Skocz do zawartości
Asontee

HUAWEI Ascend G6 z LTE, ktoś coś wie o nim ?

Rekomendowane odpowiedzi

x215
Za pomocą dołaczonych słuchawek nie da się wykonać połączenia telefonicznego..

Witam, da się obsługiwać połączenia za pomocą dołączonego zestawu słuchawkowego, trzeba odpowiednio "wcisnąć" złącze mini jack (jakby do końca, trochę mocniej) za pierwszym razem też włożyłem delikatnie i mikrofon nie działał.

Mam kilka pytań do użytkowników g6 LTE (L11);

1. Ile macie wolnej pamięci wbudowanej ? (mam na myśli tą przeznaczoną do użytku, a nie podaną w specyfikacji)

2. Ile czasu pracy wskazuje wam wbudowana aplikacja, po pełnym ładowaniu, w trybie normalnym (tym na samej górze)

3. Czy znalazł ktoś może kaburę do tego modelu, te z huaweia G6 (bez LTE) nie pasują, oba modele mają różne wymiary.

---------- Post dołączono o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Niestety nic nie da się z tym zrobić, no chyba że zainstalujesz inną- alternatywną- aplikację do obsługi aparatu.

To prawda.. chociaż :) zauważyłem że robiąc zdjęcia jednocześnie rozmawiając w trybie głośno mówiącym nie jest emitowany dźwięk migawki, ale zaraz po zakończeniu rozmowy dźwięk "strzela" tyle razy ile zrobiliśmy zdjęć podczas rozmowy :DD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.Ja mam 5,49gb

2.U mnie pokazywało 19h,tryb inteligentny.Teraz telefon ma 63% i działa już 1d14h,przy czym tryb pokazuje 13h do końca.

3.HUAWEI ASCEND G6 G6 LTE-----SKÓRA KABURA NA PASEK (4356296717) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
x215

Hmm.. u mnie jakoś zdecydowanie mniej jest tej pamięci - 3,52GB, ale może T-Mobile ma taki ciężki soft :niepewny:, bateria się zgadza po 100% naładowaniu pierwotnie pokazywał 19-20h teraz pokazuje 14-15h po naładowaniu ale jest zajechany aplikacjami (około 70% użycia pamięci RAM). Aktualnie ma 68% baterii i pokazuje 11h (może tez kwestia obciążenia aplikacjami). Jeżeli chodzi o kaburę to myślałem o takich POKROWIEC ETUI KABURA SLIM HUAWEI ASCEND G6 +FOLIA (4408859805) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. niestety do LTE nie pasują a w necie nic nie znalazłem.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy zna ktoś sposób żeby na trwałe zablokować dostęp poszczególnych aplikacji do internetu (wifi i LTE) a w szczególności ich aktualizacji. Nie mogę znaleźć tego w dostępnym menu a opcja blokady aplikacji działających w tle jest niewystarczająca (np, google chrom, i właściwie większość aplikacji googlowskich w tle nie działa a potrafi się aktualizować przy włączonym LTE:mad:) Z drugiej strony odmówiłem twiterowi połączenie przez wifi i LTE a i tak się zaktualizował sam >:(

Małe sprostowanie pamięć tez się zgadza według menu telefonu 5,49GB, z czego 1,88GB mi zostało ale tylko 900MB dla aplikacji - stąd mój błąd :facepalm3:

Edytowane przez x215

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu tego telefonu ale nie daje mi spokoju wyświetlacz.

Większość źródeł podaje TFT IPS ale są też specyfikacje gdzie widnieje jako TFT.

Kolory są dość wyblakłe jak dla mnie.

Czy tam naprawdę siedzi IPS?

Może ktoś ma porównanie barw np do Moto G?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
x215

Nie bardzo wiem jak to sprawdzić ale na stronie producenta piszą że, IPS.

Jeżeli chodzi o barwy, nasycenie, kontrast i ostrość wyświetlacza to dla mnie jest jak najbardziej OK - z tym że, to moja subiektywna ocena.

Telefon mam od tygodnia i jedyne do czego mogę się przyczepić to;

1. Kąty wyświetlacza, w zależności od tego w którą stronę spojrzymy - biały ekran zachodzi niebieską albo żółtą barwą - z tym że, to telefon i nie ma najmniejszego problemu żeby patrzeć centralnie na wprost a w tedy jest wszystko OK.

2. Bateria - ale to mój pierwszy smartfon, przesiadłem się z blaszanego LG który trzymał po 5-6 dni - więc kwestia mało obiektywna.

3. przyciski funkcyjne - domek, menu i strzałka - mam wrażenie że są mniej czułe na dotyk niż wyświetlacz i czasami muszę postarać się w nie trafić - ale to też subiektywne.

Trzeba pamiętać że, to telefon typowo budżetowy i w tej cenie nie sądzę żeby można było kupić coś lepszego - no chyba że ktoś woli płacić za znaczek na słuchawce kosztem możliwości telefonu, albo porostu stać go na półkę flagową - mnie nie i z Huaweia jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@x215: Jest sposób, aby wyłączyć auto aktualizacje aplikacji i to bardzo prosty ;) Aplikacje nie aktualizują się "same z siebie" (mogą ew. same sygnalizować możliwość instalacji nowej wersji)- aktualizuje się je przez Google Play (lub inny market, jeżeli jest zainstalowany). Wystarczy wejść do sklepu, kliknąć w ustawienia zaznaczyć odpowiednią opcję w polu "Aktualizuj aplikacje automatycznie"- w moim przypadku wybrana jest opcja "Aktualizuj tylko przez Wi-Fi"- Tobie się też przyda ;) Aplikacje będą zawsze aktualne a twój pakiet danych nie zubożeje ;) I telefon nie jest urządzeniem budżetowym- to mocny przedstawiciel środkowej średniej klasy- bebechy dokładnie takie same jak w HTC One Mini 2 (Snapdragon 400, Adreon 305, 1 GB ram, NFC, LTE) czy LG G2 Mini oraz Sony Xperia M2 (różnice w wyświetlaczu czy wbudowanej pamięci oraz obudowie i materiałach użytych w wykończeniu... "Serce" w każdym z tych urządzeń jest dokłanie takie samo).

Edytowane przez Relogeiro
Literówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
x215

Może źle się wyraziłem, nie mam na myśli tego że, słuchawka jest hmm.. "biedna". W ręcz przeciwnie, specyfikacja techniczna mówi sama za siebie a jakość wykończenia nie jest najgorsza - nic nie skrzypi jest ok, użyte materiały też. Cena jaką przyszło mi za niego zapłacić jest chyba jednym z jego największych atrybutów. Natomiast na chwilę obecną, ze względu na rozpoznawalność marki - jest jak Hyundai, Skoda czy Dacia na motoryzacyjnym odpowiedniku rynku. I tak samo tu i tu płaci się bardzo dużo za znaczek. Dlatego też wychodzę z założenia że, w tej cenie albo kupujemy "golasa" ze znaczkiem, albo "wypasiucha" ze słabo rozpoznawalnym znaczkiem (chociaż jak ktoś bawił się w budowę infrastruktur telekomunikacyjnych, szczególnie FTTH, to Huawei jest na tym polu akurat świetnie znany i rozpoznawalny). Tak czy owak telefon jest bardzo dobry i śmiało mogę go polecić.

Opcję w sklepie google mam od początku przełączoną na wifi, natomiast jest coś co zabiera mi transfer w LTE, to niewielkie pakiety, wręcz symboliczne ale jednak. Na celowniku mam pogodę albo jakiś inny widget zainstalowany fabrycznie, moje aplikacje są tylko ze sklepu google. Twiter był już zainstalowany, odmówiłem mu komunikacji przez wifi i lte w opcji "aplikacje w tle" a i tak się zaktualizował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co racja to racja, Huawei na swoim rodzimym rynku oraz w stanach (a powoli i w Europie) jest bardzo chwalonym i szanowanym producentem (inaczej- wyrabia swoją pozycję), idzie bardzo podobną ścieżką do HTC- niegdyś producent kojarzony z brzydkimi, tandetnymi i egzotycznymi PDA.

W tle dane mogą Ci też zjadać usługi Play. Sprawdzałeś zużycie dla poszczególnych aplikacji w "Użyciu danych" (jakie masło maślane... heheheh )- Ustawienia-> sekcja "Sieci zwykłe i bezprzewodowe"- więcej-> Użycie danych? Zajrzyj tam bo może znajdziesz swojego pakieto- pochłaniacza ;) A wracając do Twiterra- jeżeli nie korzystasz to zamroź tę aplikacje- usunąć się jej nie da ale można ją wyłączyć (i odinstalować wszelkie jej aktualizacje).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
x215

Tak też uczynił ;) swoją drogą trochę to nie poważne żeby nie można było odinstalować tych społecznościowych wynalazków. Dawno przestałem z nich korzystać, za to moja ładniejsza połówka ciśnie tam za nas oboje :D ja jakoś nie mam potrzeby. Teraz zajmuje mi to tylko miejsce na filmy i gry >:( trzeba pomyśleć o jakimś esdeku tak ze 32 GB :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazł ktoś może sposób na roota tego tworu? Hłałej podoba mi się bardzo tylko ma tonę nie potrzebych nikomu do szczęścia aplikacji systemowych:mad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.