie można przecież wejść z poziomu prawie zbrickowanego telefonu.

Edytowane przez Vieslaw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drizzt

Czyszczenie data i cache nie pomoże. Musi być coś w stylu factory reset, nie wiem czy to nie przypadkiem Clear Storage.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wipe data/factory reset no jest taka opcja i cały czas tak robie i dalej nic. Innych sensownych opcji niestety tam nie ma. Jest tylko reboot, apply update.zip, wipe data/factory reset i wipe cache partition. Mogę jeszcze wejść do bootloadera, ale tam się nie da nic zrobić. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mcz79

miałem ten sam problem ale jak wejdziesz do bootloadera to RSD zobaczy telefon i wgrasz rom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi